REKLAMAA1-SAN-GIOVANNI-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2019, 07:28 komentarzy 102

  (Nadesłane)

  Lokatorzy sami tego chcieli - tak spółdzielnia "Na Skraju" tłumaczy postawienie szlabanu, który zagrodzi wjazd do enklawy przy ul. Benedykta Polaka. Najpóźniej za dwa tygodnie na osiedlu zaparkują tylko mieszkańcy. Spółdzielnia ma zamiar zablokować kolejne ulice.

  To szybki sposób na oczyszczenie parkingów z obcych samochodów i zrobienie miejsca dla swoich. Postawić szlaban i rozdać do niego piloty. Tak postanowiła zrobić spółdzielnia "Na Skraju". Na pierwszy ogień poszło osiedle przy Benedykta Polaka.

  - Naszym głównym przesłaniem było udrożnienie ulicy dla służb takich jak: straż pożarna, pogotowie czy wywóz śmieci. Poza tym, nasi lokatorzy, którzy tam mieszkają i płacą czynsz nie mają gdzie parkować, bo stoją samochody nawet z rejestracją spoza Warszawy - mówi Marek Żerdecki z działu eksploatacji SM "Na Skraju".

  Według spółdzielni nawet 20 procent parkujących w enklawie samochodów nie należy do spółdzielców.

  - Trochę jest tych samochodów z obcą rejestracją, ale to raczej ludzi, którzy wynajmują tu mieszkania. I tak dostaną pilota od właściciela, więc nic się nie zmieni - ocenia pan Remigiusz, mieszkaniec enklawy.

  Szlaban zostanie opuszczony w ciągu dwóch tygodni. Spółdzielnia w tym czasie chce rozdać mieszkańcom piloty oraz dać czas obcym kierowcom na znalezienie sobie innego miejsca do parkowania. 

  Jak mieszkańcy reagują na widok szlabanu? - Tak i jeszcze raz tak! Dawno to trzeba było zrobić. To nie jest publiczny parking, tylko miejsca dla mieszkańców. Ile razy mąż krążył, żeby zaparkować... Ile razy trzeba było ciężkie zakupy nosić spory kawałek, bo przed naszym domem ktoś z Lublina, albo Tarnobrzega parkował. Znamy sąsiadów i wiemy czyj jest który samochód - mówi pani Halina. 

  Ale są też propozycje bardziej radykalne. - Potrzebny jest parking, najlepiej od al. KEN tak, żeby wcale nie można było wjechać na środek osiedla - mówi pan Mirosław.

  Na ul. Benedykta Polaka się nie skończy. W kolejce czekają inne ulice. Spółdzielnia "Na Skraju" szykuje szlabany na Kulczyńskiego, Szolca-Rogozińskiego i Polinezyjskiej. Ale nie wiadomo jeszcze kiedy staną. To kolejne osiedle spółdzielcze, które odgradza się szlabanami. Kilka lat temu szlaban wymusili na SMB "Jary" mieszkańcy ul. Służby Polsce, którzy mieli dość samochodów podjeżdżających pod szkołę i przedszkole. Na os. Kazury jedną z propozycji ograniczenia tranzytu też były szlabany, ale mieszkańcy w referendum wybrali inne rozwiązania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 386

  • 157
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 35
   PRZYDATNY
  • 34
   OBOJĘTNY
  • 13
   NIEPRZYDATNY
  • 45
   WKURZONY
  • 90
   BRAK SŁÓW

  102Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~a większość Ursynowa.... 102 miesiąc temu

   Gorąco przepraszam wszystkich przyjezdnych, nowych mieszkańców, czy wreszcie gości na Ursynowie. SM Na Skraju nie jest na szczęście jedyną spółdzielnią w naszej dzielnicy. Zaś wypowiadający się tu tak ochoczo za szlabanami mieszkańcy ul. Polaka... to faktycznie enklawa - bo sami się oddzielają od reszty dzielnicy- jak widać nie tylko mentalnie ale teraz i fizycznie. Jestem przekonany, że większość Ursynowian nie podziela ich zdania. Nie chcemy szlabanow w naszej dzielnicy, mnożenia zakazów i nakazów, dzielenia mieszkańców i skłócania nas z innymi dzielnicami miasta, czy wręcz z resztą Polski. ... Jeszcze raz przepraszam za nich.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gfserdyesry 101 3 miesiące temuocena: 0% 

