REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 października 2021, 17:23 komentarzy 1

  (fot. K. Chmura)

  Światowej klasy artyści, jedyny taki festiwal. W piątek w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" rusza XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. - Zarówno teraz czy 100 lat temu śmiejemy się i płaczemy z tych powodów. I taki jest nasz festiwal - zapowiada Bartłomiej Ostapczuk, dyrektora artystyczny wydarzenia.

  Przez sześć październikowych dni w UCK "Alternatywy" nie zabraknie salw śmiechu i łez wzruszenia. To w ursynowskim domu kultury, w nowoczesnych i świetnie wyposażonych salach, zagości jedyny na świecie festiwal teatrów pantomimy. 

  "Śmiejemy się i płaczemy z tych samych powodów"

  Dotychczas wydarzenie odbywało się w Teatrze na Woli oraz w Teatrze Dramatycznym. Ale przyszedł czas na zmiany. Nowoczesna sala widowiskowa z imponującym zapleczem teatralnym - jak się okazuje - jest świetnym miejscem dla najlepszych spektakli pantomimy ze świata. Nie bez znaczenia jest także fakt, że Bartłomiej Ostapczuk, twórca festiwalu od 1981 roku mieszka na Ursynowie.

  - Przy dobieraniu programu festiwalu zawsze towarzyszyła mi myśl - spektakle, które poruszają. Pantomima nie jest sztuką przebrzmiałą i nie jest sztuką passé. Bez względu czy teraz, czy 100 lat temu, śmiejemy się i płaczemy z tych powodów. I taki jest nasz festiwal - wyjątkowy na całym świecie - mówi dyrektor artystyczny.

  Spektakle w UCK "Alternatywy" ruszają w piątek, 22 października i prezentowane będą do 27 października. Będą różnorodne. Na jednym nie przestaniemy się śmiać, na innych zajrzymy do własnego wnętrza. Wśród gwiazd - mercedes w świecie sztuki mimu - Familie Flöz z Berlina.

  - Familie Flöz był zapraszany już 3,5 roku temu. To teatr w teatrze, czyli same problemy. A ponieważ widz kocha problemy, które nie są jego problemami, to musi być wesoło - zapowiada Ostapczuk. - Zespół Black Sky White theatre z Rosji był zaproszony 6 lat temu. To są naprawdę wybitne zespoły - dodaje.

  Festiwal osiądzie na Ursynowie?

  W programie ursynowskiego festiwalu nie zabraknie innych oryginalnych, poruszających i skłaniających do refleksji przedstawień wykonawców z Danii, Francji, Norwegii i Polski.

  - Synergia nowo otwartej, dynamicznej instytucji kultury z festiwalem o wieloletniej tradycji nada temu wydarzeniu nowy wymiar i będzie źródłem wielu niezapomnianych wrażeń - mówi Krzysztof Czubaszek, dyrektor Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy”. - Festiwal będzie doskonałą okazją, aby lepiej poznać sztukę mimu, która niezależnie od wieku niezmiennie porusza i zaskakuje - dodał.

  Niewykluczone zresztą, że festiwal mimu zostanie w UCK na dłużej. Dyrektor artystyczny nie ukrywał, że jest zachwycony sceną teatralną i organizacją. 

  - Jak pan się przekona po pierwszej edycji, to spokojnie możemy podpisywać list intencyjny, że edycje 2021-2040 będą się odbywały na Ursynowie. Mam nadzieję na wieloletnią współpracę i jestem przekonany, że nasze sceny będą służyły także innym festiwalom teatralnym w przyszłości - powiedział burmistrz Robert Kempa.

  Wstęp na spektakle XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu jest odpłatny. Bilety po 30 i 40 złotych można kupić na stronie alternatywy.art.

  Program XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w UCK "Alternatywy":

  22.10 godz. 19:00
  Familie Flöz – „Teatro Delusio”
  (Niemcy) Polska premiera spektaklu

  23.10 godz. 19:00

  Bodecker Neander Compagnie – „My Goodness!”  
  (Niemcy, Francja) Polska premiera spektaklu

  24.10 godz. 19:00

  Black Sky White theatre  – „Big House Small House”
  (Rosja) Polska premiera spektaklu

  26.10 godz. 19:00

  A3 Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń– „Tańcz!”

  (Polska, Norwegia) Polska premiera spektaklu

  27.10 godz. 19:00

  Paolo Nani – „The Letter”
  (Dania)

  23 i 24.10 godz. 11:00-14:00
  Warsztaty Teatru Pantomimy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asia 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Moja noga nigdy tam nie postanie. Nie akceptuje ustawionych konkursów pod partyjnych kolesi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4255 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022