REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wisła 5/Mark Shepherd

  Wisła 5/Mark Shepherd (mat. prasowe)

  Po klasyce przyszedł czas na swing i jazz. Dziś wieczorem w parku Przy Bażantarni drugi z koncertów Muzycznego Lata na Ursynowie, czyli wakacyjnego cyklu spotkań z muzyką w plenerze.

  W ubiegłą niedzielę deszcz nie przeszkodził ursynowianom w wysłuchaniu pierwszego koncertu Muzycznego Lata na Ursynowie. Dwie z "Czterech Pór Roku" Vivaldiego wykonała dla publiczności skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska z zespołem kameralnym Impressione.

  Dziś pora na drugi koncert cyklu - w parku Przy Bażantarni. Tym razem nie muzyka klasyczna, ale nuty swingowo-jazzowe. Na scenie postawionej za kościołem przy ul. Przy Bażantarni zagra dla nas zespół Wisła 5 z Markiem Shepherdem.

  To grupa powstała z warszawskich muzyków specjalizujących się w muzyce swingowej. Liderem zespołu jest angielski wokalista, trębacz i puzonista Mark Shepherd, który przyjechał do Polski 10 lat temu, a entuzjazm i otwartość Polaków oraz wybitny poziom polskich muzyków sprawiły, że postanowił tu pozostać, grać, śpiewać i komponować.

  Zespół współpracuje na stałe ze szkołą tańca Lindy Hop Swingout.pl. Grupa występowała na licznych festiwalach (m.in. Złota Tarka w Iławie, Noc Kultury w Lublinie, Warsaw Street Party, Zgorzeleckie muzyczne piątki) koncertach, czy potańcówkach swingowych (m.in. Potańcówki na Grochowskiej organizowane przez Symfonie Varsovie, Warszawa Singera).

  Koncert w parku Przy Bażantarni rozpoczyna się dziś (niedziela, 11 lipca) o godz. 20. Wstęp jest bezpłatny. Jak zapowiada dzielnica, na teren koncertu będzie można wejść najwcześniej na 30 minut przed rozpoczęciem. Na terenie imprezy obowiązkowe będzie noszenie maseczki, przy wejściu będzie sprawdzane jej posiadanie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.431 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021