   BRAWOOOO!!! Wasilkowskiego tez zaraz sie ogrodzi dzieki bazarkowi i KEN 57/55/53/51 i ich lokalami uslugowymi, klienci i mieszkancy tych blokow parkuja nam pod oknami ;/

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~atola 100 6 miesięcy temuocena: 20% 

   Wszystkie ursynowskie osiedla powinny postawić szlabany i wjazd tylko dla mieszkańców na podstawie specjalnej karty, wydawanej za opłatą, np. 50 zł miesięcznie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danka_7 99 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Bardzo dobrze. To jest skutek bazaru na pętli.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~raf 98 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Należy wprowadzić całkowity zakaz wjazdu na ulice Ursynowa (poza będącymi w gestii GDDPiA i wojewódzkimi) samochodów z obcymi rejestracjami (spoza Ursynowa, też służbowych) chyba, że posiadają specjalne przepustki lub taxi, służby miejskie itp. Identyfikacja powinna być automatyczna (takie coś widziałem przy wjeździe na jedno z osiedli w dalekiej Hiszpanii). Na Ursynów jest dobra komunikacja miejska (metro, autobusy).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do raf 97 7 miesięcy temuocena: 67% 

   To przywieź sobie meble metrem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~posiadacz szlabanu 96 7 miesięcy temuocena: 100% 

   do ~zainteresowana operatorem jest Elf24 z Poznania a dostawcą sprzętu Multic Technology z Bielska Białej

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zainteresowana 95 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dzięki, znam firmę elf. Zdarzyła się awaria szlabanu? Jak w praktyce radzą sobie z serwisowaniem? Na początku niektórzy mieszkańcy mieli wątpliwości. czy teraz przeważają pozytywne opinie?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~posiadacz szlabanu 94 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Mieszkam w pobliżu Mordoru. Moja administracja 2 lata temu rozwiązała ten problem następująco: 1. mieszkańcy zgłaszali numery rejestracyjne samochodów i przypisane do nich numery telefonów komórkowych, przy czym samochodów na mieszkanie nie mogło być więcej niż osób zgłoszonych do płacenia za śmieci i windę; 2. mieszkańcy dostali karty zbliżeniowe (nie piloty), opłata za wydanie to 20 zł, opłata miesięczna początkowo 20 zł a teraz 12 zł; opłata jest składnikiem czynszu, czynsz opłacony z opóźnieniem 1 miesiąca to blokowanie karty w systemie, 3. wjazd i wyjazd dla mieszkańców: zbliżasz kartę do czytnika przy szlabanie lub telefonujesz z zarejestrowanego telefonu pod numer napisany na szlabanie i ten się otwiera, pętla indukcyjna w asfalcie blokuje możliwość przejazdu następnego pojazdu;

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~posiadacz szlabanu 93 7 miesięcy temuocena: 80% 

   kontynuacja postu 4. samochody obce wjeżdżają telefonując na numer szlabanu, pierwsze 2 godziny pobytu na osiedlu za darmo, każda następna rozpoczęta to 5 zł; pobór opłaty za wyjazd - podjeżdżasz pod szlaban i telefonujesz na numer podany na szlabanie , dostajesz SMS z kwotą do zapłaty za pomocą wysłania SMS na numer premium; cwaniaki wyjeżdżające przez trawnik "wisiały" w systemie jako "niewyjechane" i licznik im bił. 5. Obcy mogą wjeżdżać pobierając bilet parkingowy i wyjeżdżać płacąc karta płatniczą wg stawek jak wyżej (jak w Galerii Mokotów). 6. System pamięta, że na daną kartę lub numer telefonu wjechał samochód i następnego na tę samą kartę i numer nie wpuści. 7. System okamerowany 8. Karetki, straż, służby miejskie - wjazd bezproblemowy, bo guzik do całodobowego dyspozytora (rzeczywiści to działa). 9. na razie (2 lata) jest to skuteczny sposób na zapewnienie miejsc parkingowych dla mieszkańców

