REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Nauczycielka matematyki z gimnazjum przy ul. Na Uboczu została nową dyrektorką kabackiej podstawówki, w której trwał konflikt między dyrekcją a rodzicami. Tymczasem kuratorium oświaty przeprowadziło w szkole ewaluację. Wyniki są druzgocące.

  Mariolę Frontczak na stanowisko dyrektora SP 16 przy Wilczym Dole powołała prezydent Warszawy zarządzeniem z 26 lutego 2016 roku. Wcześniej odbyły się dwa konkursy na szefa placówki, ale nie przyniosły one rozstrzygnięcia. Frontczak brała w nich udział i otrzymywała najwięcej głosów, ale za mało, by konkurs mógł zostać uznany za ważny. Dziś nauczycielka - bez doświadczenia w zarządzaniu szkołą - obejmuje stanowisko. 

  Jak się dowiedzieliśmy, kandydatka przekonała dzielnicę i Biuro Edukacji M. St. Warszawy, że pod jej rządami do kabackiej podstawówki powróci spokój. - Jest zdecydowana podjąć się tego wyzwania, ma konkretne rozwiązania i ogromną determinację - usłyszeliśmy od osoby związanej z ursynowską oświatą.

  A zadanie jest niełatwe. Nowa dyrektorka już na samym początku spotkała się z niechęcią grona pedagogicznego. Na jednej z ostatnich posiedzeń Rady Pedagogicznej, kandydatura Marioli Frontczak wzbudziła ogromne emocje. Nauczyciele negatywnie zaopiniowali pomysł mianowania jej na dyrektora szkoły. Opinia grona pedagogicznego nie jest jednak dla miasta wiążąca.

  Rodzice z SP 16 - ci sami, którzy swoimi protestami doprowadzili do usunięcia ze szkoły poprzedniej dyrektorki - Iwony Grelki, dają nowej pani dyrektor duży kredyt zaufania.

  - Uważamy, że trzeba wyciągnąć rękę do nowego dyrektora i po prostu dać mu szansę - mówią rodzice, którzy liczą na uspokojenie sytuacji w szkole i bezwzględną walkę z patologiami: agresją wśród uczniów, lekceważeniem zasad bezpieczeństwa oraz brakiem współpracy z rodzicami. 

  Atmosferę wokół szkoły popsuły ostatnio wyniki ewaluacji przeprowadzonej przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. W SP 16 pojawili się wizytatorzy, którzy sprawdzili warunki nauczania, przepytali pracowników szkoły, rodziców, uczniów i postawili diagnozę. Wyniki są druzgocące. Na 7 wymogów ministerialnych, które spełniać musi każda szkoła podstawowa, w Szkole Podstawowej nr 16 spełnione są tylko... dwa.

  Poniżej standardów są między innymi oceny bezpieczeństwa dzieci i współpraca szkoły z rodzicami. Nauczyciele kwestionują wyniki tej ewaluacji. Uważają, że są głęboko niesprawiedliwe, pisane pod dyktando zbuntowanych rodziców. To opinia o tyle dziwna, że kuratorium głosy rodziców o nieprawidłowościach w szkole w ostatnich latach po prostu lekceważyło.

  Przed nową dyrektorką zatem dwa bardzo ważne zadania - przełamanie niechęci grona pedagogicznego, radykalne decyzje w sprawie przypadków agresji oraz współpraca z rodzicami. To ostatnie powinna ułatwić Rada Szkoły (ciało złożone z rodziców, dyrekcji i grona nauczycielskiego), którą po prawie rocznych staraniach rady rodziców dzielnica pozwoliła wreszcie powołać.

  Pobicia, wypadki, brak dokumentacji, skargi na pedagogów...

  Konflikt w Szkole Podstawowej im. T. Halika przy ul. Wilczy Dół rozpoczął się ponad dwa lata temu. Do Rady Rodziców zaczęli się wówczas zgłaszać rodzice, których dzieci zostały pobite przez innych uczniów. Dyrekcja szkoły miała przymykać oko na przypadki agresji i nie przestrzegać przepisów dot. bezpieczeństwa. Rodzice mieli też poważne zastrzeżenia do pracy szkolnych pedagogów, którzy mieli gloryfikować sprawców przemocy i napiętnowywać ich ofiary oraz zaogniać konflikty między uczniami.

