REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Ponad 80 zawodników wzięło udział w drugiej tegorocznej edycji turnieju Szach Mat Arena. Cieszą dobre wyniki dzieci z ursynowskiej szkółki prowadzonej przez UCSiR.

  Oni po prostu kochają szachy! W 5. edycji turnieju Szach Mat Arena wystąpili zawodnicy dorośli oraz dzieci do 14 lat. Skupione twarze, szybkie decyzje, próba zaskoczenia przeciwnika, zacięta i emocjonująca walka - tak wyglądał sobotnia rywalizacji w Arenie Ursynów. 

  - Lubię grać w szachy, rozwijają logikę, dzięki nim jestem dobra w matematyce - mówi nam 8-letnia Łucja Szemplińska. W turnieju brały udział nawet 6-latki.

  Grano systemem szwajcarskim - 7 rund po 15 minut na zawodnika. Na Ursynów przyjechali zawodnicy z całej Polski. 

  - Myślę, że zawodnicy mieli satysfakcję z rozegranych tutaj pojedynków. To była dobra okazja, by sprawdzić swoją formę na zakończenie 2017 roku - mówi Paweł Rymarowicz, główny sędzia zawodów.

  W kategorii do 14 lat zwyciężył Ryszard Ćwiek z UKS SP 321 na Bemowie, drugi był Rafał Tutaj z KU AZS UW w Warszawie, a trzeci - Jerzy Szempliński z KS LAURA Chylice. Najlepszy ursynowianin Mikołaj Szaniawski był szósty.

  W kategorii open triumfował Błażej Kaleta z Klubu Szachowego Hetman w Katowicach, drugi był Robert Rafa z LKS Lotos Jabłonna, a trzeci - Dawid Janulek z PSSz Pszczyna.

  W turnieju wystąpili również młodzi pasjonaci szachów ze szkółki prowadzonej w Arenie Ursynów przez instruktorkę Kamilę Jarmużyńską.

  - Od zera udało nam się zbudowac szkółkę, do której uczęszcza już kilkanaście osób. Spotykamy się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki - mówi Kamila Jarmużyńska, która zachęca do zapisywania dzieci na szachy. Ta dyscyplina sportu uczy logicznego myślenia, podejmowania decyzji, poprawia wyniki w nauce - zwłaszcza w przedmiotach ścisłych.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TURNIEJU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1373 sekundy
  REKLAMA