REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Kuba Turowicz)

  Ursynowianie pokazali, że mają dobre i gorące serca! Ponad 36 tys. złotych na rzecz chorej na nowotwór układu nerwowego Kai Czerwińskiej, zebrano podczas Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego. Przygotowano aromatyczne smakołyki, artyści wystąpili z materiałem koncertowym a miłośnicy sztuki rękodzielniczej mogli kupić świąteczne drobiazgi.

  Stragany przeobraziły na kilka godzin teren szkolny przy ulicy Rosoła 10. Małe świąteczne miasteczko powstało po to, by wesprzeć chorą Kaję i jej najbliższych.

  - Jestem wzruszona, zaniemówiłam, kiedy zobaczyłam to wszystko! Kaja przechodzi przez leczenie jak burza, lekarze są zachyceni jej postępami. Czuję dozgonną wdzięczność, wiem, że nam się uda przy armii tak dobrych serc - mówi Agnieszka Hajkiewicz, ciocia małej Kai.

  Licznie zgromadzeni krążyli między stoiskami - uśmiechnięci, hojni, troskliwi. Atrakcje pozwalały zapomnieć o szczypiącym chłodzie, choć ten najskuteczniej neutralizowano gorącym i intensywnym kompotem.

  Fantastyczna inicjatywa, która bardzo się rozrosła w porównaniu z poprzednim rokiem. Najważniejsze jest to, że jesteśmy tu razem, tworzymy świąteczny nastrój i pomagamy potrzebującemu dziecku. Tak pięknie pachnie, jest kolorowo, bajecznie - mówią Małgorzata i Jacek Żurawscy.

  Na scenie, oprócz artystów, wystąpiły dzieci, które dzwonkami wygrywały melodie kolęd. W saniach Mikołaja pozowano do zdjęć, a smakosze kawy mogli rozkoszować się aromatem mielonych na miejscu ziaren.

  - Przygotowania trwały bardzo długo, wszyscy odczuwali już lekkie zmęczenie, to naturalne, ale to, co się dzieje dziś, rekompensuje każdy wysiłek. Napawa mnie to ciepłem i nadzieją, widzę, że jest tylu dobrych i bezinteresownych ludzi. Żyje się dla takich chwil - mówi Sylwia Ruszczyk, wychowawczyni ze szkoły im. Lindego. 

  Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na leczenie nowotworu u Kai, którą czeka wyjazd na specjalistyczne i kosztowne leczenie do Niemiec. Obecnie dziewczynka jest po autoprzeszczepie szpiku we Wrocławiu, jednak rodzice wiedzą, że o następnym kroku trzeba myśleć już teraz. Potrzeba 800 tys. złotych. Można pomóc wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone konto:

  Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

  • wpłaty krajowe: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630
  • wpłaty zagraniczne: SWIFT CODE (BIC): PKOPPLPW IBAN: PL 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630

  Koniecznie z tytułem wpłaty – Kaja Czerwińska

  Kiermasz świąteczny zorganizowała społeczność Szkoły Podstawowej im. Samuela Lindego i Przedszkola "Szkrabki".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Zbig28 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Ursynowianie ponownie dowiedli, że można na nich liczyć. Ja nie mogłem tam być, ale skorzystam z podanego powyżej konta. Gratulacje dla organizatorów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3024 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020