  To wszystko doprowadziło w lipcu 2014 roku do przyjęcia przez radę rodziców wotum nieufności wobec dyrektor szkoły Iwony Grelki i jej zastępczyni, pedagoga szkolnego - Ewy Marzec. Do dzielnicy trafiła petycja, w której rodzice zażądali odwołania dyrektorki. Wydział Oświaty i Wychowania w Urzędzie Dzielnicy Ursynów przez długi czas nie reagował na doniesienie z "szesnastki". Urzędnicy otwarcie bronili dyrektorki, a burmistrz odpowiedzialny za oświatę nie był w stanie podjąć decyzji - szkoła miała bardzo dobre wyniki w nauce, jest jedną z najlepszych podstawówek na Ursynowie.

  Rodzice nie ustępowali - domagali się dymisji dyrekcji a w szkole dochodziło do kolejnych wypadków. Kuratorium Oświaty wciąż lekceważyło doniesienia rodziców, sprawa trafiła więc do prokuratury. Dyrekcji zarzucano fałszowanie dokumentacji związanej z wypadkami oraz niedopełnienie obowiązków podczas wypadku jednej z uczennic szkoły. Śledczy nie dopatrzyli się winy dyrektorki. Konflikt narastał.

  W  kwietniu 2015 roku Kuratorium Oświaty przeprowadziło wreszcie kontrolę w szkole. Zapytano również uczniów 5 i 6 klas czy czują się w swojej szkole bezpiecznie. Wyniki ankiety były niepokojące - stwierdzono, że "w szkole może dochodzić do naruszeń praw dziecka". To uruchomiło lawinę reakcji - dzielnica pod naciskiem rodziców i kuratorium złożyła do wojewody wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec dyrektorki szkoły. Na początku sierpnia, nie czekając na decyzję wojewody miasto za namową dzielnicy odwołało Iwonę Grelkę ze stanowiska. Sytuacja w szkole pogarszała się - odchodzili z niej kolejni nauczyciele, wielu rodziców zapowiadało, że przeniesie swoje dzieci do innych placówek.

  W szkole wciąż rządziły osoby popierające odwołaną dyrektorkę. Jej zastępczyni Ewa Marzec złożyła wobec rodziców walczących z byłą dyrektorką, wnioski do Sądu Rodzinnego w sprawie rzekomego zaniedbywania potrzeb dzieci i złej sytuacji w domu. Wszystkie te wnioski - odebrane przez rodziców jako zemsta za ich działalność - sąd uznał za bezpodstawne. Dzielnica powierzyła obowiązki dyrektora Ewie Stelmaszczyk, jednej z wicedyrektorek niezwiązanych z obozem odwołanej Iwony Grelki. 

  Pedagog dostał awans mimo... skandalu z jego udziałem

  W 2015 roku doszło do innego skandalu. Pedagog szkolny, który prowadził program zapobiegania nałogom, pochwalił się na stronie internetowej zawartością... promili w swoim organizmie. Jest członkiem drużyny piłkarskiej "Teraz Kolska", której hasło przewodnie brzmi: "Nieważne - wygrasz czy przegrasz. Liczy się to, jak bardzo się upijesz!". Rodzice byli oburzeni i złożyli wnioski o postępowanie dyscyplinarne wobec pedagoga, do którego było więcej zastrzeżen. Postępowanie skończyło się naganą. 

  Nie przeszkodziło to pedagogowi w ubieganiu się o... awans zawodowy. Po doniesieniach rodziców komisja zawodowa na kilka miesięcy wstrzymała procedurę awansu, ale nauczyciel odwołał się do Kuratorium Oświaty. Urzędnicy oświatowi nakazali przyznać pedagogowi tytuł nauczyciela mianowanego, dzięki czemu protesty i skargi rodziców nie będą wpływać na jego zatrudnienie, bo będzie lepiej chroniony przed zwolnieniem. Jak widać, w Polsce nauczyciel to "święta krowa", której nawet zarzuty łamania standardów zawodowych nie zablokują awansu i podwyżki wynagrodzenia.

