REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2019, 09:12

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  IPC to globalne stowarzyszenie handlowe, które świadczy usługi firmom z branży elektronicznej w celu zapewnienia im przewagi konkurencyjnej i osiągania sukcesów finansowych. Stowarzyszenie obsługuje ponad 200 komitetów opracowujących standardy branżowe oraz tworzy programy szkoleniowe oparte na dwustopniowym podejściu „szkolenia szkoleniowców”. Standardy IPC powinny być znane wszystkim producentom branży elektronicznej, producentom PCB, czy producentom wiązek i kabli. Certyfikowane szkolenia IPC to gwarancja zdobycia praktycznej wiedzy oraz uzyskania uznawanego na całym świecie certyfikatu Specjalisty lub Trenera IPC.

  Gdzie na szkolenie z norm IPC?

  Wybierając firmę, która przeszkoli pracowników z zakresu standardów IPC, warto zaufać doświadczonej marce, działającej w branży od wielu lat i mogącej pochwalić się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Takich fachowców znajdziemy w PB Training. To struktura wewnętrzna firmy PB Technik, działającej na polskim rynku od 1991 roku, która w 2017 roku dołączyła do elitarnego grona firm certyfikujących z zakresu standardów IPC.

  PB Technik oferuje kompleksowe rozwiązania, technologie, urządzenia i materiały, które znajdują zastosowanie we wdrażaniu rozmaitych procesów produkcyjnych. Do zadań PB Training należy z kolei realizacja kursów certyfikujących, których uczestnicy, po pozytywny zaliczeniu egzaminu, uzyskają certyfikat Specjalisty lub Trenera IPC. Certyfikaty uznawane są na całym świecie, a PB Training zapewnia, że ich posiadacze posiadają szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną, dzięki której mogą podnosić swoją konkurencyjność na rynku usług.

  Dla kogo kursy z norm IPC?

  Z kursów organizowanych przez PB Training mogą skorzystać wszyscy specjaliści (m.in. operatorzy, czy elektrotechnicy), którzy pracują w branży elektronicznej, energetycznej, czy elektroenergetycznej. Do tej pory z usług PB Training skorzystały m.in.: firmy świadczące różnego rodzaju usługi w wyżej wymienionych branżach, producenci elektroniki, wiązek, kabli i PCB, firmy tworzące i montujące elektronikę (w tym montujące PCB). Przygotowujemy również kursy dla firm, które produkują i dostarczają rozwiązania elektroniczne, bądź elektroenergetyczne dla wojska, medycyny, przemysłu lotniczego i automotive.

  Standardy IPC są uznawane na całym świecie, a co za tym idzie – posiadacze certyfikatów IPC mogą odwoływać się do nich, zamiast tworzyć odrębne standardy, czy procedury.

  Jaki kurs IPC wybrać?

  Aktualnie PB Training prowadzi następujące kursy i szkolenia IPC:

  IPC-A-610 Dopuszczalność zespołów elektronicznych.

  IPC-A-610 to standard stosowany w przemyśle elektronicznym do kontroli płytek drukowanych. Program szkoleniowy i certyfikacyjny IPC-A-610 skierowany jest do osób zainteresowanych ogólnounijnymi inicjatywami zapewnienia jakości w zgodnym z branżą programie i ma na celu wspieranie ich zaangażowania w stałe ulepszanie jakości i niezawodności produktu. Certyfikowany specjalista ds. Aplikacji IPC (CIS) koncentruje się na pracownikach liniowych, operatorach i inspektorach oraz kupujących, podejmujących na co dzień decyzje o dopuszczalności bądź odrzuceniu rozpatrywanego produktu.

  IPC-7711/7721 Poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych

  IPC-7711/7721 Poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych to program uczący technik zatwierdzonych przez przemysł na drodze naprawy otworów, powierzchni, przewodów i laminatorów. Elastyczny i nakierowany na umiejętności program szkoleniowy umożliwia przeszkolenie operatorów z różnych procedur IPC-7711/7721 takich jak: naprawy, modyfikacje czy poprawki obwodów drukowanych i zespołów elektronicznych.

