REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (dokursynow.pl)

  REKLAMA

  W najbliższy weekend, w Arenie Ursynów, modelarze z Polski i zagranicy, będą prezentować swoje prace, warsztat i technikę podczas „Warszawskiego Festiwalu Modelarskiego Babaryba”. Mile widziani są wszyscy miłośnicy modelarstwa, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności.

  W sobotę i w niedzielę, podczas festiwalu zwiedzający będą mogli podziwiać modele plastikowe i kartonowe, wziąć udział w pokazach i zrobić zakupy. Będą konkursy i warsztaty, pojawią się także spece modelarstwa uznani w środowisku.

  Warszawski Festiwal Modelarski Babaryba w obecnej formule organizowany jest pierwszy raz. Jednak jest niejako kontynuacją imprezy modelarskiej, która odbywała się w Warszawie już od pięciu lat. Głównymi organizatorami są dzielnica Ursynów, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów i IPMS Warszawa.

  - W naszej stolicy jest to wg mojej wiedzy jedyna tego typu impreza. Wcześniejsze zawody nie przyciągały do Warszawy tak wielu modelarzy, jak i tak licznej publiczności, jak spodziewamy się obecnie - mówi Zbigniew Malicki, prezes IPMS Warszawa.

  Konkursy i zakupy

  W trakcie festiwalu będą wystawione setki modeli, na razie zgłoszono ich aż 800! Najlepsze z nich zostaną wyróżnione w dwóch konkursach. Pierwszy z nich to walka o „Syrenią Łuskę” (ocena modeli według ustalonej punktacji), drugi o „Ursynowskiego Niedźwiedzia” - burmistrz Ursynowa ufundował 10 specjalnych wyróżnień za najlepsze model oceniane w trybie „Najbardziej nam się podoba”.

  Specjalna strefa handlowa, zapewni możliwość profesjonalnej prezentacji produktów uznanych zagranicznych producentów oraz polskich firm modelarskich, oczywiście z możliwością zakupu. Będzie można nabyć m.in. model tankietki TKS, a ponadto obejrzeć oryginał TKS-a który będzie wystawiony na hali.

  Dodatkowo Politechnika Warszawska zaprezentuje dwa symulatory lotu, Cessny i szybowca. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnym lataniu.

  - To będzie prawdziwe święto modelarstwa – cieszą się fani tej dziedziny.

  Pokazom będzie towarzyszyła giełda modelarska „Modelarze-Modelarzom”,  w sobotę w godz. 8:00-18:00 i w niedzielę w godz. 9:00-13:00. Na wydzielonym stanowisku handlowym będzie można zdeponować modelarski asortyment, który ma szansę znaleźć nabywcę. Na stronie festiwalu są dostępne dokładne informację dotyczące przygotowania przedmiotów do sprzedaży.

  Pokazy i warsztaty

  Jednak, mimo tylu różnych atrakcji, dla wielu fanów modelarstwa, najważniejszym punktem imprezy będą pokazy.

  - Będziemy mieli pokazy na żywo uznanych w Europie mistrzów modelarstwa - opowiada Zbigniew Malicki. - Dwójka Polaków, Włoch i Hiszpan, będą prezentować różne zaawansowane techniki modelarskie - dodaje.

  Prawdziwi pasjonaci z pewnością ucieszą się z informacji, że w czasie trwania festiwalu Vitor Costa z Portugalii będzie prowadził pokazy malowania na stoisku Hataki.

  W ramach imprezy odbędą się także warsztaty modelarskie dla dzieci i rodziców prowadzone przez instruktorów z ursynowskiej modelarni DOK Ursynów, który jest pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia.

  Każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z podstawami budowy modeli, podstawowymi narzędziami i technikami budowy modeli. Z pomocą profesjonalistów wszyscy chętni będą mogli skleić model i zabrać go do domu.

  - Od lutego w naszym ośrodku były prowadzone bezpłatne warsztaty modelarskie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem - mówi Beata Rusinowska, dyrektorka DOK Ursynów. - Tam pojawiła się idea dużego wydarzenia modelarskiego na Ursynowie, której finałem, dzięki wsparciu dzielnicy, jest właśnie festiwal - tłumaczy.

  Rejestracja modeli na Warszawski Festiwal Modelarski Babaryba 2018 będzie trwać tylko do 7 czerwca do północy. Aby jej dokonać należy odwiedzić stronę wydarzenia. Wstęp na imprezę nie wymaga rejestracji i jest bezpłatny.

  PROGRAM POKAZÓW:

  Sobota, 9 czerwca:

  10:00 – 11:45 - Kamilt Feliks Szarbała - malowanie samolotu farbami HATAKA
  12:00 – 13:45 - Sergiusz Pęczek - weathering pojazdów przy użyciu chemii AMMO of MiG
  14:00 – 15:45 - Simon Antelmi - malowanie twarzy (popiersia) farbami Lifecolor i za pomocą Liquid Pigments
  16:00 – 17:45 - Piotr Kubiak - malowanie modeli kartonowych

  Niedziela, 10 czerwca:

  9:15 – 10:00 - Kamil Feliks Sztarbała - color modulation na przykładzie pojazdu w skali 1/48

  10:15 – 12:00 - Simon Antelmi - malowanie i weathering pojazdów za pomocą Liquid Pigments

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1986 sekundy
  REKLAMA