  Ponaddwuletni konflikt w Szkole Podstawowej nr 16 odbił się na jej reputacji. W szkole - co dowodzi ewaluacja przeprowadzona przez zewnętrznych wizytatorów - obniżył się poziom nauczania. Wielu cenionych nauczycieli odeszło, nie wierząc już w jakiekolwiek zmiany. System oświaty - na czele z Kuratorium Oświaty, Biurem Edukacji M. St. Warszawy i Wydziałem Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów - zrobił wszystko, aby udowodnić rodzicom i dzieciom, że ich prawa są mniej ważne a najważniejsze jest trwanie - dla dyrekcji, dla nauczycieli i pedagogów, oskarżanych o łamanie standardów zawodowych.

  Dziwi prawie zupełny brak reakcji na to co działo się w kabackiej podstawówce ze strony oświatowych związków zawodowych. Jedynie Związek Nauczycielstwa Polskiego w pewnym momencie wezwał dzielnicę do reakcji, "Solidarność" wykazała się dużą solidarnością wobec dyrektorki i nauczycieli. Również ursynowscy radni przed długi czas ignorowali i przyjmowali z niedowierzaniem informacje płynące ze szkoły. Gorącą zwolenniczką byłej dyrektorki i przeciwniczką rodziców walczących o standardy w szkole była Teresa Jurczyńska-Owczarek, przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów, w przeszłości szefowa komisji edukacji. 

  Na zgłaszaną i opisywaną przez rodziców krzywdę dzieci nikt nie patrzył. Z protestujących i ślących swoje pisma wszędzie gdzie tylko się da, robiono "wariatów" i "oszołomów". Jak mówią sami, zrozumienie znaleźli dopiero u radnych miejskich - m.in. Małgorzaty Żuber-Zielicz czy Tomasza Kozińskiego i ostatecznie - w Biurze Edukacji M. St. Warszawy, gdzie uznano że już dłużej nie da się utrzymywać status quo. 

  Czy powołanie nowej dyrektorki zakończy ten niechlubny rozdział w historii podstawówki przy Wilczym Dole - wciąż jednej z najlepszych szkół na Ursynowie?

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Halina 35 4 miesiące temu

   Hahaha i p. Mariola nie dała rady. Teraz rodzice piszą skargi na Mariolę i jej nie chcą. Okazała się niekompetentna karierowiczką. Tej pani już dziękujemy .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. 34 8 miesięcy temu

   Najgorsi są ci, którzy najdłużej tam są, szkoda młodych na takie relacje...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ola 33 ponad rok temuocena: 77% 

   Mam nadzieję, że poprzednia pani dyrektor wróci.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mgr 32 ponad rok temuocena: 0% 

   raczej już nie, ale chyba pani Frontczak nie wyrzucą?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luna 31 ponad rok temu

   Czy w szkole coś się zmieniło na lepsze? Nadal jest duża rotacja wśród nauczycieli?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jeszcze niektórzy powinni 30 ponad rok temuocena: 50% 

   na lepsze zmienia się co roku

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 29 ponad rok temu

   Droga Quenno - toż już dawno dowiedziono, że pod tym nickiem ukrywa się nikt inny jak Iwona G. Tak pisać o sobie jak o obcej osobie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Qenna 28 ponad rok temuocena: 100% 

   No cóż, jeżeli dyrektor nie przeszedł procedury konkursu to teraz mamy nowe standardy. Dyrektor ma do wypracowania 9 godz. dydaktycznych w tygodniu. To dotyczy też p. Frątczak. Powinna je realizować na świetlicy, bo tak wybrała ( matematyk). Niestety, jest to fikcja. Podpisywała, że godziny odpracowywała, ale tylko na papierze a pieniądze brała. Zwykłe złodziejstwo. Tak samo działo się we środy, gdzie robiła sobie wolne w szkole by dorobić jako nauczyciel doradca. Teraz dzielnica ma problem co z tym zrobić, bo tzw miasto przesłało ten problem w dół. A propos - właśnie dzisiaj p. Grelka wygrała proces w Sądzie administracyjnym przeciwko P. HGW o bezprawne odwołanie jej z zajmowanego stanowiska. Co na to p. Matyjasiak i p. Kępa którzy wysmarowali obrzydliwe pismo do Ratusza. Chcieli mieć kłopot z głowy a tu się nie udało!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~granda 27 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie do wiary - tych kilku "wrednych" rodziców już dawno odeszło, a problemy nie zniknęły. Nadal się podgryzacie. Panie Burmistrzu - ja widzę tylko dwa wyjścia, aby w końcu zrobić porządek z 16-stką - albo zmienić nazwę ulicy, bo Wilczy Dół wszystko tłumaczy, albo wezwać wreszcie wezwać egzorcystę. Nadal bez poważania, wreszcie szczęśliwi Rodzice.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mgr 26 ponad rok temu

