REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2020, 10:07 komentarzy 45
  Szermierze z KS D'Artagnan trenują w katastrofalnych warunkach

  Szermierze z KS D'Artagnan trenują w katastrofalnych warunkach (ŁM)

  Czy hala szermiercza, która miała powstać w Szkole Podstawowej nr 340 w ogóle jeszcze powstanie? Zarząd dzielnicy chce odłożyć jej budowę o dwa lata. Powód? Katastrofa finansowa w budżecie miasta oraz brak wsparcia ze strony Ministerstwa Sportu. Opozycja grzmi o złamanych obietnicach.

  Młodzi szermierze z Klubu Sportowego D'Artagnan co roku przywożą z imprez sportowych worek medali. Trenują pod okiem fachowców najwyższej klasy, w tym Lecha Koziejowskiego, złotego medalisty olimpijskiego z Monachium w 1972 roku. Poważnym problemem w rozwoju uczniowskiego klubu jest ciasnota i fatalne warunki w szkolnej siedzibie, gdzie wystarcza miejsca tylko na trzy plansze do gry.

  - W klubie trenuje ponad 150 zawodników, członków Kadry Narodowej, medalistów Mistrzostw Polski, medalistów Europejskich Pucharów. Sport to także profilaktyka, dzieci ciężko trenują i nie siedzą przed komputerami albo szukają używek - przekonuje Tomasz Lewicki, prezes KS D'Artagnan, wierząc, że hala powstanie.

  Źle oszacowane koszty

  W 2016 roku powstał pomysł, aby nad stołówką szkoły podstawowej przy Lokajskiego wybudowana została profesjonalna hala szermiercza. Jej koszt oszacowano na ok. 2 mln złotych. Ówczesnemu wiceburmistrzowi Antoniemu Pomianowskiego udało się znaleźć środki na halę. Dzielnica dwa razy ogłaszała przetarg na wykonawcę i dwa razy okazało się, że budowa będzie kosztowała... prawie dwa razy więcej. Na początku źle oszacowano koszty inwestycji, co odbija się czkawką do dziś.

  - Mogę tylko przeprosić. Błąd został popełniony, zaufałem swojemu zastępcy na przełomie lat 2017-18, że 2 mln wystarczą. Nie zrezygnujemy z tego zadania. Przesuwamy te środki na 2022 rok. Będziemy utrzymywać pozwolenie na budowę - stwierdził burmistrz Robert Kempa, tłumacząc radnym dzielnicowym propozycję zarządu, by odłożyć inwestycję w czasie.

  Innym powodem zamrożenia inwestycji ma być brak odpowiedzi z Ministerstwa Sportu w sprawie wniosku dzielnicy o dofinansowanie budowy hali. Na razie nic nie dały spotkania środowiska szermierczego z Ursynowa z minister Danutą Dmowską-Andrzejuk, mistrzynią świata i Europy, byłą szpadzistką, której sporty szermiercze są szczególnie bliskie.

  Burmistrz powtarza też jak mantrę słowa o katastrofie finansowej miasta. - Przypomnę, że w wyniku tzw. piątki Kaczyńskiego miasto traci rocznie 1,2 mld złotych przychodów, a w wyniku pandemii - tylko w tym roku - dodatkowe 2 mld złotych - mówił radnym.

  Jest i trzeci powód roszady z halą szermierczą. Według burmistrza sypie się budynek dawnego gimnazjum przy Lokajskiego, który wymaga pilnej wymiany instalacji.

  Z kolei jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, miasto zażądało od dzielnicy ścięcia wydatków o co najmiej 6,5 mln złotych i zawieszenie niepewnych inwestycji. Warunkiem pozostawienia 1,8 mln złotych na Ursynowie miało być przeznaczenie ich na "ważniejszy" cel.

  Przypomnijmy, budowę hali dla ursynowskich szermierzy w programie wyborczym w 2018 roku miała Koalicja Obywatelska oraz Rafał Trzaskowski. Znajduje się ona również w porozumieniu programowym koalicji KO-Otwarty Ursynów rządzącej dzielnicą.

  Opozycja: Oszczędzanie na młodzieży jest karygodne

  Decyzja władz dzielnicy wywołała oburzenie radnych opozycji, w tym Antoniego Pomianowskiego. Apelował on o pozostawienie hali w planach inwestycyjnych na obecny i przyszły rok.

