REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 grudnia 2019, 14:35 komentarzy 22

  (AŁ)

  Przy alei KEN zamontowano sygnalizację świetlną dla... smartfonowych zombie. Specjalny projektor oświetla na czerwono chodnik tuż przed przejściem, aby zamyśleni czy wpatrzeni w ekran przechodnie nie wtargnęli na jezdnię. To pierwsze takie rozwiązanie nie tylko w Warszawie, ale i w Polsce.

  W alei KEN działa już 6 nowych sygnalizacji świetlnych postawionych dla poprawy bezpieczeństwa pieszych. Jedna z nich - ta przy parkingu P&R Stokłosy na pierwszy rzut nie różni się niczym od pozostałych. W rzeczywistości, druga taka sama stoi... w Wiedniu.

  Zarząd Dróg Miejskich zamontował na Ursynowie pierwszy w Polsce i drugi w Europie projektor, mający zwiększyć bezpieczeństwo osób przechodzących przez ulicę, które nie mogą np. oderwać oczu od telefonu. Jest on przymocowany pod lampami sygnalizatora. Gdy piesi mają czerwone, taki sam kolor pojawia się na krawędzi chodnika, tuż przed pasami na jezdni.

  - To pilotażowy program, pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Ma ono poprawić bezpieczeństwo pieszych, nie tylko tych, którzy idą zapatrzeni w telefon, ale też osób zamyślonych czy roztargnionych. Przez najbliższych kilka miesięcy będziemy obserwować, jakie przyniesie to rezultaty i wówczas podejmiemy decyzję o montażu takich projektorów na innych przejściach - zapowiada Karolina Gałecka, rzecznik warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich.

  Światło wyświetlane na chodniku

  W Wiedniu dodatkowe czerwone światło dla wielbicieli smartfonów testowane jest od kilku miesięcy. Inne rozwiązanie dla nieuważnych pieszych zastosowało miasto Poznań. Przy przejściach przez jezdnię zainstalowano listwy ledowe. Wszystkie te pomysły mają być dodatkowym zabezpieczeniem przed bezmyślnym i automatycznym przechodzeniem przez ulicę.

  - Zamieniamy się w stado baranów. Jako kierowca widzę, że mało kto przechodząc przez ulice rozgląda się. Większość patrzy albo w telefon, albo pod nogi. Może czerwone światło na chodniku spowoduje, że się zatrzymają i nie wpadną pod samochód? - mówi z nadzieją pan Kacper.

  Przypomnijmy, wszystkie przejścia wzdłuż al. KEN są wyposażone w światła, ostatnio nowe sygnalizatory pojawiły się na sześciu przejściach: dwóch w rejonie ul. Koński Jar, przy ul. Telekiego, ul. Jeżewskiego oraz nr 81 i nr 101. Wszystkie zostały wyposażone w automatyczną detekcję i są tak ustawione, aby premiować zielonym światłem kierowców jadących z przepisową prędkością. Koszt całej inwestycji to 3,3 mln złotych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 179

  • 67
   BARDZO PRZYDATNY
  • 28
   ZASKOCZONY
  • 33
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 22 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Jest okazja do odwirowania kasy. A brakujące tu i ówdzie parę metrów chodnika Burmistrz nie zrobi. To jest zwykła dywersja.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~borys z lubina 21 6 miesięcy temuocena: 67% 

   U mnie już chyba od roku funkcjonuje podobne rozwiązanie i to na kilku skrzyżowaniach, a i na zielone ledy w chodniku wystarczyło kasy. Tak że, nie pochlebiaj sobie biedna warszawko.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malcolm 20 6 miesięcy temuocena: 56% 

   Tylko nie "warszawko", słoiczku. Prowadzisz drenaż finansowy stolicy i ubliżasz jej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 19 6 miesięcy temuocena: 55% 

   Za taką kasę ??? To już lepiej byłoby oczujkowac przejścia i wysyłać sygnał, który sprawi, że smartfon byłby podświetlany na czerwono przy zbliżaniu się do przejścia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Res 18 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Policja rekwirująca smartfona i ładująca po 5 stówek mandatu za włażenie na jezdnię z gałami wpatrzonymi w ekran rozwiązałaby sprawę skuteczniej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 17 6 miesięcy temuocena: 53% 

   Dokładnie!!! To byłoby najprostsze i tak naprawdę najskuteczniejsze działanie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dionizy 16 6 miesięcy temuocena: 50% 

   już w poniedziałek dnia 30-tego grudnia msza będzie odprawiana za przechodzących inaczej w parafii tutejszej o godzinie czwartej nad ranem. Wstęp wolny.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafik 15 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Przeciez na tym przejsciu spotkac pieszego to rzadki widok. Kasa wyrzucona w błoto

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heyah 14 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Kto pracuje w tym ZDM ? Czy aby się tam dostać sprawdzają IQ i nie może przekroczyć poziomu 60 ???

