REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  REKLAMA

  Szalony wózkowicz - czyli Marek Sołtys, jeżdżący na wózku społecznik, edukuje dzieci z Ursynowa. - Naszą misją jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych - mówi założyciel Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

  TPSW działa na rzecz zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnościami od ośmiu lat. Edukuje dzieci w wieku od przedszkolnego do licealnego. Tylko w 2017 r. odwiedziło z zajęciami 8 tysięcy uczniów. Warsztaty dostosowane są do wieku odbiorców, oswajają z różnymi formami niepełnosprawności i przełamują społeczne tabu.

  Większość warsztatów ma formę interaktywną. Prowadzący - Marek Sołtys i psi behawiorysta Karol, najpierw tłumaczą dzieciom na czym polega dana niepełnosprawność, a następnie dzieci wczuwają się w rolę osoby niewidomej lub jeżdżącej na wózku.

  - Naszą misją jest wyrównanie szans osób niepełnosprawnych. Nie chcemy utrwalać stereotypów, tylko zmienić wizerunek osób z niepełnosprawnościami, a dzieci są bardzo ciekawe tego tematu – mówi Marek Sołtys, założyciel Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

  Podczas zajęć w przedszkolu przy ul. Puszczyka, pięciolatki i sześciolatki, miały szansę m.in. dowiedzieć się jak szkoli się psy terapeutyczne i poznać jednego z nich – Spajka, dwunastoletniego labradora. Największą atrakcją była prezentacja jego umiejętności, który potrafi nie tylko zdejmować rękawiczki swojemu panu, ale także otwierać i zamykać szafkę.

  Dzieci miały też krótką lekcję języka migowego, a na pożeganie każda grupa dostała książeczkę-kolorowankę „Różny jest ten świat... - osoby z niepełnosprawnościami” z ilustracjami Marty Frej i Katarzyny Sołtys.- To prawdopodobnie pierwsza taka kolorowanka na świecie – mówi Marek Sołtys.

  Warsztaty w szkołach i przedszkolach szalony wózkowicz prowadzi w ramach projektu edukacji włączającej dofinansowywanego przez miasto Warszawa. Ale Marek Sołtys pojawia się także w kraju i zagranicą. - W całej Polsce, wzięło udział w naszych zajęciach, ponad 8 tysięcy dzieci w wieku 4-19 lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni i nakręceni do dalszych działań! - podsumowuje szalony wózkowicz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiaczek 1 ponad rok temuocena: 100% 

   To jest super inicjatywa. Brawo !!!!!! Wiem to z doświadczenia, że ludzie unikają albo boją się niepełnosprawnych bo nie wiem, myślą chyba, że się zarażą. Takie akcje uświadamiają, z jakimi problemami boryka się osoba niepełnosprawna i że po za niektórymi trudnościami są najzwyklejszymi ludźmi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2058 sekundy
  REKLAMA