   pisze się Frontczak

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mgr 25 ponad rok temuocena: 100% 

   a skąd pani to wie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic 24 ponad rok temuocena: 77% 

   Nie rozumiem, komu i w czym ta szkoła podpadła, że jest wokół niej wciąż tyle hałasu. . Pozwólcie nowej Dyrektor zacząć w spokoju pracę, a nauczycielom skupić się na uczeniu. Ten szum medialny w tym momencie niczego nie wnosi i nie jest dobry dla nikogo. Panie Sławomirze, konflikt już został zażegnany, a Pan wciąż pisze w takim tonie, jakby szukał Pan sensacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~życzliwy 23 ponad rok temuocena: 39% 

   Osobiście wierzę, że Pani Mariola świetnie da sobie radę. Szkoła na prawdę ma problemy, a nowa Pani Dyrektor jest wprost kompetentną osobą dla takich wyzwań. Zrobi porządek. Pani Mariolu - powodzenia :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nałóczyciel z 16ki 22 ponad rok temuocena: 55% 

   Panie Słafku jest pan poduym kuamcom!!! Jak pan morze takie kalómnie pisać!!!11! To som cienszko pracujoncy nałuczyciele i som oczernańi pszez tych gupich rodzicuuff!!11!!1 A my jesteśmy tak bardzo pracowici pszecierz!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz Kossowski 21 ponad rok temuocena: 60% 

   Panie Sławomirze, sformułowanie jest jednak nieprawdziwe, gdyż sugeruje jakoby sam zainteresowany umieścił takie informacje na stronie, co jest całkowicie niezgodne z prawdą. Nawet odpowiednie instytucje, na które się Pan powołuje, po kontakcie z pedagogiem zmieniły kwalifikację czynu. Nie wiem na jakiej podstawie postanowił Pan użyć takiego akurat sformułowania, nie ukrywam, że jestem tego bardzo ciekaw. Screeny, które są w Pana posiadaniu, niczego nie dowodzą i mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć czemu. Nie wiem również, czy się Pan kontaktował w tej sprawie z pedagogiem, bo nim nie jestem, wiem za to, że na pewno nie kontaktował się Pan ze mną. Ocenę rzetelności tego artykułu (oraz wcześniejszych) pozostawiam czytelnikom. Ponawiam prośbę o sprostowanie nieprawdziwych informacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek Kińczyk, autor 20 ponad rok temuocena: 68% 

   Niczego nie będę prostował. Napisałem prawdę. Każdy z nas dysponuje swoim wizerunkiem. Pedagog nawet po awanturze z rodzicami nie zrobił nic, by to zdjąć. Dziwnym trafem "ilość promili" nawet wzrosła. Nigdzie nie twierdzę, że to on zamieścił na Waszej stronie. Natomiast jest tam jego zdjęcie i nazwisko. Więc niech Pan nie łapie za słówka. Sprawa Pana nie dotyczy, więc nie widzę powodu, dla którego miałbym się z Panem kontaktować. Dziękuję za opinię. Pozdrawiam.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz Kossowski 19 ponad rok temuocena: 61% 

   Czy mógłby mi Pan zatem wyjaśnić na jakiej podstawie od samego początku Pan twierdzi, że pedagog się tym chwali/chwalił? Bo ja w tej chwili mogę stwierdzić, że właśnie pochwalił się Pan swoją "rzetelnością" dziennikarską. My w końcu wytrzeźwiejemy, pańska "rzetelność" będzie zaś Panu towarzyszyć do końca.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolina 18 ponad rok temuocena: 57% 

   Panie Sławku chciałam odpowiedzieć pod pana odpowiedzią, ale przyznaję, że nie wiem jak, dlatego piszę nowy komentarz. Dwa przykłady. Napisał pan, że "Zapytano również uczniów 5 i 6 klas czy czują się w swojej szkole bezpiecznie" - nie podał pan co dzieci napisały ani tego, że to była tylko 1 klasa z klas 5tych i tylko jedna z klas 6tych, te najbardziej "konfliktowe". Nie zmienia to absolutnie ewentualnych wartości odpowiedzi dzieci, chodzi mi tylko o to, że moim zdaniem to istotna informacja, którą Pan pominął i mam wrażenie, że z jakiegoś powodu celowo. Drugi przykład - słyszałam o tej stronie pana pedagoga i zajrzałam na nią i stwierdzam, że - niezależnie od tego czy pochwalam taką stronę i te informacje czy nie - określenie, że pan pedagog "pochwalił się na stronie internetowej zawartością... promili w swoim organizmie" jest zwykłą nieprawdą. Używaniem słów, aby wyrobić zdanie u czytelnika, a w rzeczywistości przeczy ono faktom, czyli - jest kłamstwem. A to już nieładnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek Kińczyk, autor 17 ponad rok temuocena: 69% 

   Witam, jeśli zajrzała Pani na stronę pedagoga w ostatnim czasie, to rzeczywiście nic tam Pani nie znalazła. Wpisy, które poruszyły rodziców były tam prawie rok temu. Później zostały zmienione. Dysponujemy screenami. Mogę przesłać Pani na maila. Sformułowanie dot. klas 5 i 6 jest prawdziwe. Pozdrawiam - autor

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz Kossowski 16 ponad rok temuocena: 67% 

   Z przykrością muszę stwierdzić, że Redakcja po raz kolejny mija się z prawdą. Otóż poniższy fragment: "Pedagog szkolny (...) pochwalił się na stronie internetowej zawartością... promili w swoim organizmie." zawiera nieprawdziwą informację. Podważać to może rzetelność zamieszczanych przez Redakcję pozostałych informacji. Niestety to nie wszystko, otóż zacytowany urywek sugeruje jakoby szeregowi zawodnicy naszej drużyny mieli jakikolwiek wpływ na treści zamieszczane na naszej stronie. Nie było tak na pewno, nie jest tak i nigdy tak nie będzie dopóki ja będę kapitanem tej drużyny! Mimo wszystko wierzę głęboko, że pojawienie się tej nieprawdziwej i krzywdzącej mnie osobiście informacji było niezamierzone. Nie wyciągnę zatem z tego powodu żadnych konsekwencji, za to proszę o jej sprostowanie. Jeśliby jednak mojej prośbie nie stało się zadość, nie mogę wykluczyć podjęcia odpowiednich kroków. Włącznie z próbą powstrzymywania się od spożycia alkoholu przez okres jednego tygodnia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek Kińczyk, autor 15 ponad rok temuocena: 75% 

   Panie Łukaszu, sformułowani jest całkowicie prawdziwe. Wystarczy spojrzeć na screeny. Nie nam oceniać zachowanie pedagoga - zrobiły to odpowiednie instytucje. Podziwiam natomiast to, w jaki sposób zespół broni kolegi. Widać, że zgrana drużyna :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolina 14 ponad rok temuocena: 37% 

   Artykuły pana Kińczyka przeczą wszystkim standardom zawodu dziennikarza - są subiektywne, jednostronne, oparte na plotkach, absolutnie nie rzetelne i pisane językiem aby czytelnik uwierzył w to co pan sam chce, a nie żeby mógł sam wyrobić własne zdanie. Ciekawe czy to przyjaźń z panią która przewodziła tej grupce rodziców na to wpłynęła? Dowód? Wystarczy sprawdzić FB. Oj panie Sławku, jak już pan ściemnia, niech robi to Pan chociaż z klasą....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławek Kińczyk 13 ponad rok temuocena: 56% 