  - Gdy przy innych inwestycjach w pierwszych przetargach kwoty były zbyt wysokie, to powtarzano je aż do skutku. Tutaj dzielnica ogłosiła tylko dwa, podczas gdy przy żłobku na Kazury można było ogłosić aż pięć, i dopiero w piątym uzyskano dobrą cenę. Nie odpuścimy tej sprawy. Hala była obiecana i powinna powstać. Oszczędzanie na aktywności sportowej młodzieży jest karygodne - mówi Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Dla radnego czymś niewyobrażalnym jest to, że o ścięciu środków na halę szermierczą decydowano akurat w dniu, gdy dzielnica dzieliła dodatkowe wpływy z odszkodowania wypłaconego przez spółdzielnię "Na Skraju". Radny pytał czy z 15 mln złotych nie można dorzucić do hali.

  - W tym samym czasie kupuje się kosze na śmieci za 1,6 tys. złotych jeden albo tonery do urzędu za 200 tys. złotych - mówi Pomianowski.

  O pozostawienie inwestycji apelował też Robert Wojciechowski, szef Rady Rodziców w SP 340, radny Koalicji Obywatelskiej, który ostatecznie - jako jedyny nie z opozycji - głosował wbrew stanowisku swojego klubu i burmistrza.

  na zdjęciu powyżej: hala ma powstać jako nadbudowa jadalni w Szkole Podstawowej nr 340

  Hala jak "Truskawka na torcie"?

  We wtorek późnym wieczorem po długiej i burzliwej dyskusji radni - głosami KO i Otwartego Ursynowa - ostatecznie przychylili się do projektu burmistrza. Czekania na pieniądze z ministerstwa oraz kolejnych przetargów na budowę hali w 2020 i 2021 roku nie będzie. Jeśli decyzję tę podtrzymają na sesji wrześniowej radni miejscy, to w szufladce z napisem "Hala szermiercza" pozostanie tylko 66 tys. złotych na podtrzymywanie inwestycji przy budżetowym życiu.

  1,8 mln złotych trafi z niej na remonty w budynku po dawnym gimnazjum przy Lokajskiego. Do wymiany są tam instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne. W przyszłym roku do budynku ma przeprowadzić się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 19, która wyniesie się z Natpollu przy Migdałowej. Miasto płaci ok. 400 tys. złotych rocznie za wynajem powierzchni biurowej dla poradni, co burmistrz uważa za wyrzucanie pieniędzy w błoto, skoro można ulokować poradnię we własnym budynku.

  A co z obiecywaną halą dla szermierzy? Władze dzielnicy zapewniały radnych, że nie jest to rezygnacja z inwestycji, a tylko jej odłożenie w czasie.

  - To zadanie odkładamy na lepsze czasy, oby nadeszły. Mając do wyboru funkcjonowanie budynku, którego stan nie jest dobry versus realizacja zadania, którego - jak mawiał Hajto - byłaby „truskawką na torcie”, wybór jest oczywisty - przekonuje burmistrz Kempa.

  Antoni Pomianowski obawia się, że hala powtórzy los Ursynowskiego Centrum Kultury, którego budowa miała ruszyć w 2009 roku, ale radni odłożyli jej start na rzecz pilniejszej budowy szkoły - notabene - przy Lokajskiego. Wówczas też obiecywano, że "to tylko na chwilę".

  - UCK będzie gotowe w 2020 roku, a więc po 11 latach. Czy w takim wypadku hala też będzie musiała poczekać do 2031 roku? - pyta radny.

  Burmistrz odpowiada, że tak się nie stanie. Ale co przyniesie 2021 rok, który - jak już dziś wiadomo - będzie najczarniejszym rokiem w historii finansów miasta? Tego nie wiadomo.

  Rozgoryczeni decyzją radnych są działacze klubu D'Artagnan. Liczą jeszcze na pomoc ministerstwa sportu. Zapytaliśmy we wtorek resort Danuty Dmowskiej-Andrzejuk czy jest szansa na przekazanie środków na halę. Biuro prasowe nie odpowiedziało.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  45Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MariuszZ. 45 17 dni temuocena: 100% 

   A może by tak TVP, czy TVN zainteresować? myślę, że pieniądze by się znalazły, choćby z tego stawu przy Kopie Cwila

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SasiadObok 44 17 dni temuocena: 100% 

