REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2021, 16:37 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (A. Guz/KPRM)

  Osoby poniżej 80. roku życia nie będą mogły się zarejestrować do szczepienia 15 stycznia. Rząd podał nowe terminy zapisów.

  Jeszcze kilka dni temu rząd informował o tym, że 15 stycznia ruszą zapisy do szczepień przeciwko Covid-19 dla tzw. grupy pierwszej, czyli seniorów, podopiecznych domów pomocy społecznej czy nauczycieli. Dziś te plany zostały zweryfikowane i uściślone.

  Minister Michał Dworczyk nadzorujący Narodowy Program Szczepień podał nowe terminy.

  - 15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów. Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretny termin seniorzy powyżej 80. roku życia. Między 18 a 22 stycznia zostaną zaszczepieni mieszkańcy DPS-ów. Zrobią to zespoły wyjazdowe - poinformował Dworczyk.

  22 stycznia ruszy rejestracja na konkretny termin na szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia. Po 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia.

  Prawdopodobnie pozostałe osoby z grupy pierwszej, ale poniżej 70. roku życia, czyli nauczyciele lub mundurowi, będą mogli zapisywać się na szczepienia w drugiej połowie marca lub na przełomie marca i kwietnia.

  Jak się zapisać?

  Minister Dworczyk poinformował, że będą trzy kanały, którymi można się umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia. - Pierwszy to jest internet, ale mówimy o seniorach w związku z tym część osób może nie czuć się zbyt pewnie w internecie. Dla tych osób jest możliwość umówienia się we własnej przychodni - stwierdził szef KPRM.

  Będzie też dostępna infolinia telefoniczna pod nr 989, gdzie też będzie można zapisać się na konkretny termin we wskazanym punkcie. Wg Dworczyka, nie musi to być punkt akurat w gminie, z której pochodzi dana osoba. Może być to również punkt w jakimś innym miejscu w Polsce.

  Na razie - jak informują nasi czytelnicy - pod numerem 989 konsultanci nie udzielają żadnych informacji o procesie zapisywania się na szczepienia, twierdząc, że "przez telefon nie będzie można tego zrobić".

  Podczas zapisywania na pierwszą dawkę szczepionki od razu nastąpi umówienie na drugą szczepionkę. - Potem dzień przed wizytą zarówno pierwszą, jak i drugą przychodzi jeszcze SMS z informacją przypominającą o tej wizycie i o szczepieniu - powiedział Dworczyk.

  Zapowiedział, że do końca marca w Polsce będzie można zaszczepić 3 mln osób.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 134

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 16
   NIEPRZYDATNY
  • 50
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Boom 5 11 dni temuocena: 73% 

   Najwyraźniej szczepionki ich "zaskoczyły". Prace nad systemem szczepień (rejestracja, dystrybucja, fizyczne szczepienia) powinny być już dawno zakończone (i przetestowane), szczególnie że nie potrzeba robić żadnych przetargów. Gdy szczepionki się w końcu pojawiły to system powinien zostać uruchomiony, a szczepienia ruszyłyby z kopyta. Przykład dla całego świata - Izrael. Ale zamiast pracować nad tym co ważne to pojawiło się milion tematów pobocznych. Tylko na kogo teraz zwalą winę? Na tych co zwykle?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jest różnica 4 10 dni temuocena: 100% 

   Izrael ma 8 milionów ludności. Polska 39 milionów. Izrael jest mocno zmilitaryzowany i ludność jest pod kontrolą.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 10 dni temuocena: 50% 

   A może jest lepiej zorganizowany, a rząd dba o swoich obywateli. Liczba ludności nie ma znaczenia, bo liczy się proporcjonalnie w stosunku do liczby mieszkańców. Tam szczepią 24 h przez cały tydzień, a u nas się zastanawiają czy może w sobotę ktoś będzie chciał pracować. My jesteśmy w lesie, bo kierują tym nieudacznicy. Masz rację, w Izraelu może poszliby pod ścianę za narażanie swoich obywateli. W końcu są tak zmilitaryzowani. Ja bym nie płakał.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brawo PiS 2 11 dni temuocena: 47% 

   Tytuł intencyjne atakuje rząd. Uściślono plan szczepień. To powinno zapobiec kumulacji chętnych . Dzięki takiemu rozwiązaniu nie powinno być tak jak przy dotychczas stosowanych zapisach do specjalistów : od 2 stycznia i okazuje się , że 4 stycznia już terminy wyczerpane. aby to sprawdzić trzeba by powołać komisję, która ustali dlaczego zawsze tym samym osobom się udaje zapisać do specjalisty jeszcze w tym roku.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 1 11 dni temuocena: 50% 

   Tak właśnie działa pisowskie kartonwe państwo. Najpierw nadymanie i obietnice a później prawda wychodzi na jaw

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3823 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021