Suzuki Puchar Polski: Cukier pokonał Asseco w ostatnim ćwierćfinale. Dziś półfinały

12:21, 15.02.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12:33, 15.02.2020
Skomentuj PLK PLK

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali z Asseco Arką Gdynia 80:71 w ostatnim ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski. Rywalem torunian w dzisiejszym półfinale będzie Stelmet Enea BC Zielona Góra. W drugiej parze spotkają się Anwil Włocławek i HydroTruck Radom.

Polski Cukier zaczął od prowadzenia 7:4 po rzutach wolnych Chrisa Wrighta, ale po chwili serią 8:0 odpowiedział na to Leyton Hammonds. Straty starał się jeszcze odrabiać Alade Aminu, ale w tym momencie to było za mało na zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza. Po trafieniu Phila Greene’a po 10 minutach było 18:12 dla gdynian.

Akcje Devonte Upsona w drugiej kwarcie powiększyły przewagę Asseco Arki do 10 punktów. Polski Cukier poprawił defensywę i krok po kroku odrabiał straty. Kolejne rzuty w wykonaniu Aarona Cela i Keitha Hornsby’ego zbliżyły torunian na jeden punkt. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 35:34 dla Arki.

Dwa z rzędu trafienia Wrighta w trzeciej kwarcie oznaczały już remis. To nie był koniec, bo zespół trenera Sebastiana Machowskiego zaczął przejmować inicjatywę - mógł liczyć nie tylko na Wrighta, ale także na Damiana Kuliga. Josh Bostic wziął się za odrabianie strat, ale jego akcje w tym momencie nie wystarczały. Wsad Karola Gruszeckiego ustawił wynik po 30 minutach na 61:53 dla torunian.

Zagranie Kyle’a Weavera w czwartej kwarcie oznaczało już 13 punktów przewagi wicemistrzów Polski. Greene i Bostic dawali jeszcze nadzieję Asseco Arce, a dzięki akcji Adama Hrycaniuka tracili już tylko cztery punkty. W końcówce torunianie zachowali zimną krew na linii rzutów wolnych, a kluczową trójkę trafił Weaver. Ostatecznie wygrali 80:71.

Najlepszym graczem Polskiego Cukru był Chris Wright z 19 punktami, czterema zbiórkami i trzema asystami. Josh Bostic zdobył dla Asseco Arki 22 punkty.