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zainteresowana 92 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak nazywa się firma, która oferuje takie usługi?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~won z parkingami społecznymi 91 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Moze " Spóldzielnia Na Skraju" weźmie się za likwidacje tzw " parkingów społecznych". Bezczelne cwaniaki powygradzały sobie całe tereny np na Strzeleckiego, Teligi czy Polinezyjskiej, albo przekształciły ogólnodostępne parkingi- i uważają, że to ich własność. Mało tego nielegalnie handlują tymi miejscami parkingowymi- moja sąsiadka podnajmuje takie miejsce komuś innemu za 150 zł miesięcznie. Co ma z tego spóldzielnia i inni lokatorzy? GUANO.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do zniesmaka 90 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Sam spadaj na drzewo, skoro teren należy do miasta to mają prawo z niego korzystać wszyscy mieszkańcy a nie garstka cwaniaków jeszcze do tego handlujących miejscami. Jak sobie kupisz swoją prywatną działkę to możesz sobie ją grodzić i trzymać nawet i 10 swoich gratów, dzbanie. PS. Wolę bloki przynajmniej dobrze wyglądają, nie to co to dziadostwo pogrodzone starymi, zardzewiałymi siatkami.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 89 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Tępy dzbanie. Placa do Ratusza to i mają. Za komuny chowany nie możesz pojąć, że ci się wszystko za darmo nie należy? Zaplać i parkuj, proste!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emeryt 88 7 miesięcy temuocena: 83% 

   spółdzielnia nie ma nic tylko dzielnica bo teren np przy Polinezyjskiej należy do dzielnicy Ursynów, a zanim sie coś pisze należało by sprawdzić i nie pisać bzdur. Co do szlabanów na osiedlach wymienionych jestem za, a nawet poprawę wzdłuż jezdni kostek aby było lepiej parkować jak jest na innych osiedlach innych spółdzielni

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~9 87 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Jak zwykle na Ursynowie same problemy...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TH43 86 7 miesięcy temuocena: 73% 

   BARDZO DOBRA INICJATYWA...JA PŁACĘ PODATKI I KOSZTY ZA WYWÓZ ŚMIECIE A INNI ZA DARMO BEZCZELNIE KORZYSTAJĄ Z TEGO !!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 85 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Kij ma dwa końce, wy zamykacie parking inni zrobią to samo. I zacznie się problem bo nigdzie nie zostawicie auta

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jerry1 84 7 miesięcy temuocena: 45% 

   Taaaaaa... Jakiez to polskie, warszawskie. Tablice rejestracyjne o niczym nie swiadcza. Moi sąsiedzi maja samochody z rejestracjami warszawskimi(najwięcej), lodzkimi, katowickimi, poznańskimi itd. Wszyscy sa STALYMI mieszkańcami naszego osiedla. System rejestracji samochodow jest zlozony. Poczytajcie sobie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wertw4tr 83 3 miesiące temu

   dokladnie, sam cfaniacze przed komorem i nigdy nie przerejestrowuje auta, poki nie ma kar to mam to w D :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fakt 82 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Nie widze w tym nic złego: przecież właściciele mieszkan płaca za uzytkowanie wieczyste wszystkich terenów wokół bloków, płaca za sprzatanie alejek, parkingów, nasadzeń, wycinkę. Czy właściciele domów jednorodzinnych tez maja udostepnic swoje działki dla innych. A co z sejmem, senatem, Ur-mem. Czy tez udostepnia swoje działki?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Juzef 81 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Samochód bożkiem każdego Polaka.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mam_parking 80 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Proponuję 5 metrowy mur, dobermany, snajperów na dachach. Kochający Polacy i ich oblicze chrześcijańskie w całej okazałości.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piesek Leszek 79 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Na moim starym 40 letnim osiedlu postawiono 5 nowych budynków z garażami podziemnymi ale bez parkingu zewnętrznego. Oczywiście parking podziemny nie pomieści wszystkich samochodów z nowych bloków, wyobrażacie sobie co się dzieje, armagedon, walka o miejsca jak walka o ogień. Moim zdaniem winę za stan rzeczy ponoszą deweloperzy i urzędnicy pozwalający na zabudowę bez parkingów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sspółdzielca 78 7 miesięcy temuocena: 67% 

