REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Pół roku wystarczyło, by kompleks oświatowy na Kabatach zyskał zaplanowaną formę. Stoją już dwa budynki, przed robotnikami jeszcze położenie dachu na szkole i rozpoczną się prace wewnętrzne. Jeśli pogoda dopisze, 1 września przy ul. Zaruby 7 zabrzmi pierwszy dzwonek. 

  Szkołę na 460 uczniów i przedszkole na 200 dzieci buduje przy ul. Zaruby deweloper Balzola Polska, który na swoim koncie ma m.in. Muzeum Guggenheima w Bilbao. Na Kabatach nie powstanie tak designerskie dzieło, ale obiekt i tak wyróżniający się na mapie ursynowskich placówek oświatowych. Zrealizowana zostanie bowiem koncepcja warszawskiego architekta Macieja Siudy, który zaproponował ideę "szkoły w lesie".

  Dwupiętrowa szkoła i niższe przedszkole zbudowane będą wokół dwóch osobnych podwórek. Klasy będą przeszklone, a na dachu znajdzie się zazieleniona przestrzeń rekreacyjna dla uczniów.

  Budowa kompleksu rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Do tej pory zakończona została konstrukcja żelbetowa budynku, zbudowane są też mury. Wszystkie podbudowy pod posadzki oraz cała instalacja posadzkowa są gotowe. Najbliższe prace to montaż stolarki aluminiowo-szklanej, montaż instalacji elektrycznej i sanitarnej. Postęp robót może opóźnić ostra zima, takiej jednak prognozy na najbliższe tygodnie nie przewidują. 

  - Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem, co pozwala przewidywać, że szkoła będzie gotowa na 1 września. W marcu odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych, a w drugiej połowie kwietnia, albo na początku maja rozpoczną się spotkania rekrutacyjne dla rodziców starszych uczniów - zapowiada burmistrz Robert Kempa.

  "Do szkoły w kapciach"

  Szkoła nr 399 przy Zaruby 7 będzie rejonową podstawówką głównie dla dzieci zamieszkałych na południe od ul. Wąwozowej. Odciąży ona przeładowane podstawówki nr 340 przy Lokajskiego oraz 330 przy Mandarynki.

  - Szybko budują i trzymam kciuki, żeby udało się w terminie, bo córka sąsiadów bardzo chce mieć szkołę blisko. Śmiejemy się, że będzie w kapciach na lekcje biegać. To wielka wygoda również dla rodziców - mówi pani Bożena mieszkanka ul. Iwanowa-Szajnowicza.

  Główne wejście do szkoły znajdzie się od ul. Zaruby, a do przedszkola - od strony ul. Iwanowa-Szajnowicza. Tam również zlokalizowano dojazd i parkingi dla obu instytucji.

  - Tylu młodych ludzi z dziećmi mieszka w okolicy i jeszcze się wprowadzi, że szkoła jest niezbędna. Niektórym się nie podoba i marudzą, że narobi się sporo zamieszania, ale na pewno nie będzie tak źle - przewiduje pani Malwina z Kabat.

  Uczniowie nowej szkoły będą mieć również boisko. Choć jeszcze pół roku temu nie było to pewne. Firma Longbridge, która buduje za Tesco osiedle mieszkaniowe, zgodziła się na oddanie miastu gruntu przy ul. Zaruby. Za dopłatą dostała od samorządu teren zamienny na Woli.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Max 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   Panie Burmistrzu TERAZ kolej na budowę żłobka na Kabatach na minimum 200 dzieci. PILNIE! Kiedy można liczyć na tą nową inwestycję?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vfrt 7 2 miesiące temuocena: 75% 

   Szkoła może i będzie eko, ale jak skończą budowę przedłużenia drogi Iwanowa-Szajnowicza, to dzieci będą miały hałas i będą wdychały smród spalin, bo będzie sznurek samochodów robiących sobie tamtędy skrót na Konstancin, taki jaki mamy teraz na Wąwozowej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zed 6 2 miesiące temuocena: 33% 

   W poprzednim artykule pisali że nie bedzie pod szkołą polaczenia Zaruby z KEN. Maja postawic chyba donice z kwiatami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 5 2 miesiące temuocena: 64% 

   I kawał zieleni na spacer stracony. Długofalowo patrząc, gatunek ludzki ma chyba na serio jakiś proces autodestrukcji ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vfrt 4 2 miesiące temuocena: 80% 

   A było tam super. Prawdziwa dzika natura. Prawie już jej nie ma na Ursynowie. Po samą ulicę Kabacką wytną wszystko w pień i zabetonują :(

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 3 2 miesiące temu

   I o oto idzie, kamanda dywersantów Burmistrza niszczy w każdy możliwy sposób dzielnicę, designerskie dzieło to znaczy koszmarne koszty, czyli wywalić jak największą kasę z minimalnym pożytkiem. Ten proces to merceryzm.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 2 2 miesiące temu

   Jeśli masz już lokale mieszkalne wokoło to budowa szkoły jest logiczną konsekwencją. Krytykujesz nie te inwestycje.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dobrypiestomartwypies 1 2 miesiące temuocena: 83% 

   Mieszkam obok budowy tej szkoły -ilość alkoholu wypitego przez praconmików jest gigantyczna - w samym osiedlowym sklepie sprzedaż alkoholu wzrósł 2-3 krotnie a obok jest jeszcze wielkie tesko. Pijane ukraińce budują szkołę, brawo pogratulować, ciekawe jak szybko rozpoczną się remonty i naprawy...p.s. a karetka była tam minimum 5 razy....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3192 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020