REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Kuchnię i salon można śmiało nazwać dwoma pomieszczeniami w mieszkaniu, których urządzeniu poświęcamy najwięcej uwagi. Obecnie dostępne są do nich meble i dodatki dekoracyjne utrzymane w bardzo szerokiej gamie stylów, dzięki czemu możemy urządzić je na wiele różnych sposobów. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek i pomysłów, które pomogą w tym przedsięwzięciu.

  Zwróć uwagę na rozmiar pomieszczenia

  Wybierając styl aranżacji obu tych pomieszczeń, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich rozmiar. O ile bowiem w obszernych wnętrzach możemy pozwolić sobie na ciepłe, przytulne barwy, to w mniejszych mogą one sprawić, że całość będzie prezentować się przytłaczająco.

  Z tego też powodu jeżeli nie dysponujemy dużą ilością przestrzeni, powinniśmy raczej postawić na odbijające światło przestrzenie utrzymane w chłodnych barwach. Potrafią one sprawić, że nawet pozornie ciasne wnętrze rozświetli się i optycznie powiększy.

  Modne style aranżacji kuchni

  Obecnie można wyróżnić kilka bardzo modnych stylów aranżacji kuchni. Na pewno w pierwszej kolejności warto wspomnieć o nowoczesnym, minimalistycznym stylu, który cechuje się wykorzystaniem wspomnianych powyżej chłodnych barw. Najczęściej występujące w nim elementy to podświetlane półki ze szkła i proste, niskie meble wykonane z jasnego drewna, ale często posiadające stalowe blaty.

  Taki styl dobrze pasuje do niewielkich pomieszczeń z uwagi nie tylko na chłodne barwy, ale i zasadę minimalizmu nakazującą unikania nadmiernej ilości bibelotów czy zabudowywania kuchni szafkami aż do sufitu. Innymi słowy, styl ten pozwala uniknąć „zagracenia” kuchni. Co więcej, wcale nie musi być idealnie sterylny, ponieważ można ocieplić go, wprowadzając do niego nieco żywszy akcent kolorystyczny, np. pomalowaną na kolorowo ścianę.

  Na drugim biegunie mamy wiecznie modną klasykę. Jednym z przykładów jest styl rustykalny, który operuje ciepłymi barwami przecieranego lub bejcowanego drewna i dodatkami w rodzaju moździerzy czy warkoczy cebuli. Jeżeli nie boimy się, że klasycznie ciepłe i ciemne barwy uczynią pomieszczenie przytłaczającym, ten styl może być dobrym pomysłem na pełną uroku kuchnię.

  W dużych pomieszczeniach postawić też można na styl angielski, który wykorzystuje drewniane meble w jasnych kolorach (biały, seledynowy, waniliowy) dekorowane frezowanymi frontami. Jest to styl bardzo delikatny, elegancki i nieco nostalgiczny.

  Jakie salony są teraz w modzie?

  Podobnie jak w kuchniach, w salonach modny jest teraz z jednej strony styl minimalistyczny, z drugiej zaś tradycja. Jeśli chodzi o ten pierwszy, w salonie przejawia się on meblami o lekkiej linii i prostej bryle oraz odcieniami bieli, szarości i beżu. Nie szalejemy tutaj z dodatkami, co nie oznacza, że powinno całkowicie ich zabraknąć. Po prostu powinny być dobrane z uwagą, aby uzupełniały wystrój pomieszczenia, jednocześnie go nie przytłaczając. Taki salon ma bowiem służyć przede wszystkim odprężeniu i skupieniu, któremu duża ilość bibelotów oraz intensywne barwy mogłyby nie sprzyjać.

  Bardzo popularne są również salony w stylu klasycznym. Podobnie jak styl minimalistyczny, jest on wyważony i oszczędny w środkach. Bardzo ważna jest w nim spójność, dlatego w podobnie eleganckiej estetyce powinny być utrzymane zarówno meble, jak i oświetlenie oraz dodatki. Bardzo ważnym jego elementem jest kominek, który niejako spaja całość aranżacji.

  Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań mogą postawić również na wspomniany już powyżej styl rustykalny. Oczywiście w dalszym ciągu obowiązuje tutaj zasada mówiąca, iż ciemnych i ciepłych barw nie wykorzystujemy w małych pomieszczeniach, jednak warto pamiętać o możliwości łączenia różnych stylów. Dzięki niej pomieszczenie w stylu minimalistycznym nie stanie się nadmiernie sterylne, zaś rustykalnym – zbyt ciemne i optycznie ciasne. Takie podejście wymaga jednak dużego wyczucia, dlatego warto kwestię wystroju salonu bardzo dokładnie przemyśleć.

  Gdzie szukać mebli i dodatków?

  Kiedy opracują Państwo świetną koncepcję aranżacji najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, pozostaje tylko zabrać się do wyboru odpowiednich mebli i dekoracji. W ofercie sklepu Designforhome.pl można znaleźć szeroką gamę mebli i dodatków do salonu i kuchni wyprodukowanych przez marki kojarzone z najwyższym poziomem designu. Dzięki nim wymarzona koncepcja wystroju wnętrza może nabrać kształtu!

  Artykuł załadowany: 0.6441 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022