   A niby dlaczego Spółdzielnia , czytaj spółdzielcy mają być obciążania kosztami sprzątania osiedla, utrzymania zieleni, parkingów na których staja wszyscy, podatkami itp, a korzystać mają z tego wszyscy. Po prostu tu coś nie gra. Państwo bierze podatki i chce być dobrym wujkiem kosztem innych?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sspółdzielca 77 7 miesięcy temuocena: 58% 

   A niby dlaczego Spółdzielnia , czytaj spółdzielcy mają być obciążania kosztami sprzątania osiedla, utrzymania zieleni, parkingów na których staja wszyscy, podatkami itp, a korzystać mają z tego wszyscy. Po prostu tu coś nie gra. Państwo bierze podatki i chce być dobrym wujkiem kosztem innych?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bonobos 76 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Na Moir osiedlu sa ponumerowane miejsca dla lokatorow mieszkan I soo nearly zaznaczone dla odwiedzajacych lokatorow oraz dla inwalidow i szlabany sa zbedne.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktos 75 7 miesięcy temuocena: 52% 

   Rozumiem ze lokatorzy tego osiedla nie beda parkowac na innych osiedlach tylko na swoim??? Czy bedzie zasada u mnie nie parkuj ale ja u ciebie moge ???? A bedzie zakaz parkowania w centrum dla lokatorow tego osiedla ?????

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie słój 74 7 miesięcy temuocena: 63% 

   A jak jedziesz do siebie na wieś to wjeżdżasz sąsiadowi na podwórko czy na swoje?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 73 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie słoju, to byłby zasadny komentarz gdyby nie to, że osiedla grodzą sobie parkingi, a jak lokatorzy mają więcej niż jeden samochód na mieszkanie, albo nie wyrobią sobie dostępu do swojego parkingu, to parkują gdzie popadnie zastawiając innym ludziom miejsca parkingowe pod domami. To samo jest na Mokotowie, gdzie od kiedy spółdzielnie mieszkaniowe zaczęły sobie grodzić parkingi to na okolicznych uliczkach mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować legalnie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~osawsze 72 7 miesięcy temuocena: 93% 

   Zapraszamy spółdzielnię na Gutta/Kopcińskiego. Od kiedy SGGW zamknęło darmowy parking na naszych ulicach parkują nie tylko studenci ale również osoby korzystające z basenu. Oznacza to, że mieszkańcy mają problem z zaparkowaniem samochodu w pobliżu zamieszkania w tygodniu jak i w weekend.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OBYWATEL 71 7 miesięcy temuocena: 85% 

   miasto tylko wjazd dla płacących podatki w W-wie, reszta wio na parkingi i tramwajem, DOSYĆ PANOSZENIA SIĘ I STŁUCZEK

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gość 70 7 miesięcy temuocena: 88% 

   To jak chcesz jechać w góry ,mazury to też wio do pociągu a nie tylko zad w auto i drogi zapakowane.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie-ursyn 69 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A rodzice obywatela to kiedy i z jakiej miejscowości do Warszawy przyjechali?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 68 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Szanowny Gościu, zarówno na wyjazdach w góry, jak i nad morze płacę i to słono za parkowanie. Więc nie rozumiem skąd ta histeria.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stoa 67 7 miesięcy temuocena: 92% 

   Jeśli jest to teren osiedla to mają prawo zamknąć wjazd dla obcych, tak samo jak każdy właściciel posesji ma prawo zamknąć bramę wjazdową na posesję.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 66 7 miesięcy temuocena: 44% 

