REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (D. Kłosiński/Lotnisko Chopina)

  REKLAMA

  Na Lotnisku Chopina trwa remont drogi startowej nr 3. To dlatego nad Ursynowem, mniej więcej co dwie minuty,  pojawia się ryk silników. Prace idą zgodnie z harmonogramem - zapewniają pracownicy portu lotniczego. 

  Przelatujące nisko samoloty podchodzące do lądowania. Do tego widoku większość z nas zdążyła się już przyzwyczaić. Będzie on nam towarzyszył również przez całe święta wielkanocne. Trwających prac na pasie startowym nie można bowiem przerwać a co za tym idzie, przywrócić pas dla lądowań.

  - Na lotnisku cały czas pracuje kilka zespołów realizujących jednocześnie kilka zadań. Samo rowkowanie drogi startowej wykonują równocześnie dwa niezależne zespoły (po jednym na każdy odcinek drogi). Dysponują one specjalistycznym sprzętem o największej szerokości rowkowania - mówi Cezary Pytlos, rzecznik Lotniska Chopina.

  Za nami już półmetek prac na drodze startowej nr 3. Jak zapewnia lotnisko, wszystkie są realizowane zgodnie z harmonogramem, lub nawet go nieznacznie wyprzedzają. Ich zakończenie i przywrócenie operacji na obu pasach planowane na 28 kwietnia ma się odbyć zgodnie z terminem.

  Ekipy remontowe przeprowadzą tzw. rowkowanie pasa, które poprawi współczynnik tarcia i odwodnienie nawierzchni. To niezbędne do zapewnienia bezpiecznych startów i lądowań na Okęciu, szczególnie w czasie deszczu. A wynika to z konieczności dostosowania infrastruktury lotniska do nowych wymagań unijnych.

  W drugiej połowie kwietnia przeprowadzany będzie także remont skrzyżowania pasów startowych, ale to akurat dobra informacja dla Ursynowa. Prace odbywać się będą w nocy, na lotnisku ruch zostanie całkowicie wstrzymany, więc samoloty nie będą w ogóle hałasować.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDA ROWKOWANIE PASA STARTOWEGO

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~oat 10 4 miesiące temu

   byłem. rowkowałem

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eloDEVELO 9 10 miesięcy temuocena: 0% 

   I dobre! Hałas przyspieszy proces rozpadania się tych beznadziejnych radzieckich bloków! Postkomunistyczne dziadki zamkną oczy to się doprowadzi do upadku spółdzielnie i wyburzy ten szmelc i postawi porządne apartamentowce.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~filon 8 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Te porządne tzw. apartamentowce to bunkry z lanego betonu wypełnione w środku ściankami działowymi z kartonogipsu. Badziewie to, gorsze od tych z lat 80-tych.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zuza 7 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Jest fajnie, dzieci uczą się typów i marek samolotów, znają nazwy linii lotniczych. Wyrosną na przyszłych pilotów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 6 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Tak, pozamykajmy okna i cieszmy się ze to nie w lipcu ... A najlepiej poświęćmy się dla dobra ogółu i nie protestujmy; w milczeniu, z godnością słuchajmy ponadnormatywnego hałasu z lądujących samolotów i wdychajmy rakotwórcze spaliny gdy tylko ruszy S2. W końcu cierpi mała grupa ludzi, w końcu trzeba zrozumieć, że miasto się rozrasta, że inni też mają swoje potrzeby .... Tak, cieszmy się, że to nie w lipcu ....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 5 10 miesięcy temuocena: 76% 

   Samoloty latają nad Ursynowem, o ile pamiętam - gdzieś tak od lat 70. Proponuję po prostu spokojnie i po cichu pozbierać rzeczy i przenieść się na Białołękę, najlepiej tam, gdzie jest tylko polna droga. Poza tym, to pewnie fajnie jest latać z Okęcia, nie? 15 minut i jest się na lotnisku. No ale jak pas remontują, to ło panie, co za hałas! Jak tak można! Tak więc, nie przesadzajmy, bo Ursynów nie obrywa zbyt mocno od lotniska, chyba że ktoś mieszka tuż obok. Bemowo ma gorzej, Włochy, Ursus też, nie wspomnę już o Piasecznie i okolicach. Taki jest urok południowej Warszawy. Skończą remont i będzie OK.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~URSL 4 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Panie redaktorze! NIe ma czegoś takiego jak droga startowa nr 3... Wykonywany jest remont drogi startowej 33 oraz 15 (ta sama droga startowa w dwóch kierunkach magnetycznych 330 stopni oraz 150 stopni). Proszę o poprawkę.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taaa.. 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Widzę że kolega obeznany więc zapraszam do zapoznania się https://www.lotnisko-chopina.p... "Na czas prac konserwacyjno-remontowych władze lotniska zmuszone będą zamknąć jedną z dróg startowych (DS. nr 3). W efekcie, zwiększy się ruch lotniczy nad Ursynowem."

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mary 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdyby Warszawa miała 33 drogi startowe, to ło panie bylibyśmy potęgą światową. Nie wiem tylko, ilu kontrolerów musiałoby to ogarniać i jaką powierzchnię musiałoby zajmować lotnisko. Drogi startowe są 3, przy czym nr 2 od lat nie w użyciu (PKiN na przeszkodzie wyrósł). Droga startowa 1 to kierunek 11-29, droga startowa 3, to kierunek 15-33.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mis bareja 1 10 miesięcy temuocena: 30% 

   Dobrze, ze ten remont robia w kwietniu a nie w lipcu czy sierpniu jakdo tej pory mieli w zwyczaju. Teraz ozna zamknac okna i daje sie wytrzymac. Latem byl horror. Warszawa potrzebuje nowego lotniska.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0741 sekundy
  REKLAMA