REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 maja 2022, 17:10 komentarzy 16

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy Zbigniew Leszczyński

  Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy Zbigniew Leszczyński (Straż Miejska)

  W piątek może dojść do dymisji szefa Straży Miejskiej komendanta Zbigniewa Leszczyńskiego. Informację potwierdził stołeczny ratusz. Po wielu latach skarg na działalność straży, prezydent Trzaskowski chce zmienić sposób jej funkcjonowania.

  Straż Miejska to najbardziej krytykowana jednostka w stolicy. Obwiniana o chaos w parkowaniu, nieskuteczność w egzekwowaniu przepisów czy wreszcie zbyt długi czas reakcji na zgłoszenia.

  Od grudnia 2006 roku komendantem SM jest Zbigniew Leszczyński, były kierowca ówczesnej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak informuje "Gazeta Stołeczna" kończy się jego czas na stanowisku szefa straży.

  - Zbigniew Leszczyński odejdzie ze stanowiska komendanta straży miejskiej. Taki jest plan prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - powiedziała "Gazecie" Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka ratusza.

  Jak dodała, że zdaniem Trzaskowskiego "potrzebna jest nowa formuła tej służby, nowy pomysł na jej funkcjonowanie i tego będzie oczekiwał od osoby, która pokieruje strażą miejską. A że będzie zmiana na stanowisku komendanta, to pewne".

  Prezydent Trzaskowski poinformował, że o zmianach w Straży Miejskiej powiadomi w piątek na konferencji prasowej. Na razie nie ma żadnych informacji na temat następcy Leszczyńskiego.

  Dotychczasowy szef strażników warszawskich jest krytykowany przez mieszkańców, aktywistów miejskich oraz część radnych za nieudolność w walce z patoparkowaniem i zawłaszczaniem chodników przez auta. Komendant pogorszył swoją sytuację ogłoszonym ostatnio przetargiem na motorówkę dla straży za prawie 600 tys. złotych. Warunki konkursu pokrywały się z ofertą jednego z producentów łodzi. Ratusz zapowiedział wówczas, że dogłębnie zbada tę sprawę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Henryk 16 2 miesiące temu

   Fotografujcie źle zaparkowane samochody z przodu, z tyłu, tak, aby było widać znak strefy zamieszkania czy B-36 i ogólną perspektywę. Wysyłajcie to na email ot2, podajcie swoje dane zamieszkania lub adres korespondencyjny, dokładną godzinę, że zdjęcie zrobiliście osobiście - powoli, 1-2-3 miesiące, ale sprawa będzie procedowana. Nie zginie. 24x ten sam samochód stanie nieprawidłowo, kierowca traci prawo jazdy. Tylko wytrwałość zgłaszających zlikwiduje pato-parkowanie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~wawiak 15 4 miesiące temuocena: 100% 

   W wyniku przegranego procesu SM w Warszawie odmówiono mi przeprosin. Wymierzyłem zatem karę finansową w postaci 50 tys zł Prezydentowi Miasta Warszawa poprzez zmianę urzędu Skarbowego do rozliczeń PIT tak aby miasto (mój oprawca) nie dostał kasy. Wysłałem im powiadomienie o wymierzeniu kary finansowej za nękanie przez SM, ale zupełnie się nie wzruszyli. Karę powiększyłem do 70 tys zł. Czyli przez najbliższe lata nie płacę im podatków. Warszawa to bogata gmina!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • Irfy 14 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jak już kiedyś pisałem, powodem powołania SM była chęć zdjęcia z barków policji zadania użerania się z menelami, łazikami i łobuzami niewielkiego kalibru. Powyższy plan natychmiast poniósł kompletną klapę. „Strażnikom” wojować z żulami wcale się nie chciało, więc z miejsca znaleźli sobie inną fuchę. W ten sposób stali się dziadkami parkingowymi oraz pogromcami babć, pokątnie sprzedających pietruchę i kalarepę. Jednak również na tym polu działają na zasadzie „zarobić, ale się nie narobić”. W ten sposób przy Wokalnej od kilku miesięcy stoi sobie wrak bez rejestracji a SM nie chce się nawet na niego odlać. Zapewne wywiezienie grata nie przyniosłoby żadnego profitu. Za to przejażdżki motorówką połączone z gratyfikacją dla bossa już bohaterskich szeryfów bardzo pociągają. I można by tak wymieniać bez końca, ale szkoda słów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  • ~floyd44 13 4 miesiące temuocena: 67% 

   Trafi na inny "odpowiedzialny kierunek" ...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 12 4 miesiące temuocena: 25% 

   chyba w pisie...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby
  • ~Ina 11 4 miesiące temuocena: 87% 

   Warszawa od lat wie ze utrzymujemy nierobow i niepotrzebna nikomu formacje. To cieple posadki dla przyjezdnych z prowincji Glowna praca to specery we dwoje najlpiej mesko damskie Jakiekolwiek i kiedykolwiek zwrocenie sie do tych przechadzajacych sie i chorych na wladze /tacy wazni!/ jest bez rezultatu. Zagnac ich do robot miejskich! Najlepiej rozwiazac ten dziwny twor!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby
  • ~sąsiad 10 4 miesiące temuocena: 100% 

   jakby spacerowali to nie byłoby źle, ja ich widuję tylko w samochodach

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby
  • ~Bin 9 4 miesiące temuocena: 83% 

   Na interwencji w sprawie nielegalnego handlu,który blokuje wyjście z metra czeka się od 3 do 5 dni i w niedziele dopiero odpowiedź, że w niedziele nie potwierdzono jak przeciez w niedziele nie ma handlu. Ogolnie 2 odział straży powinien mieć jakoś wewnętrzna kontrolę odnośnie zgłoszeń i czasu realizacji na terenie Ursynowa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby
  • ~max 8 4 miesiące temuocena: 83% 

   A jeszcze lepiej zewnętrzną kontrolę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  • ~JPRDLE 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Oo Ile lat? Trzymanie takiej persony na stanowisku świadczy o profesjonalizmie jego zwierzchnika. A to jest wierzchołek góry lodowej...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby
  • ~Obywatel 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   On w ogóle nie powinien być komendantem

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby
  • ~Nic sie nie zmieni 5 4 miesiące temuocena: 78% 

   Jak znam zycie to teraz szefem zostanie kierowca Trzaskowskiego

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby
  • ~babcia klozetowa 4 4 miesiące temuocena: 88% 

   Przykład idzie z samej góry, bo szofer bolka przez 6 lat był szefem BOR-u i nawet został generałem dywizji.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 3 4 miesiące temuocena: 96% 

   najwyzsza pora, ten pan nie nadaje sie do kierowania taka formacja. zreszta sama formacja tez powinna byc powaznie zmieniona. Do najbardziej dokuczliwych dla mieszkancow spraw czeka sie dniami na interwencje, a jak juz łaskawie przyjada po 2-3 dniach to sie dziwia ze nie zastali 'delikwenta' na trawie chodniku, przed przejsciem dla pieszych. Tak samo jak powinna ulec zmianom strona Warszawa19115 - wysylane zdjecia i zgloszenia trafiaja w proznie, 0 reakcji

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby
  • ~Moob 2 4 miesiące temuocena: 0% 

   To przez to, że na rowerach nie ma tablic rejestracyjnych. Mam to samo, wyslalem ze 30 zdjec takich rowerowych złomów i nikt nic z tym nie robi:(. Moze nowy kolo sie za to weźmie w końcu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~Boom 1 4 miesiące temuocena: 94% 

   Nareszcie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4266 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022