   Mieszkam na Powiślu, płacę podatki, czynsz, abonament parkingowy i tacy tam mieszkańcy z Ursynowa i innych dzielnic, miast przyjeżdżają parkują mi pod domem a ja nie mam gdzie zaparkować. Czy jest to uczciwe ?? Wprowadzić zakaz parkowania dla mieszkańców z innych dzielnic, miast, niech parkują tam gdzie mieszkają na swoich osiedlach, do Centrum niech jeżdżą metrem, autobusem, tramwajem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 65 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Przecież tam jest strefa płatnego parkowania, płacą, to mają prawo parkować. Nie rozumiem w czym problem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~osiedlowiec 64 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Jeżeli chcesz pojechać do kogoś kto mieszka na osiedlu gdzie parkingi są tylko dla mieszkańców , masz problem ale ci z tych osiedli stają w mieście i poza nim tam gdzie chcą i mają wszystkich gdzieś ,a stań na ich miejscu to wzywają straż miejską, Jaka to sprawiedliwość niech wszyscy się ogrodzą i ne będzie gdzie stawać będziemy jezdzić autobusami będzie ok i ekologicznie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 63 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Jak spółdzielnie chcą rozwiązać problem dojazdu służb do miejsc za szlabanami?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~żądło 62 7 miesięcy temuocena: 48% 

   Proponuję by ogrodziły się wszystkie osiedla.Tak by każde nie miało wjazdu na sąsiednie,Tak by ci od np. na skraju nie mieli wjazdu na sąsiednie.Będzie fajnie.A jeszcze w Lublinie i Tarnobrzegu postawić bramki na rogatkach żeby nie wjeżdżali z Warszawy,a już szczególnie ci od NA SKRAJU.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ohhoooo 61 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Na bieda-osiedlach jest problem, ale w nowych apartamentowcach już problemu nie ma bo tam są parkingi podziemne.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkamTu2 60 7 miesięcy temuocena: 79% 

   masz 2 auta w apartamentowcu, a miejsce w podziemnym dla jednego, wtedy błogosławisz bliskość bieda-osiedla, bo tam za darmo postawisz swojego wypasionego lexusa kosztem golfa lokalnego mieszkańca :P

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda lexus 59 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Ile widziałeś tych Lexusów na darmowym parkingu bieda osiedla?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~moused 58 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Kolejnym problemem jest dojazd spoza Warszawy prywatnym samochodem na parking osiedlowy na jej obrzeżach i wstawianie samochodu na miejsce zaparkowanego służbowego samochodu którym się jedzie dalej do pracy, a mieszkańcy, a w dupie z nimi ja tu jestem ważny, reszta won.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~d@x 57 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Chyba oczywiste, że mieszkańcy chcą mieć gdzie zaparkować po powrocie z pracy do domu. A może by tak zapytać obecnie budujących deweloperów i ewentualnie działów zajmujących się architekturą miast dlaczego budują osiedla gdzie liczba miejsc dostępnych wynosi np 30 na osiedle z setką mieszkań? Dlatego też stare osiedla ratują się przed mieszkańcami sąsiednich nowych wypasionych osiedli. Sprawa jasna.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~moused 56 7 miesięcy temuocena: 82% 

   Urodziłem się i mieszkam w Warszawie, moi rodzice i dziadkowie również (dodałem to żeby zaraz nie było że krytykuję a rodzice są ze wsi). Drodzy rodacy którzy przyjechaliście do Warszawy za lepszym godnym życiem, za chęcią zrobienia kariery lub z innych znanych wam powodów których absolutnie nie krytykuję a wręcz podziwiam za odwagę, dbajcie o miejsce swojego zamieszkania gdyż jest to poniekąd dobro wspólne wszystkich mieszkańców naszego wspaniałego miasta. Nie bądźcie egoistami i nadludźmi za których się uważacie, nie jesteście bogami a tylko ludźmi takimi samymi jak cała reszta Polaków. Obowiązuja was tak samo jak innych mieszkańców niepisane zasady zachowań pozwalających żyć wspólnie nie wadząc drugiemu. Jeżeli nauczycie się żyć wśród ludzi w mieście to na pewno będzie łatwiej wszystkim. Zacznijcie myśleć też o innych lokatorach którym zastawicie samochód, o dozorcy jak wyrzucacie butelki po piwie lub resztki obiadu za okno...wtedy nikt nie będzie nazywał was najeźdźcami i słoikami.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 55 7 miesięcy temuocena: 76% 

