REKLAMAA-1-DZIELNICA-10-strategii
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Rejestratory jazdy, to niewielkie urządzenia, które służą do zapisywania obrazu podczas jazdy samochodem. Ich ceny zaczynają się od około 250 do 1400 złotych. Kiedy jednak okażą się niezwykle przydatne?

  Niemal każdy kierowca spotkał na swojej drodze kogoś, kto nigdy nie powinien usiąść za kółkiem. Osoby nieodpowiedzialne narażają nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu. Takie ryzykowne sytuacje to na przykład:

  • znaczne przekroczenia prędkości,
  • wyprzedzanie “na trzeciego”,
  • wymuszanie pierwszeństwa,
  • przejazdy na “późnym” pomarańczowym,
  • i wiele innych, w tym wszelkie zdarzenia parkingowe.

  Od pewnego czasu głośno jest na temat wymuszania odszkodowań: kierowca jadący z pierwszeństwem pozornie ustępuje temu bez pierwszeństwa, a następnie gwałtownie rusza Prowadzi to do stłuczki i uznania winy kierowcy jadącego bez pierwszeństwa. Jak się ustrzec przed takimi działaniami?

  Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć na stronie sklepu Alfatronik. Znajdziemy tam rejestratory jazdy na każdą kieszeń. Dzięki, którym sytuacja na drodze zostanie zapisana i słowa stron uczestniczących w zdarzeniu będą mogły być zweryfikowane.

  Zestaw: kamera rejestrująca obraz i rejestrator

  Zacznijmy od tego, że już sam element kamery w samochodzie działa odstraszająco na przykład na parkingowych złodziei samą obecnością. Dlaczego? Ponieważ niektóre z modeli urządzeń mają wbudowane nadajniki GPS, a także możliwość przesyłania informacji na telefon komórkowy. Jeśli chcemy uniknąć dużego wydatku, to na sam początek można kupić kamerę przewodową DTR-100 (na zdjęciu). Później możemy dokupić współpracujący z nią rejestrator, który jest też źródłem zasilania.

  Inwestycja taka ma swoje zalety, ponieważ kupujemy kamerę o bardzo szerokim polu widzenia (170°). Pokrywa się ono w zasadzie w pełni z tym, co widzi kierowca. Dokupiony (od razu lub później) rejestrator dopełni zestaw. Możliwe jest również przyczepianie rejestratora. Możemy na przykład przesiadać się z auta służbowego do prywatnego bez demontowania całej instalacji, a jedynie zabierając urządzenie zapisujące obraz.

  Kompaktowe rejestratory jazdy

  Ciekawą propozycją dla osób, które cenią sobie wygodę, może być rejestrator VINYCAM V300 HD. Ma on od razu wbudowaną kamerę o kącie widzenia 150°. Takie kompaktowe urządzenie działa bezprzewodowo, więc w samochodzie nie ma żadnych plączących się kabli.

  Ten model rejestratora jazdy ma dodatkowo funkcję trybu parkingowego. To znaczy, że jeśli zdarzy się jakiś akt wandalizmu, na przykład uszkodzenie lusterka, lub stłuczka, to rejestrator samoczynnie wejdzie w tryb aktywny. Dzieje się tak dzięki umieszczonym w nim detektorom przeciążeń i ruchu. Warunkiem takiego działania jest dbanie, by miał źródło zasilania (akumulator samochodowy).

  Rejestratory jazdy - na co zwracać uwagę?

  Najważniejszym parametrem tego typu urządzeń jest kąt widzenia. W sklepie Alfatronik nie ma na przykład restestratorów jazdy, które mają mniejsze pole widzenia niż 140°: https://www.alfatronik.com.pl/rejestratory-jazdy-samochodowe-c-10_133.html. Urządzenie o takich właściwościach nie gwarantowałoby ujęcia wszystkiego, co dzieje się na drodze. A tylko pełny obraz może być na przykład uznany przez policję za wartościowy.

  Bardzo ważna jest również jakość zapisu. Im ostrzejszy obraz, tym lepiej dla nas. Problemy z odczytaniem numerów rejestracyjnych lub niewyraźna twarz wandala sprawią, że urządzenie nie spełni swojej funkcji. Takie nagranie nie będzie bowiem brane pod uwagę przez policję.

  Jest wiele dodatkowych funkcji, w które może być wyposażony rejestrator (tryby pracy, moduł GPS, wejście video out, rejestracja prędkości, możliwość konfigurowania za pomocą smartfonu). Najważniejsze jest jednak, by spełniał swoje zadanie na drodze. Dzięki takim urządzeniom kierowcy mogą czuć się jeszcze bezpieczniej.

  (mat. promocyjny)

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hra 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Krotko mowiac - i ty mozesz zostac ormowcem i donosicielem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5464 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023