REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Przez dwa dni w Arenie Ursynów królować będzie szermierka. Ta królewska dyscyplina sportowa pojawia się na Ursynowie po raz dziesiąty. W sobotę rywalizacje indywidualne a w niedzielę - turniej o Puchar Złotej Drużyny.

  To jedna z najważniejszych imprez szermierczych w naszym kraju. Jej patronem jest zmarły w 2008 roku niedościgniony mistrz, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku, Witold Woyda. Doroczne zawody jego imienia organizuje niestrudzenie Tomasz Malanowski, prezes Fundacji im. Woydy.

  - Witold Woyda, mój zażyły przyjaciel, był patronem cyklu turniejów dla dzieci i młodzików w wieku 12-14 lat. Turnieje te często odbywały się właśnie na Ursynowie. On tu bywał, fundował dzieciakom nagrody. Gdy zaproponowaliśmy organizację memoriału mistrza olimpijskiego - przystał na to i zawody do dziś są tutaj. Pierwszy Floret obejrzał z daleka przez internet, będąc w Stanach Zjednoczonych. Wtedy był już ciężko chory. Zwycięzca pierwszej imprezy zdążył jeszcze porozmawiać z nim przez telefon... - wspomina Malanowski.

  W sobotę w Arenie rywalizować będzie aż 113 szermierzy, młodzi zawodnicy z niemal całego świata, wśród których być może jest przyszły mistrz olimpijski. Powalczą o pozłacany floret i replikę złotego medalu olimpijskiego z Monachium - tego, który zdobył dla Polski Witold Woyda. W ubiegłym roku trofeum zdobył faworyt - Daniel Giacom z Holandii. Drugie miejsce zajął polski zawodnik - Szymon Czartoryjski.

  Dla polskich zawodników impreza ma szczególne znaczenie, bo odbywa się pod hasłem: "Szukamy następcy mistrza olimpijskiego". Od 8:00 w Arenie trwają eliminacje grupowe, o 12:30 zaczynają się eliminacje bezpośrednie, o 18:00 finał z udziałem 4 zawodników a o 19:00 dekoracja zwycięzców.

  W niedzielę odbędzie się VIII Turniej o Puchar Złotej Drużyny - początek o godz. 8:00. Wystąpi w nim kilkanaście drużyn narodowych, klubowych lub międzynarodowych. Rywalizować będą szermierze z rocznika 2000 i młodsi. Zwycięska drużyna otrzyma pamiątkowy puchar.

  Wstęp na trybuny zawodów jest wolny.

  VIDEO: Ubiegłoroczny turniej w Arenie Ursynów

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1168 sekundy
  REKLAMA