   TVP zainteresuje się tylko wtedy jeśli będzie mogła dosrać prezydentowi Warszawy oraz w super świetle pokazać jakiegoś polityka PiS. W innym przypadku temat dla nich nie jest medialny :-) TVN - warto wysłać może na fb z hastagiem związanym z programem UWAGA

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MariuszZ. 43 17 dni temuocena: 100% 

   @SasiadObok: ale o to właśnie chodzi;) a kto w koalicji rządzącej Ursynowem jest? ;) zakładam, że TVP wzięłoby jak żaba boczek, a TVN przemilczałoby. Trzaskowski oprócz Czajki jeszcze to miałby na głowie;)

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 1500 42 14 dni temuocena: 100% 

   Rodzice mobilizują siły i nie wykluczone, że temat jednak zostanie nagłośniony w mediach. Jednym z trenerów szermierki na Ursynowie, który miał plany rozwoju szkoleń we florecie (m.in. na tym obiekcie) jest mistrz olimpijski z Monachium, z którym w 2018 politycy KO fotografowali się w ramach "ocieplania wizerunku". Teraz ta sama frakcja głosowała przeciw hali. O ironio..! Aż żal d**ę ściska, że sport, dodatkowo w tak niekonwencjonalnym wydaniu jakim jest szermierka, stał się przedmiotem politycznych animozji. Prawdę mówiąc, liczę jak inni niezadowoleni rodzice, że uchwałę można jednak cofnąć na poziomie dzielnicy, na przykład uchwałą do uchwały;) . Ale czy jest to możliwe nie wiem, ktoś wie?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 1500 41 18 dni temuocena: 100% 

   Szkoda, że burmistrz nie chciał przekonywać radnych o ważności tej inwestycji, tak jak ogłosił dzień później na FB o oczku wodnym przy Kopie Cwila. To jak to jest? Hala szermiercza dla dzieciaków nie ważna, a jeziorko dla kaczek za 5mln już tak?

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miś 40 18 dni temuocena: 100% 

   "Ono odpowiada żywotnym potrzebom naszego społeczeństwa. To jest jeziorko na miarę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym jeziorkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzice 39 18 dni temuocena: 100% 

   Jak się zbliżały wybory to wmawiano bezczelnie, że już wszystko gotowe i lada dzień zaczną budowę. A po wyborach robią zupełnie co innego. Nazwiska wszystkich radnych, którzy głosowali na "nie " powinny być i upublicznione przed kolejnymi wyborami. Postaramy się abyście nas drugi raz nie oszukali. Na Kabatach nie wygracie. To pewnie. Postaramy się o to . Rodzice

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic 12345 38 21 dni temuocena: 96% 

   Jak można zabrać nadzieje dzieciakom, które każdego dnia trenują w takich warunkach. To klub ,który zasługuje na halę szermierczą z prawdziwego zdarzenia. A dzieciaki są naprawdę bardzo zdolne.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodxic 37 16 dni temuocena: 100% 

   Obecne warunki do treningu są naprawdę okrutne.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 36 22 dni temuocena: 65% 

   Nikt ci tyle nie da, co kiempa obieca. Śmierć frajerom co wierzą w te obietnice. Dawno tyle kasy nie zmarnowano ile obecnie.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 72 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyKaczka 35 22 dni temuocena: 40% 

   Piotrunio, Michał W, Wkierwiony, Mieszkaniec R - to samo IP. Na Nowogrodzkiej nie nauczono zmieniać? Pośmiewisko z was totalne, taki piss kompletny. Żenada!!!!

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 76 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaczka i jej wierny kot 34 21 dni temuocena: 64% 

   Tylko jakie to ma znaczenie? Przeczytałeś ze zrozumieniem chociaż jedną wypowiedź? A może jesteś wyznawcą dogmatu o nieomylności Burmistrza? Masz w tym jakiś interes?

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 64 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 33 22 dni temuocena: 13% 

   chyba wszyscy zwolennicy tej hali się tu zbiegli. I to jeszcze pod różnymi nikami obaj piszą ;) 2 bańki na taką fanaberię w takich czasach... :O

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrunio 32 22 dni temuocena: 89% 

   Zwolenniķów tej hali jest co najmniej kilkaset osób. A jest to taka sama fanaberia jak boiska, baseny czy place zabaw. To nie rodzice czy zawodnicy wymyślili ten projekt. To radni i burmistrz podjęli konkretne działania i obiecali to ludziom. Na całe szczęście w mediach społecznościowych jest mnóstwo dowodów na kłamstwa burmistrza i radnych w tej sprawie. Wystarczy poczytać posty sprzed roku czy dwóch.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 59 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 31 22 dni temuocena: 28% 

   sytuacja rok, czy dwa lata temu była zupełnie inna. Boiska, baseny, place zabaw vs szermierka??? Tak na poważnie???

