REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 czerwca 2022, 23:07

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każda przyszła mama chce być jak najlepiej przygotowana do ciąży, aby przebiegła ona bez problemów. Jednak starając się o dziecko, trzeba pamiętać, że zdrowy styl życia, aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to nie wszystko. Wiele kobiet zapomina o prawidłowej suplementacji. Dlaczego jest to tak ważne?

  Kiedy zacząć suplementację przed ciążą?

  Mówi się, że suplementację należy rozpocząć na 3 miesiące przed planowanym poczęciem. Jednakże warto zadbać o dostarczanie niezbędnych substancji o wiele wcześniej. Zanim jednak przyszła mama przystąpi do suplementacji, powinna wykonać badania, aby dokładnie zbadać swój organizm. Dlaczego? Nikt do końca nie wie, czy posiada niedobór, czy nadmiar określonych składników. 

  Szukasz produktów dedykowanych kobietom? Marka Wimin rozumie potrzeby każdej kobiety - sprawdź ofertę na https://allwimin.com/pl/sklep/

  Jakie składniki należy suplementować przed ciążą?

  Do najważniejszych składników należą:

  • kwas foliowy - zapewnia on prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka,
  • jod - przyczynia się do zachowania zdrowej tarczycy, która produkuje hormony zapewniające prawidłowy rozwój płodu i właściwy przebieg ciąży,
  • kwasy omega-3 - wzmacnia układ immunologiczny kobiet oraz są niezbędne do prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka,
  • witamina D3 - bierze udział w transkrypcji genów,
  • żelazo - właściwy poziom hemoglobiny to podstawa dla wsparcia układu odpornościowego przyszłej mamy,
  • magnez - wspomaga nie tylko układ nerwowy matki i dziecka, ale również bierze udział w podziałach komórkowych,
  • witaminy z grupy B - zwiększają biodostępność kwasu foliowego,
  • wapń - buduje kości, wpływa na właściwą pracę serca.

  Jak wybrać odpowiedni preparat?

  Na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej preparatów dla przyszłych mam. Pojawia się wtedy pytanie “Który z nich jest najlepszy?”. Jednym z najważniejszych składników w takich produktach jest kwas foliowy. Dobrze więc, aby wybrany przez przyszłe mamy preparat zawierał chociaż 400 mg tej witaminy. Oprócz kwasu foliowego witaminy powinny zawierać żelazo, magnez, witaminę D i kwasy omega-3.

  Zdrowa dieta to podstawa!

  Suplementacja suplementacją, ale nic nie zastąpi zdrowej, zbilansowanej diety. Przyszła mama powinna zadbać o to, aby w jej jadłospisie znalazły się dobrej jakości produkty. Oczywiście najlepiej by było, jakby był on wypełniony dużą ilością owoców i warzyw. Należy także wyeliminować z diety używki i słodycze oraz odpowiednio nawadniać organizm - minimum 2 litry wody dziennie.

  Wybierz suplement z myślą o sobie i swoim dziecku

  Suplement diety dla kobiet WIMIN Myślę o dziecku to kapsułki, które dostarczą Twojemu organizmowi zapas wszystkich cennych składników potrzebnych przed ciążą. W ich składzie znajduje się m.in. kwas foliowy, jod, żelazo czy cholina. Wejdź na stronę WIMIN i dowiedz się więcej.

  Źródło Allwimin.pl blog

  Artykuł załadowany: 0.4527 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022