REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019, 10:02 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AŁ)

  Piwnice mają światło na korytarzu, ale w komórkach już nie. To częsty paradoks w starych blokach na Ursynowie. Przy każdej wizycie w piwnicach lokatorzy muszą mieć przy sobie latarki. 

  Powszechnie piwnica kojarzy się z miejscem ciemnym i ponurym. Ursynowskie spółdzielnie trzymają się tego skojarzenia. W starych blokach np. spółdzielni "Jary" na korytarzach światło można włączyć, ale w samych komórkach lokatorskich - już nie. Zejście na dół po zwykły słoik ogórków może przerodzić się w "szukanie igły w stogu siana".

  - Żyję w XXI wieku i chcę to czuć, a nie jakieś "świeczki jak za króla Ćwieczka". Piwnice często są zastawione i bez dobrego źródła światła nie idzie nic znaleźć, może to być nawet niebezpieczne - twierdzi Ewa, mieszkanka bloku przy Dunikowskiego.

  Zakładanie własnego światła w piwnicy jest nielegalne. Jedyne co pozostaje mieszkańcom to zabieranie ze sobą latarek. Przychodzenie ze świecami, może wywołać pożar. Taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu na Ochocie, gdzie jeden z lokatorów spalił piwnicę, zapominając o zostawionej świeczce. W lepszej sytuacji są komórki zlokalizowane obok żarówki na korytarzu lub mające małe lufciki.

  - Nigdy komórki lokatorskie nie były oświetlane, choć można wystąpić o prośbę zainstalowania w niej światła. Wtedy jednak trzeba płacić ryczałt za prąd - słyszymy w SMB "Jary". Według spółdzielni "Na Skraju": - "Taki był projekt budynku i tak piwnica została wykonana". Nie mamy w planach zakładania światła w komórkach lokatorskich - powiedziano nam w dziale technicznym.

  Mieszkańcy dziwią się, że do tej pory spółdzielnie nie pomyślały o niedoświetlonych piwnicach w starych blokach.

  Przecież w piwnicy nie siedzi się cały dzień, a jednak zdecydowanie poprawiłoby to warunki - mówią. Najskuteczniejszym wyjściem z sytuacji może być zbiorowy wniosek o zainstalowanie oświetlenia. Do tego trzeba jednak zaangażowania wszystkich lokatorów a z tym jest niestety kłopot.

  Z oczywistych względów problemu nie znają mieszkańcy nowszych bloków. Ich projektanci wykazali się większą wyobraźnią, ale też przepisy się zmieniły. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zebra 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ciemność w ursynowskich piwnicach łatwo naprawić we własnym zakresie. Ale ciemność na Ursynowskich ulicach to już sprawa do załatwienia przez władze ratusza Ursynów. Wczoraj wychodzę z metra Imielin wyjściem na Wasilkowskiego - za ratuszem, a tam grupa wysokich sylwetek z butelkami stoi na ścieżce na wysokości budowanego Centrum kultury . Ciemno. Gęsto ustawione latarnie oświetlają tylko fragment parkingu pod ratuszem. A tutaj chodzą czarne cienie .Strach przejść, bo trzeba wejść w środek grupy, a nie wiadomo czy im się to spodoba. Czy tak być musi panie zarządco infrastrukturą dzielnicy ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~myk 6 4 miesiące temu

   To nie jest peryferyjny fragment dzielnicy. Popieram wniosek do urzędnika.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bul-la 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   W ciemności można spotkać się z sąsiadką czy sąsiadem. I jest fajnie, tajemniczo w piwnicy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ankaw 4 ponad rok temuocena: 60% 

   Ale dziwny problem. Nawet nie wiedzialam, ze mozna nie miec siwatla w piwnicy. Współczuję

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam 3 ponad rok temuocena: 100% 

   W piwnicy założyć można lampkę LED z czujnikiem ruchu, na baterie. Wchodzisz, zapala się, wychodzisz to gaśnie. Energooszczędna i żadko jednak używana, wiec bateria wystarczy ba długo. Polecam :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zrozpaczona 2 ponad rok temuocena: 30% 

   Po odwołaniu wspaniałego menadżera i człowieka czynu pana prezesa magistra inżyniera Sławomira Artura Żuka spółdzielnia Stokłosy rozpada się. Tylko jemu zależało na ludziach i dobru mieszkańców! Teraz developerów sługusy w radzie i zarządzie rozdają nasz majątek! Biada nam!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Ursyn 1 ponad rok temuocena: 93% 

   Podoba mi się ten artykuł. Na Stokłosach też egipskie ciemności w piwnicach. Spółdzielnie chyba jednak powinny coś z tym zrobić. Koszt olbrzymi to by nie był, a jaka wdzięczność mieszkańców. A ryczałt za taki prąd i tak płacimy, bo są gniazdka na klatkach do użytku technicznego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2792 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020