REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2019, 11:09 komentarzy 41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  zdjęcie poglądowe

  zdjęcie poglądowe (SK)

  38 na 40 ursynowskich szkół i przedszkoli włączy się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Tak wynika ze wstępnych szacunków. Dzielnica szykuje się do zapewnienia opieki prawie 17 tysiącom uczniów, a przede wszystkim do przeprowadzenia egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

  W szkołach trwa, ogłoszone przez ZNP, referendum strajkowe, które zakończy się 25 marca. I choć wyniki są nieznane, to determinacja w środkowisku nauczycielskim Ursynowa jest ogromna. - W mojej szkole większość chce strajkować i nie ma mowy o tym, byśmy odpuścili. Mamy naprawdę dość, teraz albo nigdy - mówi nam nauczycielka ze szkoły nr 322.

  Poruszenie panuje też wśród rodziców. Zwłaszcza, ok. 3 tys. dzieci z klas 8 podstawowych i trzecich gimnazjalnych, których za niespełna miesiąc czekają egzaminy.

  - Martwimy się czy egzaminy w ogóle się odbędą, czy będzie kto miał się zająć naszymi dziećmi. To pechowy rocznik. Mało że mają egzamin, to jeszcze czeka je zaciekła walka o dostanie się do dobrego liceum - komentuje pani Monika, matka ósmoklasisty, mówiąc o problemie tzw. podwójnego rocznika.

  Dodatkowy niepokój wywołuje fakt, że kuratoria oświaty wspominają, że powtórki egzaminów się nie przewiduje, a w przypadku długotrwałego strajku nauczycieli, egzaminy mogą zostać nawet odwołane. Rodzice boją się, że dla części rocznika może skończyć się na konkursie świadectw, który w dużych szkołach (a na Ursynowie jest takich większość) działa na niekorzyść uczniów.

  Strajk podczas egzaminów?

  W naszej dzielnicy na 21 przedszkoli, 16 podstawówek i 3 licea prawdopodobnie strajkować będą wszystkie, oprócz przedszkola specjalnego przy ul. Teligi, przedszkola przy ul. ZWM oraz poradni psychologiczno-zawodowej przy Koncertowej. Ta ostatnia obsłuży umówione juz dzieci, ale nie będzie przyjmować nowych zapisów.

  Strajk nauczycielski, wg zapowiedzi ZNP, ma się rozpocząć w poniedziałek, 8 kwietnia. Dwa dni później ruszają egzaminy gimnazjalne. Ósmoklasiści swój pierwszy w życiu egzamin napiszą tydzień później - 15, 16, 17 kwietnia. Dla dzieci kończących szkoły podstawowe i wygaszane gimnazja to bardzo ważny czas, decydujący o tym, do jakiej szkoły średniej będą mogli startować.

  Dlatego na wyniki głosowania nauczycieli czekają wszyscy: rodzice uczniów, samorządy lokalne i dyrektorzy szkół, na których barkach spocznie zorganizowanie egzaminów pomimo strajku.

  Może to ułatwić rozporządzenie ministra edukacji z 6 marca, które pozwala do składu komisji egzaminacyjnych dołączyć każdej osobie, która ma przygotowanie pedagogiczne. - Szukamy takich osób wśród rodziców - mówi Robert Wojciechowski, przewodniczący Rady Rodziców w SP 340, największej podstawówce w naszej dzielnicy.

  Zdaniem burmistrza rozporządzenie nie rozwiązuje jednak problemów. - Ono jest dziurawe, bo wczoraj minął termin zgłaszania członków komisji, a my na dziś jeszcze nawet nie wiemy czy będzie strajk - mówi Robert Kempa.

  Nie wiadomo też czy z powodu np. braków osobowych można organizować egzaminy w salach gimnastycznych, by połączyć klasy i zmniejszyć liczbę nauczycieli nadzorujących przebieg egzaminu. Burmistrz ma nadzieję, że po 25 marca, gdy będzie już wiadomo co ze strajkiem, resort Anny Zalewskiej wyda nowe wytyczne.

  Sztab kryzysowy w mieście i dzielnicy

  W piątek po raz kolejny spotkał się sztab kryzysowy w urzędzie m.st. Warszawy. Ustalenia? Do 2 kwietnia dzielnice mają przekazać miastu informacje o liczbie miejsc w placówkach nieoświatowych, które mogą zapewnić opiekę nad dziećmi w godzinach od 8:00 do 16:00. W dniach egzaminów na ulicach stolicy ma się pojawić 400 dodatkowych strażników miejskich. Ruszy też specjalna infolinia telefoniczna dla rodziców.