  IPC-J-STD-001 Wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych

  IPC-J-STD-001 to standard zwracający uwagę na kontrolę procesu i ustalający wymagania dotyczące konsensusu branżowego dla szerokiej gamy produktów elektronicznych. Program szkolenia i certyfikacji lutowania, oparty na IPC-J-STD-001 jest kompleksowy i praktyczny, zapewnia firmom wszystkie narzędzia potrzebne do podnoszenia umiejętności i wydajności pracowników. Szkolenie dedykowane jest technikom utrzymania ruchu, inżynierom procesu montażu, kierownikom jakości, technikom montażu oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za jakość i niezawodność zespołów elektronicznych.

  IPC600 Dopuszczalność płyt drukowanych

  IPC 600 Dopuszczalność płyt drukowanych to szkolenie skierowane jest do firm, które zajmują się produkcją płyt PCB i pakietów elektronicznych. Warsztaty przeznaczone są dla operatorów, instruktorów, kierowników ds. jakości, techników montażu i inżynierów procesów, a także osób odpowiedzialnych za zakupy i handlowców (z doświadczeniem w produkcji i montażu pakietów elektronicznych).

  IPC / WHMA-A-620 Wymagania i akceptacja dla kabli oraz wiązek przewodów

  IPC / WHMA-A-620 Wymagania i akceptacja dla kabli oraz wiązek przewodów to szkolenie, które wesprze zajmujące się montażem kabli i przewodów w branży elektronicznej. Efektem szkolenia ma być uzyskiwanie najwyższej jakości, produktywności i opłacalności produkcji poprzez zapewnienie pracownikom prawidłowego stosowania kryteriów dopuszczalności IPC / WHMA-A-620. Szkolenie dedykowane są operatorom, instruktorom, kierownikom ds. jakości, technikom montażu i inżynierom procesów, którzy posiadają duże doświadczenie w produkcji i montażu wiązek kablowych i przewodów.

  Koordynator ESD

  To szkolenie, które pozwala na zapoznanie się z wiedzą teoretyczną i praktyczną, które są wymagane na stanowisku Koordynatora ESD. Szkolenie przeznaczone jest dla koordynatorów ESD, audytorów ESD, a także pracowników sprawujących kontrolę w strefie EPA i pracowników pracujących w przedsiębiorstwach z branży elektronicznej.

  Jak zgłosić chęć udziału w szkoleniu?

  Najprostszym sposobem na zgłoszenie chęci wzięcia udziały w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie PB Training. Oprócz danych firmy i podstawowych danych osobowych uczestnika lub uczestników szkolenia (maksymalnie 15 osób w przypadku szkolenia teoretycznego i 12 osób w przypadku szkolenia praktycznego), będziemy mogli określić tam interesujący nas rodzaj szkolenia, stopień (specjalista lub trener), wybrać język szkolenia (kursy są prowadzone w języku polskim lub angielskim) oraz wskazać optymalny dla nas termin i miejsce.

  PB Training prowadzi szkolenia zarówno w siedzibie firmy PB Technik, w Warszawie, jak i w dowolnej lokalizacji wskazanej przez zleceniodawcę, bądź w siedzibie firmy zleceniodawcy. Wybór konkretnego miejsca na przeprowadzenie szkolenia uzależniony jest przede wszystkim od liczby osób, które mają w nim wziąć udział oraz dostępu do niezbędnego wyposażenia konferencyjno-szkoleniowego. W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz ustalenia detali szkolenia można skontaktować się z PB Training w wybrany, najwygodniejszy dla zleceniodawcy sposób: poprzez formularz kontaktowy na stronie www, mailowo lub telefonicznie.

  Sprawdź pełną ofertę szkoleń IPC na stronie https://pbtraining.com.pl/pl/szkolenia/szkolenia-ipc.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2978 sekundy
  REKLAMAA2-NATPOLL--12-12-2019----11-01-2020