REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 grudnia 2021, 09:40 komentarzy 5

  (GS)

  Najbardziej nietypowym balem sylwestrowym w tym roku na Ursynowie może być... zabawa w hali po dawnym Tesco na Kabatach. Właścicielowi terenu pomysł się podoba, ale organizatorów przerósł budżet.

  Tesco zamknęło się w całej Polsce pod koniec października. Niektóre sklepy zamienią się niebawem w "Netto". Inne, podobnie jak hipermarket na Kabatach, znikną na dobre. W miejscu ursynowskiego blaszaka ma powstać osiedle mieszkaniowe oraz centrum usługowo-biurowo-handlowo-gastronomiczne.

  Dla wielu mieszkańców to koniec pewnej epoki. Budynek, w którym przez lata robili zakupy, niedługo zostanie wyburzony. W środku działają jeszcze nieliczne sklepy - Rossman i Empik zapowiadają, że mieszkańcy Kabat zrobią jeszcze u nich świąteczne zakupy. Ogromna hala po hipermarkecie od ponad miesiąca stoi już jednak pusta.

  Impreza w ogromnej hali

  Wolną przestrzeń po sklepie chcą wykorzystać imprezowicze z Kabat. Pod koniec listopada narodził się pomysł urządzenia w hali Tesco zabawy sylwestrowej. Podobne wydarzenia organizowane są w Wielkiej Brytanii - stare targowiska, domy handlowe i supermarkety zamieniają się tam w popularne kluby. Z założenia ma być to wydarzenie o charakterze tanecznym z różnymi klimatami muzycznymi.

  - Od zeszłego poniedziałku zacząłem sprawdzać, czy jest to możliwe i kontaktować się z potencjalnymi organizatorami, równolegle otwierając dialog z właścicielem terenu - Echo Investment. Utrzymuję kontakt z lokalnymi artystami i to oni mają stanowić znaczna część programu artystycznego - mówi pomysłodawca imprezy Michał Młokosiewicz z nieformalnej grupy Wolne Miasto Kabaty.

  Firma, która zarządza terenem, zareagowała na pomysł entuzjastycznie. Na początku listopada pod marketem zebrało się blisko sto osób, by na wesoło pożegnać hipermarket. Były wspomnienia, przemowy, zapłonęły nawet... znicze. Pożegnanie Tesco w Dzień Zaduszny, jakie zorganizowali mieszkańcy, spodobało się Echo Investment i firma dała zielone światło dla kolejnego pomysłu ursynowian.

  - Pomysł bardzo nam się spodobał, jednak sprawa jest dwuetapowa - budynek znajduje się na naszym terenie, ale nadal jest wynajmowany przez Tesco. Sprawdzamy możliwości zorganizowania tej imprezy i przekazaliśmy do najemcy informację o chęci podnajmu przestrzeni przez mieszkańców - mówi Weronika Ukleja z Echo Investment.

  Ostudzony zapał

  Obecnie największym problemem organizatorów jest brak sponsora, który pomógłby zorganizować sylwestra w blaszaku oraz zgoda Tesco. Bez konkretów brytyjska sieć nie jest w stanie wynająć hali panu Michałowi, ponieważ wciąż udostępnia jego cześć innym sklepom. Z kolei - jak podkreśla pomysłodawca - o konkrety ciężko, kiedy nie ma odpowiednich funduszy.

  - Nasza firma musi uzyskać zgodę najemcy, jakim jest Tesco. Zgłaszanie imprez masowych z tak krótkim wyprzedzeniem również może być ciężkie do zrealizowania. Nie możemy nic obiecać. Musimy zadbać o bezpieczeństwo istniejących tam jeszcze biznesów - dodaje rzeczniczka Echo Investment.

  Pomysł zabawy sylwestrowej w Tesco spodobał się już mieszkańcom Ursynowa. W mediach społecznościowych grupy Wolne Miasto Kabaty internauci kibicują inicjatywie. - To będzie giga melanż! - komentują.

  Impreza odbędzie się pod warunkiem, że znajdzie się firma lub osoba, która zdecyduje się ją sponsorować. Jak dodają organizatorzy - to może być "świetny pomysł na reklamę swojego biznesu".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Gringo45 5 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Dzizas to jak sylwester za kare, ludzie to jednak mają na###ane w głowach...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 4 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Głupie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trata tata 3 6 miesięcy temuocena: 64% 

   tak tak, na pohybel szczepionkowcom, niech żyją foliarze, anty-covidowcy i ruscy wywrotowcy. Zaraźmy się wszyscy, od jednego, będzie jak w prawdziwej warszawskiej rodzinie :) Gwiazda wieczoru już jest - OMIKRON

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldek 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Zrobić dla zaszczepionych i z certyfikatem. Wiadomo,że zaszczepieni od zaszczepionych się nie zarażą a jak już to przejdą łagodnie i wsztystko będzie ok.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wbjs 1 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Covidparty ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4557 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022