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 19 50 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrunio 30 22 dni temuocena: 74% 

   @LOL to nie jest hala tylko dla szermierzy, w godzinach lekcyjnych miała slużyć za dodatkową salę gimnastyczną dla 2000 uczniów szkoły 340. A 2 bańki to w zeszlym roku na strefę relaksu na betonie pan Rafał Trzaskowski lekką rączką rzucił.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 61 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 29 22 dni temuocena: 24% 

   lekką rączką to pisi nierząd rzuca miliony na płatnych troli

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 18 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MariuszZ. 28 21 dni temuocena: 100% 

   boiska??? a jakie boiska ostatnio zrobiono? Ja ze swej strony dopominam się o naprawę oświetlenia na Orliku Przy Bażantarni. Od prawie roku (sic!) awaria oświetlenia nie została naprawiona. Jest póki co lato, a wieczorem nie można z dziećmi wyjść, bo o 8ej ciemno...Rok czasu!!!!!! Kolejny przykład: boisko przy Lasku Brzozowym - też nie ma oświetlenia wieczorem, tu nie wiem z jakiego powodu (nie ma ochrony, więc nie wiem kogo dopytać) Szermierka dyskutowana szeroko, mówienie o tym, że koalicja rządząca Ursynowem robi coś na rzecz sportu, to frazes

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 24 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzice 27 16 dni temuocena: 100% 

   Siedź w domu i nic nie rób. I nie wmawiaj tylko innym że nic się nie stało.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rodzic 1500 26 14 dni temuocena: 100% 

   A 5 baniek na bajoro dla kaczek to już nie jest fanaberia?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał W 25 22 dni temuocena: 73% 

   Burmistrz Kempa podczas sesji powiedział, że Kaczyński zabrał warszawie 300 hal szermierczych w tym roku. Taka to właśnie retoryka. Każda wymówka jest dobra jak się nie chce zrealizować obietnic wyborczych.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 82 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MariuszZ. 24 22 dni temuocena: 97% 

   Pomianowski 3 lata temu wywalczył 2mln zł. na ten cel w budżecie. Dlaczego gmina na przestrzeni 2-3 lat nie była w stanie rozstrzygnąć 2 przetargów? Oczywiście, że cena usług budowlanych wzrosła, niech poczekają jeszcze, wybudowanie hali będzie kosztowało ze 4x tyle..

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 35 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkierwiony 23 22 dni temuocena: 63% 

   To się właśnie nazywa polityka. Najpierw obietnice, a potem środkowy palec. Prawda panie Kempa, Pani Krajewska, Panie Lenarczyk i cała rządząca koalicjo?

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 82 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyKaczka 22 22 dni temuocena: 41% 

   Wkierwiony - a ja tobie pokazuje w takim razie twój ulubiony środkowy palec. Rozmawiasz sam ze sobą? Z różnych nickow? Hehehe. To widać! Dla niewtajemniczonych: wejdźcie w komentarz Wkierwionego w opcje „wpisy tej osoby” I w ramkach pokażą się wszystkie wpisy tej osoby... z różnymi nickami. Tak się buduje pseudo rzeczywistość w Polsce właśnie... Piss z PiS!

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 48 70 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Paweł Lenarczyk - radny 21 22 dni temuocena: 19% 

   Szanowny Panie, na tej sesji zostało przeznaczonych przez radnych: - 100.000zł na wykup działki na Placu Wielkiej Przygody, - 80.000zł przeznaczyliśmy na projekty modernizacji rowów melioracyjnych na Zielonym Ursynowie, - trwają prace nad projektem Parku Polskich Wynalazców - burmistrz poinformował, że trwają prace nad zagospodarowaniem stajni Folwarku Moczydło... i to Szanowny Panie są spełniane obietnice. Przesyłam ukłonu i pozdrawiam Paweł Lenarczyk radny Dzielnicy Ursynów Otwarty Ursynów

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 15 64 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozżalony rodzic 20 22 dni temuocena: 100% 