   I ze wzajemnością życzę aby moja sąsiadka rodowita Warszawianka zaczęła zbierać gówna po swoim psie z chodnika bo jak do tej pory tego nie robi, chociaż zwróciłem jej uwagę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wera 54 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Ale komu to przeszkadza?Widzę wszystkim tylko nie mieszkańcom tych ulic.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokator 53 7 miesięcy temuocena: 70% 

   Jestem właścicielem mieszkania i gruntu przy ul.Kulczyńskiego odprowadzam haracz(nie mały) zwany czynszem i szlabany mają być i kropka bez dyskusji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkamTu2 52 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Nie ma takiego parkingu, co by nie dało się go zapchać :) Przy ul. Polaka nie powstają żadne nowe bloki, jeżeli powstają to po drugiej stronie al. KEN... Czy tamtejsze Wspólnoty Mieszkaniowe są w stanie pomóc mieszkańcom swoich bloków w zapewnieniu miejsc parkingowych ? Tak wiem, są dla nich płatne w parkingach podziemnych, ale dodatkowe darmowe wskazuje się po drugiej stronie na ul. Polaka w obrębie innej spółdzielni ;) Ale ale, są też parkingi blisko ul Polaka w promieniu 300m w linii prostej: - 2 parkingi po wjeździe w Polaka, w prawo w kierunku Multikina: jeden "społeczny ogrodzony" zjazd w dół po prawo, drugi "strzeżony" po lewo - parking piętrowy przy Multikinie - duży parking za Urzędem Miasta, ale zamykany szlabanem na noc wystarczy uwolnić dostępne zasoby dla wszystkich, rozładuje to natłok na okolicznych uliczkach osiedlowych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytam 51 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Do wszystkich co się burzą.Czy na wsi też wam obcy parkują na podwórku?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anons 50 7 miesięcy temuocena: 27% 

   Jak się wszyscy ogrodzimy to auta w innych miastach na rogatkach a do celu dorożką. Pomyślcie trochę!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Współwłaściciel spółdzielca 49 7 miesięcy temuocena: 84% 

   Zamknięcia życzą sobie nie lokatorzy, ale mieszkańcy = współwłaściciele tej nieruchomości, zrzeszeni w organizację społeczno-gospodarczą zwaną spółdzielnią mieszkaniową, opłacający utrzymywanie tej ich nieruchomości poprzez wnoszenie opłat, głupkowato nazywanych czynszem (bo czynsz to opłata za używanie rzeczy cudzej, a nie własnej).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 48 7 miesięcy temuocena: 39% 

   "nie mają gdzie parkować, bo stoją samochody nawet z rejestracją spoza Warszawy - mówi Marek Żerdecki z działu eksploatacji SM "Na Skraju". - co za beszczelny typ!!! A jeśli te osoby wynajmują tam mieszkania lub są właścicielami, a auto jest służbowe na innych blaszkach to co??? Jak budowaliście te bloki trzeba było wtedy pomyśleć o parkingach nie byłoby teraz problemu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tyle 47 7 miesięcy temuocena: 63% 

   a co mnie obchodzą wynajmujący ja jestem współwłaścicielem mieszkania i gruntu i nie mam gdzie zaparkować

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkamTu2 46 7 miesięcy temuocena: 73% 

   bloki na Polaka zostały wybudowane na początku lat 80'tych wraz z parkingami dla mieszkańców.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GENOWEFA Z BMW 45 7 miesięcy temuocena: 94% 

   Dziury dopiero co naprawione na parkingu przy Kulczyńskiego znów zostają rozjeżdżane przez Busy nie samochody osobowe .Bo wieczorem prawie same Busy często na Ukraińskich tablicach rejestracyjnych stoją zaparkowane przy starej Ambrze i blokują wjazd oraz miejsca.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miecio 44 7 miesięcy temuocena: 82% 

   Super sprawa.Sobota i Niedziela to istny horror dla mieszkańców ul.Kulczyńskiego i rozjeżdżanych trawników przez dojeżdżających na bazarek

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~21 43 6 miesięcy temuocena: 0% 

   dlatego baza powinien zostać nie przenoszony tyko zlikwidowany

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadka 42 7 miesięcy temuocena: 81% 

