REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Wspólnota Sant'Egidio)

  Samotni i bezdomni nie spędzili tych świąt na ulicy a w murach kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego. Była wspólna modlitwa, paczki z żywnością i prezenty. W rolę świętego Mikołaja wcielili się wolontariusze i pracownicy Wspólnoty Sant'Egidio.

  Mimo pandemii po raz kolejny na Ursynowie 25 grudnia przy świątecznym stole spotkały się osoby pokrzywdzone przez los. Bożonarodzeniowy obiad tradycyjnie zorganizowała dla nich Wspólnota Sant'Egidio w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101. 

  Zamiast świątecznego obiadu, który przez ostatnie lata organizowany był w ursynowskiej parafii, ubodzy otrzymali ciepły posiłek na wynos. Każdy znalazł w nim to, co mogliśmy znaleźć również na naszych stołach: śledzie, pieczenie, sałatki.  Goście ursynowskiej wieczerzy otrzymali również drobne prezenty. 

  Ursynowski kościół Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, gdzie Wspólnota Sant'Egidio od kilku lat regularnie organizuje Obiad Bożonarodzeniowy, odwiedził biskup Michał Janocha. Podczas spotkania z podopiecznymi wspólnoty duchowny przypomniał historię jej patrona - Świętego Idziego, który często jest przedstawiany w momencie, gdy ochronił swoją dłonią łanię przed strzałą myśliwego.

  - Tą łanią jesteście wy, którym często brak domu, którzy żyjecie gdzieś w lesie wielkiego miasta, szukając życzliwości, a jednocześnie będąc samotnymi i uciekając przed strzałami zimna, głodu i może najgorszą z nich - strzałą ludzkiej obojętności - mówił biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

  Goście bożonarodzeniowego posiłku wspólnie zaśpiewali kolędy. W całej Warszawie zaangażowanych w akcję było 350 osób. W niedzielę trzy parafie: Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, Świętej Barbary przy ul. Nowogrodzkiej oraz  św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Powiślu odwiedziło blisko tysiąc potrzebujących.

  ZOBACZ: Bezdomni nie spędzili tych świąt samotnie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4766 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023