REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2020, 12:19 komentarzy 3
  Uczniowie

  Uczniowie "Kossutha" w Parlamencie Europejskim (LO im. L. Kossutha)

  Ursynowskie LXIII Liceum Ogólnokształcące najlepiej w Polsce uczy o Unii Europejskiej. Potwierdza to ufundowana przez Komisję Europejską nagroda "Jan Amos Comenius Prize", którą otrzymuje tylko jedna szkoła z każdego kraju członkowskiego. W tym roku dostał ją "Kossuth".

  Komisja Europejska po raz pierwszy zorganizowała ogólnoeuropejski konkurs dla szkół pod nazwą "Nagroda im. Jana Amosa Comenius’a za wysokiej jakości nauczanie o Unii Europejskiej". Mogły w nim wziąć udział wszystkie unijne szkoły ponadpodstawowe, z których wyłonionych zostało w tym roku 22 zwycięzców - po jednym z każdego kraju członkowskiego.

  A było o co walczyć. Szkoła, która wygrywa, staje się przykładem dla innych placówek jak nauczać o Unii, ale też dostaje 8 tys. euro. 

  Jak to zrobił "Kossuth"?

  Dwie nauczycielki Jolanta Wiszniewska i Inga Chrościcka-Woźniak opracowały kilka projektów, dzięki którym tematyka europejska stała się elementem codziennej edukacji w liceum Kossutha. Uczniowie sami poszukiwali różnych informacji, inicjowali projekty oraz uczestniczyli w wykładach, warsztatach prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski i różne organizacje pozarządowe. 

  - Uczniowie m.in. wzięli udział w debacie z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem, w spotkaniach z europarlamentarzystami Andrzejem Grzybem i Danutą Hubner. Odwiedzili też Parlament Europejski w Strasburgu. Nie można też pominąć wymiany ze szkołami z Hiszpanii, Włoch, Rumunii oraz Węgier w celu poszerzenia wiedzy na temat tych krajów, ich kultury, historii i tradycji - wyjaśnia Inga Chrościcka-Woźniak, nauczycielka "Kossutha".

  Szkoła tak bardzo jest zaskoczona wygraną, że jeszcze nie wiadomo, na co ją przeznaczy.

  - Była tak ogromna konkurencja, że jedynie po cichu liczyliśmy, że zostaniemy docenieni. Na pewno pieniądze te zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów i nauczycieli i to oni będą wspólnie decydować w jaki sposób je wydać, aby kontynuować nasze dotychczasowe działania w zakresie nauczania o Unii Europejskiej - mówi Anna Jurek, dyrektor LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 118

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 25
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 16
   OBOJĘTNY
  • 13
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~as 3 9 dni temu

   To wielka rzecz, ogrom pracy uczniów i nauczycieli. Tylko szkoda że obok 323 truje powietrze.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anika 2 12 dni temuocena: 50% 

   Serdeczne gratulacje dla nauczycieli i pani dyrektor i młodzieży za takie wyróżnienie. Macie prawo do dumy.gratulacje!!!

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pracodawca 1 13 dni temuocena: 50% 

   Robi się nie dobrze jak się patrzy na kujonstwo, lizusów, prymusów skarzypytòw. Na szczęście rynek pracy szybko zweryfikuje faktyczne umiejętności tych dzieci. Mam nadzieję że w LO uczą obsługi szpadla chociaż bo jak nie to czas nauki można uznać za zmarnowany z ich punktu widzenia.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3287 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--25-04---25-05-2020