  Ursynów powołał także własny sztab kryzysowy, który po raz pierwszy spotka się w przyszłym tygodniu. W jego skład wejdą szefowie Ursynoteki, Dzielnicowego Ośrodka Kultury, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciele wydziałów ratuszowych: oświaty, sportu, kultury oraz komunikacji społecznej. Ich zadaniem będzie zorganizowanie opieki dla ok. 14 tys. uczniów, którzy w czasie egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnych nie będą mieli lekcji, a z powodu strajku nikt się nimi nie zajmie. Prawnicy ratusza będą też doradzać dyrektorom placówek oświatowych.

  - Jest przepis, który mówi, że rodzice, którzy będą musieli zostać w domu z dziećmi, mogą iść do ZUS po świadczenie na opiekę. Dyrektorzy już nas pytają czy i jakie mają wystawiać zaświadczenia - mówi burmistrz.

  W czasie egzaminów większość szkół i tak odwołała zajęcia lekcyjne, a dzieci mają zaplanowane wyjazdy na zielone szkoły, obozy i wyjścia do kin czy teatrów. W przypadku strajku zaopiekować się nimi będą mogli opiekunowie zatrudnieni przez dzielnicę na krótkotrwałą umowę o dzieło czy zlecenie. 

  - Rozpatrujemy różne scenariusze - dodaje Kempa, choć jak zaznacza, nie jest pesymistą. - Po doświadczeniach z grudniowymi chorobami nauczycieli jestem przekonany, że dyrektorzy szkół staną na wysokości zadania, choćby pod względem komunikowania się z rodzicami. Mamy przećwiczone szybkie informowanie rodziców o wszelkich zmianach - mówi szef zarządu dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 231

  • 106
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 35
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 36
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pat 41 3 miesiące temuocena: 55% 

   Popieram! Jestem za strajkiem, mimo że mam dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nauczyciele powinni zarabiać więcej - przynajmniej 5 tys netto Bo w naszym społeczeństwie w pierwszej kolejności dochody przekładają się na prestiż zawodu. Za tym powinna iść likwidacja karty nauczyciela i odbiurokratyzowanie tego arcyważnego zawodu. Pracowałem ponad 10 lat jako nauczyciel i rozumiem tę grupę zawodową

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 40 3 miesiące temuocena: 45% 

   Żadnych podwyżek tym nierobom!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boleks 39 3 miesiące temuocena: 45% 

   Oczywiście o to że będzie konkurs świadectw rodzice akurat nie muszą się martwić. Poza Ursynowem strajkować jednak będzie dużo mniej szkół, wiadomo że spora część uczniów ten egzamin napisze i dlatego będzie musiał być on wzięty pod uwagę podczas rekrutacji. Pytanie tylko jak do tej rekrutacji dopasować osoby, które ze względu na strajk tego egzaminu nie napiszą.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nauczyciel 38 3 miesiące temuocena: 38% 

   Kochani mam takie pytanko, jeśli do komisji zostaliby powołani nayczyciele z innej placówki lub emeryci (co jest dla mnie absurdalne gdyby się zgodzili) to czy możemy ich nie wpuścić do szkoły/zabarykadować się?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emu 37 3 miesiące temuocena: 53% 

   najlepiej barykady stwórzcie, ręce opadają jak się coś takiego czyta, kto uczy nasze dzieci???? żenada

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 23 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boleks 36 3 miesiące temuocena: 58% 

   Naprawdę jesteś nauczycielem czy celowo wypisujesz takie głupoty aby zniechęcić wszystkich do nauczycieli? Ja rozumiem, że nauczyciele chcą strajkować, że walczą w słusznej sprawie, natomiast nie rozumiem co przeszkadzałoby gdyby tylko egzaminami zajęli się inni chociaż emeryci. Uczniowie dla których jest to bardzo ważny egzamin na tym nie stracą, a wy nadal możecie strajkować, tym bardziej że po egzaminach już takiego wsparcia nie będzie. Chyba nie o to chodzi, żeby robić na złość uczniom zdającym egzaminy, tylko walczyć o swoje. A to, że ktoś będzie mógł się zająć uczniami w czasie egzaminów jest chyba korzystne dla obu stron.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 35 3 miesiące temuocena: 83% 