   Panie Lenarczyk, zastanawiam się jakby Pan zareagował, gdyby teraz to Panu teraz jednak cofnięto pieniądze na wykup działek na „plac wielkiej przygody” i w zamian za to przeznaczono je np na przystrzyżenie terenów wokół tej działki - tak się czuje słysząc ze w zamian za budowę sali którą obiecano mojemu dziecku które trenuje szermierkę zamieniono na pomalowanie kilku sal w SP 340. Czy nie czułby się Pan oszukany?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 33 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psycholog 19 21 dni temuocena: 100% 

   Panie Pawle Lenarczyk, co ma piernik do wiatraka? super, że Plac Przygody i rowy melioracyjne ale rozmawiamy tutaj o obietnicach koalicji gdzie jednym z punktów programu była wielofunkcyjna hala dla setek uczniów sp340 dostosowana do profesjonalnego uprawiania szermierki bo jest też 5 klas sportowych o profilu szermierczym. klub od 25 lat czeka na infrastrukturę. Rafał Trzaskowski przed wyborami także obiecywał wsparcie lokalnego sportu - proszę sobie obejrzeć jego spotkanie przedwyborcze z mieszkańcami Ursynowa. nigdy nie głosowałem na PiS ale docierają do mnie argumenty o tym, że PO tylko gada a wciąż nie ma jasnego komunikatu mówimy-robimy i to jest znowu problem że nie ma na kogo głosować... ogarnijcie się, chcecie oddać Ursynów?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 18 21 dni temuocena: 100% 

   @Rozżalony rodzic - w punkt!!!

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MariuszZ. 17 21 dni temuocena: 95% 

   @Paweł Lenarczyk: na stronie Otwartego Ursynowa piszecie: "Szkoły. wspierające rozwój kompetencji kluczowych, takich jak nauka języków obcych, przedsiębiorczość, kompetencje społeczne i promujące aktywność fizyczną to lepszy start dla ursynowskich dzieci w przyszłość" Usuńcie to o tej aktywności fizycznej, nie róbcie z gęby cholewy. Nie robicie nic w tym kierunku. Mieliście doskonałą okazję powalczyć o to.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozżalony rodzic 16 20 dni temuocena: 100% 

   Panie Lenarczyk, mimo wszystko miałem nadzieję, że jako ten, który szczyci się na stronie Otwartego Ursynowa tytułem „najlepszego radnego” zachowa Pan odrobinę klasy i w jakikolwiek sposób ustosunkuje się Pan do naszych wypowiedzi. Nie wierze, że skoro wcześniej się Pan udzielił to nie śledzi Pan tej dyskusji. Niestety, rzeczywistość jest taka, że widzicie tylko czubek wlanego nosa. Nie zwracacie uwagi na potrzeby I głosy mieszkańców. Boli to, że kompletnie bez najmniejszego zażenowania (widziałem Pana wystąpienie podczas sesji) dziękował Pan burmistrzowi za realizację tych Pana pomysłów, ignorując prośby innych. Myślę, że „najlepszego radnego w latach 2010-2014” stać na trochę więcej.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MariuszZ. 15 22 dni temuocena: 100% 

   dramat. Koalicja rządząca gminą mogła zrobić coś dobrego, a wyszło tj zwykle im do tej pory wychodziło - czyli nie wyszło... O sali w SP340 słyszę od lat, moja córka wybrała m.in dlatego klasę sportową, miało być świetnie, burmistrz przyjeżdżał, p. Sylwia Krajewska przyjeżdżała na rozpoczęcie roku szkolnego do SP340, się uśmiechała, obiecywała, że w 2019 sala będzie. Ciekawe czy przyjdzie znów na rozpoczęcie roku do SP340;)

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert C 14 22 dni temuocena: 100% 

   Sylwia K pewnie kolejny raz będzie szczerzyć zęby jak w końcu otworzą szkołę na zaruby- była m.in na otwarciu przychodni- jest tam gdzie moze udawać że to jej zasługa- a o niewypałach to wątpię, że się podepnie.Wszyscy z tej Koalicji co i rusz dają przykład totalnej głupoty i nieuctwa jak m.in ostania akcyjka ze żle wywieszoną białoruską flagą- szkoda pisać

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 27 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zawiedziony 13 22 dni temuocena: 98% 

   tak to widać już jest z naszym burmistrzem, oraz kandydatem na prezydenta- kiedy jest to wygodne chwalą się czego nie zrobią, a jak przychodzi czas realizacji to zapominają i wypinają się na zdolną młodzież- w końcu efekty i to duże mają- może trzeba w Ministerstwie Sportu pokazać wszystkie medale- pewnie nie wiedzą jaki "fajny" włodarz działa na tym naszym Ursynowie.......

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~myslek 12 22 dni temuocena: 11% 

   Hala tak, ale jeśli w budżecie pustki to trzeba racjonalnie wydawac pieniądze. Hala dla sportu mało popularnego to coś ekstra. Jeśli mozna oszczedzic na wynajmnie dla poradni az 400 tysiecy to taka zmiana jest zasadna. Opozycjo droga, badz racjonalna, a nie populistyczna!!!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 11 22 dni temuocena: 94% 

   Z kempy to taki "oszczedniś", że na samym lokalu przy Szolc Rogozińskiego 1 już utopił półtorej bańki. A to jeszcze nie koniec... Dobrze, że SM Na Skraju wpłaciła 15 milionów to będzie za co realizować zachcianki wicków.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 33 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psycholog 10 22 dni temuocena: 92% 

   czyli lepiej leczyć niż zapobiegać? 150 dzieciaków zamiast trenować kilka razy w tygodniu posiedzą w tym czasie na kompie. Będzie sporo czasu na szwendanie się po mieście z małpką i vapem w ręku. a niektórzy trafią w końcu do poradni. inwestycja w zdrowie, edukację to jest jak najbardziej racjonalny wydatek! najlepszy

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 9 22 dni temuocena: 24% 

   I bardzo dobrze się stało. Dość rzeki samochodów na osiedlowej uliczce Raabego. Pomysłodawcy hali niech sobie sami mieszkają w oparach spalin z setek samochodów, niech nie mogą rano wyjechać do pracy, bo stoi korek aut ze szkoły. Przecież każdy musi dziecko podwieźć do szkoły albo na zajęcia szermiercze.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec R 8 22 dni temuocena: 72% 

   Widziałeś kiedyś korek spowodowany przez szermierzy? Po prostu witki opadają jak się czyta takie androny

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MariuszZ. 7 22 dni temuocena: 91% 

   @Natolin: człowieku, piszesz, jakby te 150 dzieci trenujących w klubie miało te treningi na raz, w tym samym czasie. A własnie ze względu na brak sali, to jest niemożliwe! W małej, śmierdzącej stęchlizną i potem piwnicy w gimnazjum dzieci mają trenować? W tej salce gimnazjalnej max to 8osób równolegle, powierzchnia salki to na moje oko 50m2....A co to, żyjemy w XIX wieku???? Pogonić taką koalicję w następnych wyborach, musi przyjść nowe, od 2 kadencji się nic nie zmieniło w tej kwestii!!!

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 6 22 dni temuocena: 98% 

   Koalicja Obywatelska i Otwarty Ursynów oszukali mieszkańców. Mieli to w swoim programie a teraz się wycofali. Gdzie byli radni z tego okręgu? Skubiszewski, Sieradz, Mioduszewska, zapamiętamy to!!!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertW 5 22 dni temuocena: 7% 

   Czy ja dobrze zrozumiałem, że Pan Pomianowski skopał sprawę dwa lata temu a teraz krzyczy, że to skandal? Typowo pisowski zabieg

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 4 22 dni temuocena: 100% 

   Ha ha a Kempa sam się tym chwalił i wpisał to do programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Tyle niby inwestycji robi i nie zauważył tej "skopanej sprawy"?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 40 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marian 3 22 dni temuocena: 82% 

   a p. Pomianowski czyim zastępcą był w 2017??? aaa, to ten sam pan Kempa był burmistrzem....czyli Pan Kempa ma sobie do zarzucenia, że źle sam podpisał się pod kosztorysem.... Zarząd Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy w latach 2014-2018 Robert Kempa - Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Łukasz Ciołko – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Rafał Miastowski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Antoni Pomianowski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Piotr Zalewski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Wojciech Matyjasiak - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał W 2 22 dni temuocena: 100% 

   Może Pan Burmistrz po prostu nie wie pod czym się podpisuje?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 29 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antoniowy sojusznik 1 22 dni temuocena: 96% 

   Typowo koalicyjny komentarz A kolega radny to co nie z KO? Gdzie się było i jest kiedy kilka mln zł było na to przyznanych?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3205 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020