REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Puchar Świata "O Szablę Wołodyjowskiego" to jedna z ośmiu prestiżowych imprez szermierczych. 190 szermierzy z całego świata - w tym absolutna czołówka - mistrzowie i medaliści olimpijscy - zmierzy się w jednym z najstarszych turniejów w historii tej dyscypliny.

  W Arenie Ursynów w ten weekend kolejna gratka dla fanów szermierki. Zawodnicy z Chin, Japonii, Kanady, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Wenezueli, Turcji i oczywiście z Polski wystartują w rywalizacji o pamiątkową, zdobioną szablę. Możemy śmiało mówić o najwyższym poziomie sportowym, bowiem impreza zalicza się do prestiżowych spotkań Pucharu Świata - a tych jest tylko 8.

  - Będą sami najlepsi, m. in. Aron Szilagyi, który w Rio był bezkonkurencyjny i pewnie sięgnął po złoto. Zobaczymy również ekscytujący turniej drużynowy - tych w Pucharze Świata jest tylko 5 - więc każdy start jest bardzo ważny i może być decydującym w klasyfikacji generalnej. Tu nie ma miejsca na potknięcia - mówi Łukasz Mandes z Polskiego Związku Szermierczego.

  62. edycja Pucharu Świata startuje już w najbliższy piątek. Impreza zakończy się w niedzielę - rywalizacja drużynowa odbędzie się po starciach indywidualnych.

  Harmonogram Pucharu Świata "O Szablę Wołodyjowskiego":

  • piątek, 24 lutego - godz. 10:00 - rozpoczęcie eliminacji
  • sobota, 25 lutego - godz. 10:00 - walki 64 najlepszych zawodników, godz. 17:00 - gala finałowa
  • niedziela, 26 lutego - godz. 10:00 - rozpoczęcie turnieju drużynowego

  Turniej odbędzie się w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122, wyjątkiem jest jedynie gala finałowa, którą organizatorzy zaplanowali w Auli Politechniki Warszawskiej przy pl. Politechniki 1. Ostaniego dnia imprezy odbędzie się również turniej niepełnosprawnych szermierzy, którzy poruszają się na wózkach.

  Wstęp na turniej jest bezpłatny, wszyscy miłośnicy szermierki będą zachwyceni - szykuje się ostra rywalizacja!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.0735 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018