   Nie nie możecie. A jak macie gdzieś dzieci, które przez wasz strajk (i celowo to robicie biorąc de facto na zakładników właśnie młodzież, która ma egzaminy) to nie nazywajcie się nauczycielami. Ja rozumiem, że macie niskie zarobki i chcecie więcej. Nie bronię wam. Natomiast akcja protestacyjna w takim momencie tylko do waszego protestu zraża a nie w jakikolwiek sposób mu pomaga.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emu 34 3 miesiące temuocena: 62% 

   tym bardziej jest to trudne do zaakceptowania, że przez lata nauczyciele zrzeszeni przecież w większości w ZNP (sięgającym czasów komuny) nie byli zainteresowanie działaniami ku polepszeniu warunków zatrudnienia, aż tu nagle bomba, na której chcą wysadzić w powierze obecnych 8 klasistów i 3 gm ludzie spaliście całymi latami?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Strajkujaca 33 3 miesiące temuocena: 60% 

   Ludzie, zaden nauczyciel nie potrzebuje waszych prezentow, kwiatow ani sztucznych usmiechow. Za to dzieci nie maja lepszych ocen, nie sa traktowane lepiej. Wiekszosc woli uscisk reki i szczere dziekuje. Odkad pracuje w SP pogorszyl mi sie sluch od halasu na przerwach. No to jest zawod w ktorym nie da sie pracowac po 8 h dziennie, zrozumcie to w koncu. Nie ma wczesniejszych emerytur, jak w wojsku, policji czy w gornictwie. A wypracowana emerytura na tak niskiej pensji bedzie glodowa. Co ma robic nauczyciel skoro sa wakacje? Nie ma dzieci, nie ma pracy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek z Ursynowa 32 3 miesiące temuocena: 50% 

   Jak nie ma pracy to prosze znajdź sobie w wakacje zawsze średnia wynagrodzenia podwyższycie a nie narzekać ze nie dzieci to nie ma pracy

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~K.... 31 3 miesiące temuocena: 73% 

   Ludzie co wy wypisujecie kiedys nauczyciel byl szanowany a nie opluwany. Moja matka jak szla do szkoly rozmawiac o ocenach to zle sie czula a teraz ciagle sie czepiamy. Nauczyciel tez czlowiek ma prawo godnie zarabiac tym bardziej że uczy nasze dzieci szkola czy przedszkole to drugi dom tak jak praca. I kazdy chce godnie zarabiac. Dziec będą miec wolne niech maja owszem szkoda tych dzieci co maja egzaminy ale o to chodzi w tym strajku wlasnie bo inaczej pani Zalewska bedzie dalej piep... Takie glupoty. Podwyzki w edukacj 30zl co to jest ja sie pytam jak czlowiek idzie na zakupy i wydaje 400zl. A wiecej niz polowa tych ludzi ma rodziny dzieci tak jak i my i chce dla nich jak najlepiej jak każdy. Wiec tak ja jestem za strajkiem zgadzam sie z nim i mimo ze zaraz posypie sie fala hejtu, to życzę im zeby sie udalo i zeby naprawde jak kiedys bylo ze nauczyciel to nie tylko zawód ale i powołanie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emu 30 3 miesiące temuocena: 42% 

   pewnie twoje dziecko nie kończy akurat podstawowej szkoły i nie będzie lada moment zdawać egzaminu, w tej sytuacji łatwo się solidaryzować, ja też powiem szefowi za mało zarabiam, poproszę podwyżkę albo tak pozmieniam dostępy do systemu, że firma przez tydzień albo dwa nie będzie działać, ciekawe co będzie jeśli wszyscy zaczną podobny szantaż

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emu 29 3 miesiące temuocena: 47% 

   najnowszy pomysł nauczycieli to wstrzymanie promocji do następnej klasy, ciekawe co jeszcze będą chcieli zafundować dzieciom jak daleko ta grupa zawodowa się posunie, a część rodziców po prostu zachwycona - to mnie najbardziej dziwi

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert B 28 3 miesiące temuocena: 53% 

   A ja proponuję w ramach protestu rodzicow przestać wydawać kasę na prezenciki, kwiatuszki .tez jestem zdania ze skoro oni nie mysla o dzieciach( nie swoich- o organizacji pracy nas rodzicow- nie mamy tyle wakacji co nauczyciele!) To my też powinniśmy temu dac wyraz i wyraźnie powiedzieć nie. I żeby zaraz nauczyciele ktorzy sie odezwa nie myśleli tylko WIEDZIELI że nie jestem rodzicem w mniejszości a w większości - tym bardziej że żona juz byla w grudniu musiala wziąć wolne aby siedzieć z młodszą córką. Teraz będzie moja kolej( zeby zostalo chociaz czesc urlopu na wspólny wypoczynek) DLATEGO 1 RAZ OD KIEDY MAMY DZIECI W SZKOLE NIE DAM ZŁ NA KWIATY.......DLA TYCH KTÓRZY NAS SZANTAŻUJA I TERRORYZUJA SWOIM ZACHOWANIEM

