REKLAMAA1-ORGANIC-MARKET-19-10-2018----18-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Godzina programowania w SP 16

  Godzina programowania w SP 16 (KT)

  REKLAMA

  Podstawówki z całej Polski brały dziś udział w akcji "Code&Share". Godzina programowania odbyła się także w Szkole Podstawowej nr 16 przy Wilczym Dole. Trzydziestu młodych informatyków tworzyło proste gry logiczne, by wspólnymi siłami ustanowić nowy rekord Guinnessa w największej liczbie uczniów programujących jednocześnie.

  "Code&Share. Programuj z klasą" to ogólnopolski projekt, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych zwiększają kompetencje w zakresie świata cyfrowego. Programowanie, tworzenie prostych gier logicznych - dokładnie o godz. 10:30 tysiące uczniów zasiadło przed komputerami. Kabacka SP 16 również wystawiła reprezentację swoich informatyków.

  Akcja w całej Polsce trwała dokładnie 45 minut. Programiści przy Wilczym Dole zajmowali się tworzeniem gier znanych jako "ciepło-zimno". Przy użyciu komend kreowali zasady rozgrywki, w której trzeba było odnaleźć ukrytą postać. 

  - Wszystko się udało, dzieci zrozumiały temat. One pracują w programie "Scratch" już od kilku lat. Nie znali dzisiejszej lekcji, więc ten pomysł na grę był dla nich niespodzianką. Mam nadzieję, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i pojawimy się w Księdze Rekordów Guinnessa - mówi Justyna Perkuszewska-Staniszewska, nauczycielka informatyki z SP 16 przy Wilczym Dole 4.

  Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Z nowym wyzwaniem poradzili sobie wszyscy. Po zakończonym programowaniu wykazali się dodatkową inwencją i zaproponowali kilka ciekawych rozwiązań i utrudnień do gier, które wcześniej przygotowali.

  - Dzisiaj nauczyliśmy się kilku nowych rzeczy. Wcześniej nie potrafiliśmy robić takich gier. Kodujemy na informatyce i bardzo to lubimy. W programowaniu najfajniejsze jest realizowanie własnego pomysłu, swoboda i efekt końcowy. W domu można pograć w grę, którą zrobiło się samodzielnie - mówią Kinga, Ania, Kuba i Mateusz, którzy wzięli udział w akcji "Share&Code". 

  Teraz czas na formalności. Szkoła wypełnia papiery i gromadzi dokumentację, dzięki którym już niebawem powinna trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Trzeba zaczekać na dokładne przeliczenie uczniów z całego kraju.  

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rodzice 3 ponad rok temu

   Co się stało? Nikt nie hejtuje szesnastki? Nareszcie. W tej szkole zawsze działy się super rzeczy i gdyby nie destrukcyjne działania jednej pani z rady rodziców, to ta szkoła cały czas miałaby super opinię i prasę. Tak trzymać!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama uczestniczki 2 ponad rok temu

   Świetny pomysł i ciekawe lekcje p. Justyny to inspiracja dla naszych dzieci. Dziękujemy i czekamy na więcej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kibic 1 ponad rok temu

   Zdolne dzieciaki!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1847 sekundy
  REKLAMA