REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Wystarczyły trzy godziny, aby zebrać imponującą kwotę dla rocznego Mirka Korotyńskiego. W siedmioletniej historii Charytatywnych Kiermaszy Świątecznych organizowanych na Kabatach przez Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe, nigdy nie udało się zgromadzić ponad 60 tys. złotych. A wszystko w bajecznej, pachnącej świętami atmosferze pełnej rodzinnego ciepła. 

  Stoły uginające się od domowych specjałów i bożonarodzeniowych ozdób, kolędy i świąteczne piosenki były tylko atrakcją, bo najważniejszy na kiermaszu był mały chłopiec, któremu przyszły pomóc tłumy mieszkańców Ursynowa.

  - Czytałam, że maluszek potrzebuje leczenia i rehabilitacji, więc nie zastanawialiśmy się z rodziną ani chwili. Wydajemy często pieniądze na głupoty, bez zastanowienia, a dziś mam poczucie, że robimy naprawdę coś bardzo dobrego - mówi pani Izabela.

  Mirek, dla którego Fundacja ETO zorganizowała kiermasz charytatywny, gdy się urodził w 24. tygodniu ciąży, ważył zaledwie 925 gramów i mierzył 35 centymetrów. Dziś dzięki swojej wielkiej woli i wsparciu najbliższych oraz rehabilitacji potrafi już raczkować, wspinać się, stać przy meblach i chodzić do boku. Przybrał też na wadze i sporo urósł. Pomimo tego, chłopiec, który doznał obszernych urazów w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, wciąż wymaga intensywnej, profesjonalnej i systematycznej terapii.

  Potrzebuje też ortez, kosztujacych aż 50 tys. złotych i to na nie przede wszystkim zorganizowano na kiermaszu zbiórkę. Jej efekt przeszedł naśmielsze oczekiwania, Jeszcze nigdy nie udało się zgromadzić tak dużej kwoty - ponad 63 tys. złotych. 

  Nie byłoby ich, gdyby nie ogromne zaangażowanie rodziców i dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Szkrabki" i Szkoły Podstawowej im. Samuela Bogumiła Lindego. Przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców Ursynowa. Wybór był ogromny, począwszy od słodyczy po wyroby rękodzieła. Przy stoiskach kłębił się tłum, a do puszek na datki wpadały pieniądze.

  Najcenniejsza koszulka

  Wielkim sukcesem zakończyła się też licytacja. Wszystkie wystawione rzeczy, m.in. książki, kalendarze i bilety do opery miały kilkukrotne przebicie, ale prawdziwym hitem była koszulka Łukasza Piszczka z jego autografem oraz podpisami Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Fabiańskiego. Wystawiona za 349 zlotych, ostatecznie została wylicytowana za 2 tys. zł. i była podarunkiem taty dla syna Stasia.

  - Wspaniale jak ludzie prześcigali się w tym, kto da więcej. Oczywiście w wielu przypadkach cena nie była adekwatna do wartości przedmiotu, ale wiadomo, że to był tylko pretekst, bo chodziło o pomoc dziecku - mówi pan Michał, który przyszedł na kiermasz z córkami Misią i Helenką.

  To był już siódmy Charytatywny Kiermasz Świąteczny fundacji ETO. Portal Haloursynow.pl był patronem medialnym wydarzenia.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z KIERMASZU FUNDACJI ETO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3111 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020