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 13 6 miesięcy temuocena: 37% 

   karwasz twarz barabasz - przeca to jakieś trwonienie pieniędzy. a niech łażą i wpadają pod pojazdy. Rok i sprawa będzie załatwiona troli smartfonowych - debili. Gasić ich kwasem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 12 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Też nie rozumiem tej troski o zwykłych głupców. Jeśli ktoś ma problem z dbaniem o własne życie, to prędzej czy później coś mu się stanie. Trzeba by dla każdego kandydata na wypadek wynająć osobistego anioła stróża. Inaczej zawsze znajdzie miejsce gdzie nie pomyślano za niego i zrobi sobie krzywdę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~można tylko pomarzyć 11 6 miesięcy temuocena: 64% 

   Ile chodników możnaby za te pieniądze wyremontować ! A ile wygodnych ławeczek ustawić dla złapania oddechu przez utrudzonych pieszych ! A ile zadaszeń nad wejściem do metra !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piechur 10 6 miesięcy temuocena: 67% 

   I schodów ruchomych do metra i z metra.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aniaaaaa 9 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Dla kandydatów do selekcji naturalnej powinny być co najwyżej megafony przy przejściach, które krzyczały by „włącz mózg” a nie sygnalizacja za ponad 3 mln złotych

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wicia 8 6 miesięcy temuocena: 74% 

   Potestować można. Ale moim zdaniem to taki człowiek co nie patrzy gdzie wchodzi i tak na ogół nie zauważy tego światła.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 7 6 miesięcy temuocena: 57% 

   " Wszystkie zostały wyposażone w automatyczną detekcję i są tak ustawione, aby premiować zielonym światłem kierowców jadących z przepisową prędkością." To coś jak na Wale Miedzeszyńskim. Tam system promowania kierowców wyłączono. Kto wie dlaczego?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~egonik 6 6 miesięcy temuocena: 60% 

   To wygląda na świadomą działalność naszego "ukochanego" inżyniera ruchu, który statutowo powinien dbać o płynność i dobrą przepustowość? ruchu na warszawskich ulicach. To dzięki jego decyzjom na wielu ulicach jest specjalnie ustawiona czerwona fala, czyli ruszasz na jednych światłach i zaraz stajesz, tak jest np. na Grochowskiej i Gagarina. Podobnie w kilku miejscach są światła na przejściach dla pieszych, które przełączają się na czerwone jak samochód podjeżdza - praktyczny efekt jest jeszcze gorszy niż brak świateł, bo miejscowi zwykle ignorują czerwone i się nie zatrzymują. Pamiętam, że wiele lat temu w Krakowie była taka zielona fala, trzeba było jechać chyba 50 km/h na godzinę i wszyscy tak jechali. Wprowadzenie takiej zielonej fali w W-wie na pewno by usprawniło ruch i poprawiło bezpieczeństwo. Ale cóż Panie Inżynierze, po co myśleć lepiej kasować zielone strzałki i stawiać czerwone fale, gratuluję! Wiecznie żywy inżynier Janusz Galas

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkkr 5 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Tam w nocy był taki system. Polegało to na tym, że każdy zbliżajżcy się samochód (lub grupa samochodów jeśli odstępy pomiędzy samochodami są odpowiednio małe) powoduje włączenie się światła czerwonego. Miało to poprawić bezpieczeństwo. Niestety skutek jest taki, że kierowcy zdając sobie sprawę że to jest "lipa"i przejeżdżają na czerwonych światłach. Po zaobserwowaniu przez policję masowego zjawiska ignorowania czerwonego światła, policja nakazała wyłączenie tego systemu, argumentując że nie wolno doprowadzić do sytuacji w której kierowcy przyzwyczajają się do ignorowania najważniejszego znaku drogowego.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 4 6 miesięcy temuocena: 65% 

   Koszt całej inwestycji to 3,3 mln złotych. Tylko tych pieszych jakoś na zdjęciach nie widać!. Zombie i tak przegapi taki drogi dodatek :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Oczywiście że nie widać, bo tam mało kto przechodzi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U 2 6 miesięcy temuocena: 55% 

   Zombie sie rozjezdza a nie ratuje. Chyba sie na grach nie znaja.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwwA 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Dobre!! :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3098 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020