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 27 3 miesiące temuocena: 40% 

   Nic się wam nie należy. Strajkujcie sobie do woli. Przy takiej dzietności Polaków niebawem nie będziecie potrzebni. Przekwalifikujcie się na opiekę geriatryczną tam będą duże zarobki. Zawsze można iść do prywatnej szkoły tam nie ma karty nauczyciela i jakoś nie strajkują.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 26 3 miesiące temuocena: 60% 

   Nauczyciele strajkujcie! Pokażcie,że nie jesteście słabą grupą społeczną.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytanie dnia 25 3 miesiące temuocena: 77% 

   Dzięki takim idiotom jak tax collector ( niżej ) jeszcze bardziej chcę strajkować kto spłodził takiego durnia ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 24 3 miesiące temuocena: 100% 

   "Dla DZIECI kończących szkoły podstawowe i wygaszane gimnazja to bardzo ważny czas, decydujący o tym, do jakiej szkoły średniej BĘDĄ MOGLI startować." Dzieci będą mogli startować do wszystkich szkół, do jakich będą chcieli. Byle poprawnie pod względem gramatycznym.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emu - rodzic 23 3 miesiące temuocena: 48% 

   szkoły decydują o strajku, szkoły łaskawie jeszcze uczą, ale tylko wtedy kiedy chcą, kiedy mają taki kaprys, bywa że nie chcą i wtedy dziecko wraca z informacją, że oglądało w czasie dnia zajęć szkolnych w 6 klasie i oglądało pięć filmów fabularnych disneya ,,,,,,,, czy państwowe szkoły na ursynowie jeszcze w ogóle uczą? wg mnie nie uczą i to od dawna może burmistrz zainteresuje się wykorzystaniem tablic interaktywnych w szkołach państwowych to jest kpina z dzieci i rodziców, niech sobie strajkują bo i tak nie widzę różnicy

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tax collector 22 3 miesiące temuocena: 22% 

   Zgłaszam do urzędu skarbowego nauczycielkę syna, która udziela korepetycji i przez ostatnie 3 lata nie dała rachunku. Tak samo powinni zrobić pozostali przerażeni rodzice a ta leniwa trzoda na bruk i przyjmować od nowa ale tylko tych co sobie d....e wytrą karta nauczyciela i fotka broniarza.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~moralny 21 3 miesiące temuocena: 78% 

   Skoro to leniwa trzoda po co do niej posyłasz przez 3 lata syna na korepetycje ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 43 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~on 20 3 miesiące temuocena: 92% 

   Już widzę te tłumy chętnych absolwentów politechniki i UW do pracy w szkole za 2 tysiące hahha, ciesz się baranie, że wogóle jeszczze ktoś pracuje w szkole. Sam się zatrudnij jest 1000 ofert paracy dla nauczcyieli. Jak odejdzie starsze pokolenie to będziecie płąkać że nie ma matematyka w szkole, co już ma miejsce w Warszawie. Młodzi ludzie o niczym innym nie marzą tylko być opluwanym, poniżanym, słuchać wyzwisk rodziców.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 44 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły Porucznik 19 3 miesiące temuocena: 88% 

   Trzy lata korków? Słabiutko to widzę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 18 3 miesiące temuocena: 78% 

   Orłem to twój potomek nie jest. Chcesz się mścić za jego marne postępy?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nemi 17 3 miesiące temuocena: 13% 

   popieram, powinni ujawnić ich wszystkie zarobki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~baba 16 3 miesiące temuocena: 100% 

   Dlaczego sam nie uczyłeś trzy lata synka, tylko wysyłasz na korepetycje do kompetentnego nauczyciela? Jak taki mądry jesteś, to sam mu pomóż... i co? nie każdy co się mądruje potrafi zadanie z podręcznika zrozumieć!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~monika 85 15 3 miesiące temuocena: 26% 

   Szkoda że nikt nie martwi się o inne dzieci 6 dni wolnego na egzaminy kto to nadgoni w szkole moje dziecko zostanie bez obiadu nikogo to nie obchodzi tylko mowa o egzaminach powinny być jedmego dnia maluchy cierpią

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ala 14 3 miesiące temuocena: 79% 

   chcialaby pani, zeby pani dziecko w jednym dniu zdawało 3 egzaminy po 1, 5 godziny? co za brednie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ek 13 3 miesiące temuocena: 78% 

