Sukces ursynowskich kolarzy z WKK. Wysyp medali!

15:22, 21.08.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 15:31, 21.08.2020
Skomentuj WKK WKK

Zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego na podium Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim cross country. Zawody po raz trzeci z rzędu odbyły się w Mrągowie. Kolarze z Ursynowa zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając indywidualnie dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale.

Warszawski Klub Kolarski, który ma swoją siedzibę na Ursynowie, wywalczył aż siedem medali indywidualnych. Złote medale zdobyli: Klaudia Czabok (kategoria poniżej 23 lat) i Iwo Pacałowski (junior młodszy). Srebrne krążki trafiły do Matyldy Szczecińskiej (juniorka), Antoniny Białek (kategoria poniżej 23 lat) i Michała Pomorskiego (junior). Brązowe medale wywalczyli: Miłosz Ośko (junior) i Karol Ostaszewski (kategoria poniżej 23 lat).

Drużyna WKK zdobyła także srebrny medal w sztafecie. Z kolei mistrzem w elicie mężczyzn został wychowanek klubu Krzysztof Łukasik, który w latach 2010-2016 reprezentował barwy WKK, a teraz ściga się w zawodowej ekipie JBG.

- Większość naszych zawodników to wychowankowie, których szkolimy sukcesywnie od najmłodszych kategorii aż po elitę. Ich osiągnięcia są skutkiem ciężkich treningów oraz zaangażowania trenerów, rodziców oraz sponsorów. Teraz na naszych zawodników czeka chwila odpoczynku i druga, równie trudna, cześć sezonu – mówi prezes WKK Błażej Maresz.

Gratulacje kolarzom złożyła dzielnica Ursynów, która dofinansowuje warszawski klub.

- Bardzo cieszy mnie sukces naszych młodych kolarzy i kolarek na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie. Widać, że inwestowanie pieniędzy w szkolenie sportowe to długofalowa i opłacalna inwestycja - mówi wiceburmistrz Piotr Zalewski.