   Bardzo dobrze. Mieszkam na osiedlu Stokłosy, płacę za miejsce parkingowe. Jak wracamy, nie mamy gdzie zaparkować auta. Mimo, że jest znak; "Miejsca płatne, tylko dla mieszkańców", Wynajmujący mieszkania w okolicznych blokach, stawiają swoje auta, tam gdzie akurat jest wolne miejsce. Część lokatorów porobiła już blokady na własny koszt, co jest niezgodne z przepisami, ale jak widać konieczne, żeby mieć pewność, że będą mieli gdzie zaparkować po powrocie do domu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ali 41 7 miesięcy temuocena: 88% 

   na Ursynowie aż się roi och nachodżców, którzy z biedy mają po trzy samochody i w nosie jakiekolwiek zasady !!!! tu jest problem !!! wynajmuje się mieszkanko jednej osobie a gnieździ się w nim 10 kebabiarzy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WoPo 40 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Cyt" mieszkańcy mieli dosyć samochodów podjeżdżających pod szkołę i przedszkole" więc zamknęli parking.. super... ci sami mieszkańcy pojadą do znajomych w odwiedziny lub do lekarza z chorym dzieckiem czy na rehabilitację i też powinni zobaczyc szlaban. czy ci mieszkańcy wykupili te miejsca??? Paranoja. Pod blokami rozumiem, ale blokować dla własnej wygody dojazd do szkoły czy przedszkola gdzie ludzie podjeżdżają na chwilę to zwykłe prostactwo. Obyście z buta zasuwali na rehabiltację czy z chorym dzieckiem do lekarza ze 2 km. Mieszkałem na pd Ursynowie już w latach 80tych... teraz się cieszę ze się wyprowadziłem do innej dzielnicy, bo na Ursynów sprowadziły się banany co wszystko chcą mieć kosztem innych i wszystko im przeszkadza.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 39 7 miesięcy temuocena: 36% 

   1000% racja

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~on 38 7 miesięcy temuocena: 75% 

   szkoda bo na Białołęce,Tarchominie a nawet w śródmieściu ba nawet w Józefosławiu,Mysiadle czy Piasecznie wszędzie na osiedlach są szlabany więc nie pisz głupot.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iles55 37 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie sprowadzily sie, tylko zestarzaly .. a starym ludziom wiecej rzeczy przeszkadza

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 36 6 miesięcy temu

   Panie WoPo, skoro pan tu nie mieszka, to po co te emocje? Może lepiej czytać wiadomości lokalne niż psuć sobie nerwy czymś co nas nie dotyczy. Chyba, że zgodnie ze staropolską zasadą, "od razu mi lepiej, jak poczytam, że inni mają gorzej".

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rafi 35 7 miesięcy temuocena: 35% 

   Należy wprowadzić całkowity zakaz wjazdu na ulice Ursynowa (poza będącymi w gestii GDDPiA i wojewódzkimi) samochodów z obcymi rejestracjami (spoza Ursynowa) chyba, że posiadają specjalne przepustki lub taxi, służby miejskie itp. Identyfikacja powinna być automatyczna (takie coś widziałem przy wjeździe na jedno z osiedli w dalekiej Hiszpanii). Na Ursynów jest dobra komunikacja miejska (metro, autobusy).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ksys 34 7 miesięcy temuocena: 64% 

   a jak mam kupiony samochód w kredycie. Idąc dalej to inne dzielnice powinny wprowadzić takie same rozwiązania i będziesz sobie mógł jeździć po swojej ulicy. Czy o to wszystkim zwolennikom chodzi.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ultra 33 7 miesięcy temuocena: 70% 

   Jest jeden sposób,pogonić z Warszawy słoiki i już miejsce bedzie dla Warszawiaków

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdź! 32 7 miesięcy temuocena: 40% 

   a ilu jest % rdzennych przedwojennych Warszawiaków?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~historyk 31 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Nikt nie zostanie :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~MieszkamPrzyBazarku 30 7 miesięcy temuocena: 85% 

   To jest skutek decyzji Burmistrza o bezsensownej lokalizacji bazarku. Wszystkie okoliczne uliczki są zastawione samochodami dojeżdżającymi do bazarku. W weekend wszędzie stoją samochody, nawet na zakazach parkowania. