REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2021, 17:05 komentarzy 23

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Od wielu tygodni kabacka szkoła niepubliczna poszukuje "Stopka" - człowieka od zatrzymywania ruchu drogowego, który przeprowadza dzieci przez ulicę. Ale odzewu nie ma.

  Pan "Stopek" to zazwyczaj sympatyczny człowiek, który opiekuje się dziećmi idącymi do szkoły. Stopków możemy spotkać przy ursynowskich szkołach, tam gdzie ruch jest duży, albo gdy droga do szkoły jest niebezpieczna. Tak przez lata było np. przy ul. Przy Bażantarni. 

  Teraz osoby do przeprowadzania dzieci przez pasy szuka niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego na Kabatach.

  - Szkoła szuka, daje ogłoszenia, ale nie przynosi to efektu - mówią nam rodzice, którzy chcą pomóc placówce w znalezieniu odpowiedniego kandydata.

  Do zadań kabackiego pana (lub pani) "Stopka" będzie należało bezpieczne przeprowadzanie uczniów szkoły przez przejście dla pieszych u zbiegu ulic Rosoła i Wąwozowej.

  O tym niebezpiecznym skrzyżowaniu pisaliśmy już wielokrotnie. Po przebudowie ulicy Rosoła nawet światła nie zapewniają tam bezpieczeństwa przechodniom. W czasie gdy piesi mają jeszcze zielone, auta rozpoczynają już manewr skrętu z Wąwozowej w Rosoła. Co prawda kierowcy są ostrzegani o tym, że muszą uważać na pieszych, ale dla dzieci nie czują się bezpiecznie w tym miejscu. Po interwencjach rodziców, szkoły, dzielnicy, a także naszej redakcji miejscy urzędnicy od ruchu drogowego wydłużyli nieco czas zielonego światła, ale samopoczucie przechodniów poprawiło się tylko nieznacznie.

  Szkoła postanowiła zadbać o bezpieczeństwo uczniów, zatrudniając pana "Stopka". Jego wprawne oko i refleks mogą pomóc zapobiec ewentualnemu nieszczęściu.

  Placówka poszukuje osoby z wykształceniem średnim, o sprawności fizycznej umożliwiającej wykonywanie zadań, z poczuciem odpowiedzialności i rzetelności. Staż pracy nie jest wymagany. Przewidywany czas pracy to  dni robocze od godz. 7.30 - 9.30 oraz 14.00 - 17.00. Wynagrodzenie to 19 zł brutto za godzinę pracy. Szkoła chce zawrzeć umowę zlecenie na czas trwania zajęć w roku szkolnym 2021/2022.

  Zainteresowani mogą się zgłaszać mailowo: sekretariat@linde.waw.pl lub pod numerami telefonów do sekretariatu: 531 527 050, 572 713 508.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~issaa 23 14 dni temuocena: 75% 

   może wiec szkoła zaapeluje o jakieś normalne ustawienie świateł na tym skrzyzowaniu? Tam nie mozna inaczej skręcić z Wawozowej i w Wawozową z Rosoła, jak tylko na warunku - chociaz ruch jest bardzo duzy, zarówno samochodowy, jak i rowerowy, jak i pieszy. Wtedy stopek nie będzie potrzebny. Co ciekawe ci z Wilanowa mają osobne światła do skrętu.. Swoja droga to interesujace..."Stopek" musi miec maturę...ciekawe wymagania za najnizszą stawke godzinowa (no..najnizsza to 18.30 zł)...I wystawanie na ulicy w deszcz, mróz czy upał...Oraz rozerwany dzień bo godziny pracy dzielone. Niech rodzice sami tam stana, w czynie spolecznym

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zazou 22 11 dni temu

   Duże sprostowanie tam nie ma skrętu warunkowego!! To nie są strzałki warunkowe do skrętu tylko zielone światło. Duży problem polega na tym, że jednocześnie mają zielone kierowcy i piesi. To jest chore i bardzo niebezpieczne!

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 21 11 dni temu

   ~Zazou, sprowadza się do tego samego co skręt na warunkowej strzałce. I nie tyle "sprostowanie" co "uproszczenie" raczej...A strzałka zielona TEŻ jest, tylko potem pojawia sie zielone. Choc może strzałki juz nie ma...? jeszcze niedawno była, na pewno. Juz dokładnie nie kojarzę bo moja głowa lata dookoła, żeby wszystkich, ze wszystkich stron, zauważyć na tym przejściu/przejeździe, zanim sama przejadę samochodem. Szczególnie zaś w weekendy kiedy tabun rowerów, w tym z dziecięcymi rowerkami, mknie w kierunku lasu.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 20 10 dni temu

   Issa ty już lepiej nie jeździj w tym wieku...

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cq. 19 16 dni temuocena: 86% 

   Patrząc na kulturę kierowców tranzytowych i ich troskę o życie tubylców i tak należy się cieszyć, że nie było tam jeszcze wypadku śmiertelnego.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 18 16 dni temuocena: 100% 

   Dzień rozbity, stawka delikatnie mówiąc - niepowalająca, do tego stać trzeba piątek świątek, niezależnie od pogody. Do tego bądź co bądź jakaś odpowiedzialność za dzieci. Faktycznie, bardzo dziwne, że nie ma tłumu chętnych.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smieciarz 17 16 dni temuocena: 100% 

   Szkoła szuka kogoś na umowę śmieciową, wymaga jakiegokolwiek wykształcenia, i wyraźnie nie jest jej za to wstyd... Dobre.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tdht 16 11 dni temu

   To płatna szkoła - jak zrobili podwyżki rodzicom bez zapowiedzi to powiedzieli im "jak się nie podoba to fora ze dwora".

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 15 16 dni temuocena: 93% 

   Już widzę tabuny chętnych. Socjal i okazyjna praca na czarno i to jest życie. Niech rodzice się wymieniają dyżurami w roli Stopka :-)

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 14 17 dni temuocena: 39% 

   Aby chronić dzieci zamknijmy jezdnie.. nie ma tak że samochody bezkarnie się poruszają i narażają na niebezpieczeństwo ludzi

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pieszy nie ma szans 13 16 dni temuocena: 75% 

   Po co taki ironiczny/idiotyczny komentarz? Przecież wiadomo, ze pieszy, a zwłaszcza dziecko nie ma szans przy zderzeniu z samochodem. A skrzyżowanie Wąwozowej z Rosoła jest rzeczywiście bardzo niebezpieczne - wystarczy zobaczyć z jaką prędkością pędzą samochody z Konstancina w kierunku centrum.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 12 16 dni temuocena: 63% 

   Komentarz conamniej debilny. To miejsce jest bardzo niebezpieczne, a samochody z rejestracjami WPI i WW osiągają prędkość powyżej dopuszczalnej, zanim miną skrzyżowanie.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 11 16 dni temuocena: 50% 

   Prędkość samochodów to jedno, ale wyrzucić z pracy należy tego bystrzaka, który decydował o organizacji świateł na tym skrzyżowaniu. Po południu korek na Wąwozowej sięga czasem do Tesco. Na Rosoła i Relaksowej też potrafi być kilkaset metrów korka. Nie tylko przez zbyt dużo samochodów, ale też właśnie przez beznadziejne i nielogiczne ustawienie świateł.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~love tesco kabaty 10 17 dni temuocena: 81% 

   To skrzyżowanie to jeden wielki skandal. Najbezpieczniej przechodzić na czerwonym, tylko jaki to przykład dla uczniów. Niestety coraz mniej zostało prawdziwych kierowców, którzy poprawnie potrafią skręcić w lewo bez zielonej strzałki, a także bez rozjeżdżania pieszych i stłuczki z innym pojazdem. Zaraz zaczyna się lament, że niebezpiecznie i trzeba przebudować. A potem lament, że korki...

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 9 16 dni temuocena: 80% 

   To skrzyżowanie po przebudowie to skandal. Inżyniery się postarali żeby ludziom utrudnić. Za organizację (a raczej dezorganizację) ruchu w tym miejscu, ktoś powinien stracić robotę.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 8 16 dni temuocena: 55% 

   Z korków, to jako okoliczny mieszkaniec bym się bardzo ucieszył. Przynajmniej 'sąsiedzi' z Konstancina i Wilanowa będą wolniej jeździć. A może nawet znajdą sobie inną trasę.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 7 16 dni temuocena: 50% 

   do jac Ja jako mieszkaniec bardzo się wkurzam, bo mieszkam w bloku 100 m za skrzyżowaniem, a w korku z powodu głupio ustawionych świateł stoję kilkaset metrów.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 6 16 dni temuocena: 67% 

   @jot I wierzy pan, że zmiana organizacji świateł by coś zmieniła? Zmienił by się przepływ ruchu tranzytowego i korek byłby na podobnym poziomie.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 14 dni temuocena: 100% 

   ~jac., no ale bardzo cie przepraszam, ci ludzie mają fruwać??? oni też musza jakos dojechać do swojej pracy, być może w tym samochodzie siedzi lekarz do którego masz umówiona wizyte 3 mies wcześniej...I stoi w korku... A potem muszą wrócic do swoich domów. NIE, to nie oni sa winni tylko jakis dureń, który nie przewidział, że otwarcie obwodnicy Ursynowa spowoduje wiekszy ruch wewnatrz osiedla. Może NALEŻAŁOBY usprawnić także ruch w samej dzielnicy i np. stworzyć alternatywny dojazd do obwodnicy, chocby na tyłach Zaruby? Zresztą i tak coraz wiecej samochodów tam skręca. Nie wiem, nie jestem inż. drogowym. Jednak mysleć trzeba zacząć od początku budowy a nie od konca, licząc że jakos będzie. Ktos za to bierze pieniadze, prawda?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 4 13 dni temuocena: 0% 

   @~issaa Co do przewidywania - to winny jest dureń, który otworzył najpierw Rosnowskiego, kiedy nie ma jeszcze Ciszewskiego-bis oraz obwodnicy. Plany poprzedniego burmistrza zakładały wykonanie przelotek właśnie w takiej kolejności. Za to rozbawiło mnie argumentowanie, że to lekarze, do których jeżdżę na wizyty, przejeżdżają w takiej ilości tranzytem przez Ursynów, zatem ułatwmy im ruch jeszcze bardziej, zmniejszając przestrzeń 'do życia' a zwiększając przestrzeń dla samochodów z innych dzielnic na Ursynowie. Wtedy, jak rozumiem, lekarze będą mogli jeździć jeszcze szybciej i będą jeszcze mniejsze kolejki do tychże lekarzy, prawda?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 3 12 dni temu

   ~jac mnie natomiast "rozbawia" wieszanie psow na "sąsiadach" (z WPI), ktorzy chca dojechac do swojej pracy i z niej do domow. Drogami na budowę ktorych tez placa podatki!!! Tylko beznadziejni kretyni twojego pokroju moga się na nich wyżywać, obwiniając za korki. ich akurat to gofno powinno obchodzic - oddano droge? to z niej korzystają! tak jak ty korzystasz z dróg np. na połnocy kraju czy poludniu, jadąc na urlop. Za korki itp odpowiedzialni sa ci, ktorzy (bezmyslnie) te drogi projektuja. I każdy normalny człowiek zrozumiałby okreslenie "a moze to lekarz" (a gdyby to wasza matka - że przypomne). To nie musi być lekarz ale ktokolwiek, kto jedzie do pracy, od ktorej ty tez jestes uzalezniony. Albo i nie jesteś, bezposrednio. Naprawdę....bo sprzątaczka to moze stać w korku...żesz...co za kmiot

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 2 12 dni temu

   @Issaa Radziłbym czasem wyjść na spacer, zamiast wchodzenia na fora. Uniknie Pan/Pani obrażania innych ludzi. Do meritum wypowiedzi się nie odniosę, bo, mimo szukania, nie odnalazłem.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 1 11 dni temu

   na spacery chodzę. Idiotow nie toleruję od (swiadomego) dzieciństwa. Zawsze doceniam myslenie. Prose Pana... Co ciekawe pana "dureń, nikogo nie obraża(?), moj "kretyn" obraża... Aż chciałoby sie powiedzieć - uderz w stół... Tak tak... Nie daj buk powiedzieć Polakowi, że jest kretynem choc sam z upodobaniem rzuca tymi epitetami w kierunku innych. Typowy krajan - obrażalski i nieprzyjmujacy krytyki choc innych to ile wlezie. No...ale ide na spacer, póki co

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3947 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021