REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 września 2022, 18:45 komentarzy 1

  (SK)

  Uśmiechnięci, przyjaźni ludzie i doskonała zabawa. Gdzie? Oczywiście na Ursynowie! Zielona część naszej dzielnicy w sobotę obchodziła swoje święto. Społecznymi siłami stowarzyszenia "Zielony Ursynów" udało się zorganizować przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury super pozytywną imprezę.

  Zielony Ursynów świętował w iście piknikowej atmosferze. Atrakcji było co niemiara. Najdłuższa kolejka ustawiała się do kucyków, którymi mogły przejechać się dzieci i do dmuchanego zamku. Było malowanie buziek, lepienie mini dzbanków z gliny, malowanki, rysowanki, a nawet tatuaże, które malowali dzieciom strażnicy miejscy.

  II Święto Zielonego Ursynowa odwiedzili też strażacy, którzy pokazywali chętnym wyposażenie wozu bojowego. Swoje stoisko z rzemiosłem - ręcznie wykonaną ceramiką - miała też zlokalizowana w tej części Ursynowa Fundacja Leny Grochowskiej, pracująca na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami. Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zbierało datki na pomoc pacjentom. 

  Dzieci i dorośli, którzy chcieli się wyszaleć, mogli pokonać labirynt z elementami biegu na orientację przygotowany przez Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Sportowe. Były też zabawy z Przedszkolem nr 79 z Kajakowej oraz Szkołą Podstawową nr 96 z Sarabandy. Swoje stoisko miała Ursynoteka.

  Na scenie prezentowali się uczestnicy zajęć artystyczno-taneczno-sportowych z DOK "Ursynów". Były więc pokazy zumby, tańca irlandzkiego, "belgijki", śpiewu oraz występ tańca mongolskiego w stroju ludowym w wykonaniu sąsiadki. Swoje umiejętności w Aikido i samurajskim mieczu pokazywał ośrodek Budojo z ul. Bekasów. 

  Niesamowity Białorusin Tim na akordeonie oraz Andrij Chryszczenko, młody i utalentowany klarnecista z ukraińskiego Dniepra, który zamieszkał na Ursynowie, grali tak, że nóżka sama chodziła. Wcześniej talentem popisywał się młody iluzjonista z Zielonego Ursynowa - Franek Jodłowski.

  Dla tych, którzy chcieli się dowiedzieć czegoś o przeszłości naszej okolicy, w DOK wyświetlono film "Wsie Ursynowa" z opowieściami "rdzennych" mieszkańców Kabat, Grabowa Pyr czy Dąbrówki.

  Imprezę odwiedzili też ursynowscy radni, którzy wsłuchiwali się w problemy mieszkańców. Wpadł też burmistrz dzielnicy. Atmosfera piknikowa udzieliła się wszystkim. Święto Zielonego Ursynowa przebiegło w tym roku pod znakiem uśmiechu. I radości, że ma się takich sąsiadów!

  ZOBACZ: II Święto Zielonego Ursynowa

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~koń by się uśmiał 1 12 dni temuocena: 67% 

   No i co ? Doczekaliśmy czasów , że ludzie z Ursynowa muszą jeździć do Grabowa , żeby kulturalnie, pomysłowo i w dobrych warunkach się zabawić i zrelaksować .

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4674 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022