REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Młodzi floreciści z Klubu Sportowego D'Artagnan Ursynów

  Młodzi floreciści z Klubu Sportowego D'Artagnan Ursynów (www.facebook/pg/szermierkaursynow)

  Młodzi floreciści na start! W sobotę na Ursynowie rozegrane zostaną aż dwa turnieje szermiercz - "Mistrzostwa Ursynowa Młodzików" oraz "Pierwszy Krok Szermierczy", który dedykowany jest dzieciom zaczynającym sportową przygodę. Zmagania niemal 70 florecistów będzie można oglądać w Szkole Podstawowej nr 340.

  Organizatorem sobotnich turniejów młodych florecistów jest dzielnicowy Klub Sportowy D'Artagnan Ursynów, który kształci sportowców już od ćwierćwiecza. Zobaczymy zmagania młodzików oraz tych, którzy w szermierce stawiają pierwsze kroki - przede wszystkim uczniowie czwartych klas szkół podstawowych. 

  - Cała impreza składa się z dwóch części. W "Pierwszym Kroku Szermierczym" wezmą udział dzieci, dla których będą to pierwsze starty. Na szermierzy pasuje ich nasz trener, Lech Koziejowski, który jest mistrzem olimpijskim z Monachium - mówi Tomasz Lewicki z Klubu Sportowego D'Artagnan.

  W "Mistrzostwach Ursynowa Młodzików" wystąpią dzieci do 14. roku życia. Zawodników mogą wystawić wszystkie kluby, które na co dzień ćwiczą w dzielnicy - Dla nich to będą kolejne występy i zbieranie cennego doświadczenia. To także świetna okazja, żeby powalczyć wśród znajomych na swoim terenie - dodaje Tomasz Lewicki.

  Organizatorzy spodziewają się, że każdy turniej skupi ok. 30 młodych florecistów. W podstawówce przy ul. Lokajskiego 3 możemy obserwować potyczki nawet 70 szermierzy. Dla wielu z nich będzie to niesamowita przygoda, dzięki której staną się pełnoprawnymi członkami ursynowskiej elity szpadzistów.

  HARMONOGRAM TURNIEJOWY:

  09:00-10:30 - pojedynki grupowe "Mistrzostw Ursynowa Młodzików", 10:30-11:00 - oficjalne otwarcie zawodów, 11:00-12:30 - pojedynki grupowe "Pierwszego Kroku Szermierczego", 12:30-15:00 - pojedynki pucharowe "Mistrzostw Ursynowa Młodzików" oraz "Pierwszego Kroku Szermierczego", 15:00-16:00 - pojedynki finałowe, dekoracje, pasowanie na szermierza.

  Turnieje odbędą się już w najbliższą sobotę (11 maja) w SP 340 przy ul. Lokajskiego 3. Kibice jak zawsze są mile widziani. Rywalizację młodych florecistów współorganizuje urząd dzielnicy Ursynów.

  źródło: sport.ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2837 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019