   Dziękuję za opinię, pani Karolino. Jakieś argumenty do swojej tezy? Tak mam w znajomych na FB panią z Rady Rodziców. Czy to świadczy o tym, że się przyjaźnimy? Więcej obiektywizmu pani Karolino. Pozdrawiam. Sławek Kińczyk

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziutek 12 ponad rok temuocena: 67% 

   Pies szczeka, karawna idzie dalej. Do roboty zagonić tą leniwą bandę nauczycielską!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wielbiciel T.J.-O. 11 ponad rok temuocena: 85% 

   A co tam promile i nakłanianie jednego z nauczycieli do poświadczenia nieprawdy w dokumentach, co swego czasu opisywał "Halo Ursynów". Idźmy za ciosem - jak awans, to awans - zbieramy podpisy pod petycją "pedagog na dyrektora"!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 10 ponad rok temuocena: 36% 

   Dobrze,że ta Stelmaszczyk ,już nie udaje Dyrektora.Chciała być władną,a tu przerost formy nad treścią.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~;-) 9 ponad rok temuocena: 63% 

   Tu jak zawsze rztelne dziennikarstwo ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~syla 8 ponad rok temuocena: 65% 

   współczuję tej kobiecie ! z takimi rodzicami z RR i takim "gronem pedagogicznym" będzie miała hardcore !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie wierze! 7 ponad rok temuocena: 64% 

   hahaha nie mogę :D z tego co rozumiem jakiś nauczyciel, w swoim prywatnym życiu, grał w nogę pod zabawnym hasłem i zablokowano mu awans:D i jest nowa dyrekcja, wybrana przez rodziców, bez doświadczenia? Drodzy nauczyciele, apel do Was, czas uciekać z tej szkoły, niech się dzieci uczą w domach: nikt ich nie pobije:D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mamusia 6 ponad rok temuocena: 35% 

   Ej,pedagog nie wpisuj komentarzy,już tylko Ty udajesz że nie wiesz o co chodzi z pijacka drużyną piłkarską.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie wierze! 5 ponad rok temuocena: 67% 

   nie jestem pedagogiem, nie jestem związany z tą szkołą, a nawet nie jestem z Warszawy (na szczęście). Po pracy mogę chlać do porzygu, przeklinać, palić i chodzić na panienki, a w pracy jestem trzeźwy, zadbany i porządny: bo tak trzeba. Widać nauczyciele z Waszej szkoły muszą pracować też po pracy bo rodzice kontrolują ich zachowania po godzinach:P zajmijcie się lepiej swoim życiem prywatnym bo widać są pewne braki z rozumowaniem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lupus 4 ponad rok temuocena: 86% 

   ciekawa koncepcja, "aby grono pedagogiczne akceptowało kandydaturę dyrektora", jakoś nigdy nie doszły do mnie informacje, aby w firmach wybory np. dyrektorów działów konsultowane były z pracownikami podległymi, zazwyczaj pracowników informuję sie o obsadzeniu stanowiska, a ludziska muszą się pogodzić z takim czy innym wyborem inaczej fora ze dwora

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziutek 3 ponad rok temuocena: 63% 

   Tradycyjnie "grono pedagogiczne" czyli banda rozwydrzonych nauczycieli, którym się wydaje że są święci i nieomylni, stwarza problemy. Oby do 16-ki wreszcie wrócił spokój, a ktoś wziął się żelazną ręką za tę bandę leni!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lali 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Oby ten koszmar się już skończył. Moje dziecko jest na razie w pierwszej klasie i jest bardzo zadowolone. Bardzo lubi szkole. Z żadnymi przejawami przemocy się nie spotkało jak na razie, ze świetlicy nie chce wychodzić. Naprawdę jestem ciekawa czy to prawda to wszystko czy jakaś zemsta garstki rodziców. Całe szczęście ze pani P. dyrektorem nie została.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 1 ponad rok temuocena: 88% 

   "kandydatka przekonała dzielnicę i Biuro Edukacji M. St. Warszawy, że pod jej rządami do kabackiej podstawówki powróci spokój" "Opinia grona pedagogicznego nie jest jednak dla miasta wiążąca" niezłe kryteria wyboru, zapewne kumpela TJO

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4073 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021