REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2022, 11:02 komentarzy 13

  (nadesłane)

  Świecą i nie dają spokoju. Lampy na boisku szkolnym przy Związku Walki Młodych są włączone nawet w późnych godzinach nocnych. Mieszkańcy zastanawiają się, o co chodzi. 

  Przyszła wiosna, zrobiło się nieco cieplej. Na boiskach w całej dzielnicy coraz częściej można zobaczyć sportowców. Również na tym przy Szkole Podstawowej nr 319 przy ul. Związku Walki Młodych. Boisko jest udostępniane nawet w godzinach wieczornych. Piłkarze dzięki zamontowanemu oświetleniu mogą na nim grać do godz. 22. Później światła powinny zostać wyłączone. Problem polega na tym, że nie są i nie dają mieszkańcom spać.

  - Była 5 rano i waliło w okna tak, że można było książkę czytać! Poza tym jakie to marnotrawstwo energii - mówi nam mieszkanka bloku przy ul. ZWM.

  Do tej niekomfortowej dla sąsiadów sytuacji doszło w piątek przed świętami. Ursynowianka podejrzewa, że dozorca zapomniał wyłączyć lamp po skończonej grze. Za włączonymi światłami - jak przekonują pracownicy szkoły - stał jednak całkiem inny powód.

  - Rzeczywiście lampy świeciły się w nocy od 4:20 do 5:20. Ktoś kręcił się w tym czasie na boisku i dozorca włączył światła, żeby ich wypłoszyć - tłumaczy kierownik gospodarczy w SP 319. Fakt ten sprawdzono na monitoringu.

  Ze światłami bezpieczniej

  Jak przekonuje szkoła, była to sytuacja awaryjna. Dla bezpieczeństwa dozorca zdecydował się włączyć światła. 

  Zdaniem mieszkańców do takich sytuacji dochodzi jednak coraz częściej. Zaś światła nie świeciły się w ostatni piątek przez godzinę, a przez całą noc. Niezależnie jednak, ile czasu lampy były włączone, nadal przeszkadzają spać. Zdają sobie z tego sprawę także pracownicy szkoły. Dlatego…

  - Zwrócę uwagę dozorcom, by korzystali z nich jak najrzadziej - zapewnia kierownik. Jednocześnie są chwile, gdzie dozorcy nie mają innego wyjścia. Dlatego gdy sytuacja się powtórzy, pracownicy szkoły proszą o wyrozumiałość mieszkańców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 98

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mirek 13 4 miesiące temuocena: 67% 

   Ci którzy nie mają takiego problemu raczej nie powinni się wypowiadać. Bo że może to być rzeczywiście duży problem dla ludzi - nikt rozsądny nie powinien mieć wątpliwości. Ale myślę jednocześnie, że wielu takich spornych sytuacji udałoby się uniknąć, gdyby tylko osoby instalujące takie oświetlenie wykazały się odrobiną roztropności, empatii i zrozumienia, czyli po prostu tak ustawiały naświetlacze i reflektory, aby w jak najmniejszym stopniu oświetlały te strefy, których nie powinny oświetlać (nawet kosztem lekkiego zmniejszenia obszaru pożądanego naświetlenia). W erze LED-owych, dających bardzo ostre, z reguły białe światło (z moich obserwacji wynika, że rzadko ktoś instaluje źródła o neutralnej, a już z pewnością o ciepłej barwie światła) naświetlaczy - tego rodzaju problemy mogą w znacznym stopniu uprzykrzać codzienne życie zwykłych ludzi...

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~rafal 12 4 miesiące temuocena: 50% 

   Moze to sie zmieni jak obecny kierownik administracyjny pójdzie na emeryturę i przyjdzie ktoś z głową, kto się zna na robocie. Ciekawi mnie kto to odbierał tą instalację. Bo napewno nie dyrektora a tym bardziej Pan Piotr, który nie mieszka na Ursynowie. i Godzina 16.00 pedzi do siebie na wieś.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Fazi 11 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Księżyc Wam nie przeszkadza? Dla sąsiadki pytam.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 10 5 miesięcy temuocena: 64% 

   generalnie głupota najbardziej przeszkadza. Ewentualnie w połączeniu z dostępem do Internetu.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby
  • ~Co na to hu 9 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Mr krosty darmowa reklama ?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~buhaha 8 5 miesięcy temuocena: 56% 

   Ktoś się kręcił buhaaha na ławce w dzień, wieczorem w nocy siedzi szemrane towarzystwo z alkoholem często i gęsto są odpalane race i petardy o słownictwie lepiej nawet nie wspominać jakoś pan dozorca na to nie reaguje

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby
  • ~Piotr_szumiata 7 5 miesięcy temuocena: 73% 

   Ależ Pan kierownik to tylko narzeka ze mu burmistrz nie daje pieniędzy, i nie ma nic. I tak zakupił najtańszy badziew. Podczas pandemii światła na boisku świeciły się przez dwa tygodnie ciągniem. To jest marnotrastwo pieniędzy. Na Też zamontował na elewacji oświetlenie które zamiast oświetlać chodnik, oświata cały blok na zwm 7. Tak ze można książki czytać.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby
  • ~Młodzież ma być zamknięta w domach? 6 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Nosz kurde co robimy by dzieci i młodzież były zdrowe i spędzały czas na dworze zamiast przed komputerem?? My oczywiście marudzimy na istnienie boisk szkolnych, a skateparki to już w ogóle czyste zło prawda? Problemy wyssane

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby
  • ~mm 5 5 miesięcy temuocena: 81% 

   Przestań chrzanić, jak tobie nie świeci to ci nie przeszkadza. Trzeba tak zrobić, żeby mogli grać a inni żeby nie musieli się denerwować. Zawsze muszą być ofiary?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 29 7 wpisy tej osoby
  • ~ats 4 5 miesięcy temuocena: 57% 

   To sobie tą młodzież weź do siebie i im rób skatepark w domu - oczywiście nie bloku, tylko w domu, bo zakładam że taki masz? Bo jak nie, to utkaj dziób i nie nakazuj przystosowywania się innym do tego, że ktoś nie potrafi ogarnąć lamp, by nie świeciły po oknach, a tym bardziej ich wyłączać. @Redakcja- drugi taki potworek jest co jakiś czas przy szkole na Mandarynki, reflektory tak samo wycelowane ludziom w okna.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby
  • ~cik 3 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Mam podobna sytuację. Po prostu zaslaniam zaslonke

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby
  • ~X 2 5 miesięcy temuocena: 70% 

   Za mocne i biale swiatla sa nie tylko problemem na boiskach, ale i w powymienianych nowych zarowkach w latarniach. A wystarczylo slabsze i/lub cieple swiatlo...

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby
  • ~Kajtek 1 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Ależ my mamy problemy na Ursynowie

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 27 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5826 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022