   A mamusia nie może ugotowac dla dziecka obiadu?kto tu jest leniem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 36 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mama 12 3 miesiące temuocena: 22% 

   nie podoba sie płaca? zapraszam do biedronki lub na stanowiska listonosza do Poczty Polskiej. Bezczelnosc tych ludzi nie zna granic . NIKT NIE MUSI BYC NAUCZYCIELEM !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Siup 11 3 miesiące temuocena: 84% 

   Pewnie, że nikt nie musi...Tyle, że niedługo okaże się, że nikt nie będzie...Praca w biedronce to jednak raj w porównaniu z pracą nauczyciela...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 42 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Basia 10 3 miesiące temuocena: 78% 

   Kobieto! Pomyśl zanim napiszesz! Bezczelna to jesteś ty (specjalnie z małej litery bo gdyby głupota miała skrzydła latalabys jak golebica )

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vvv 9 3 miesiące temuocena: 86% 

   moje dziecko nie ma matemtyki bo kobieta odeszła, miała dość takich debilych rodziców jak ty, a teraz na zebraniu płącz jak to nie ma chętnego do pracy za dwa tysiące i słuchania wyzwisk od społeczeństwa?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 44 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły Porucznik 8 3 miesiące temuocena: 96% 

   Mamo, nie zapraszaj do tej kasy, bo sama robotę stracisz. I co ci wtedy pozostanie? MOPS? Emigracja? Ojcowizna?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nemi 7 3 miesiące temuocena: 14% 

   popieram, ostatnio mi jedna osoba oświadczyła że ona ma trójkę dzieci i czas na wszystko i potem się okazało że jest nauczycielem. Osobiście uważam że jeśli nauczyciele pracują jak twierdzą 47h to powinni dostać podwyżki ale tylko pod warunkiem że będą te 47h pracowali w szkole - np codziennie od 8 do 16tej. Przecież to nie problem aby po swoich lekcjach jak większość sal jest pustych mieli przypisany swój fragment sali albo prowadzili jakieś kółka dla dzieci - w naszej szkole nie ma żadnych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, nawet sportowych. Nikt by im nie mógł zarzucić że pracują krótko i dlatego tyle zarabiają.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yellow 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   nemi, to że w twojej szkole tak jest, nie oznacza, że jest tak w innych - są szkoły pracujące na dwie zmiany. 47 godzin? A ty tyle pracujesz? Tydzień w tydzień? że tak chętnie rozliczasz innych. Wyobraź sobie, że nie tylko o wolną salę tu chodzi. Potrzebna jest także drukarka, xero, komputer - których nie ma w salach lekcyjnych. W szkole brakuje wszystkiego - nawet długopisów. W domu to jest i chociaż normalnie to pracodawca zapewnia takie rzeczy, to dziwnym trafem nie w szkole. Dlatego wygodniej pracować w domu, tylko i wyłącznie. Może gdyby inaczej budowano szkoły, jak np. w Danii gdzie nauczyciele mają swoje miejsca pracy, to i po lekcjach można by było zostawać, bo czemu nie? Zresztą ludzie nie pracujący w usługach też mogą pracować zdalnie - różnica jest taka, że (zazwyczaj) pracują na firmowym sprzęcie. A zarzut z ostatniego zdania pada z ust typowych zazdrosnych Polaczków.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ala2 5 3 miesiące temuocena: 25% 

   DLA MNIE WY BELFRY MOŻECIE SZCZAW I MIRABELKI JEŚĆ. TAKIE SE POKOLENIA W WOLNEJ POLSCE WYCHOWALIŚCIE, ŻE NA PiS GŁOSUJĄ. TO EFEKT WASZEJ PRACY.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jestem 4 3 miesiące temuocena: 82% 

   Chyba nie chodzilas do szkoły skoro twoje wpisy są na poziomie przedszkola! Nie ma takiego wyrażenia "takie se "

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 3 3 miesiące temuocena: 88% 

   A rodzice tych co 'głosują na pis' to gdzie byli przez te lata? I co robili? To szkoła odpowiada za wychowanie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~james 2 3 miesiące temuocena: 80% 

   Żaden nauczyciel, w ramach solidarności, nie powinien zgodzić się na te zastępstwa!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama z Teligi 1 3 miesiące temuocena: 83% 

   Zalewska z PiS zniszczyła oświatę w Polsce a nauczycielom potrafi zaoferować sztuczny, szeroki uśmiech. Jestem z nauczycielami! Damy radę !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 63 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2485 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO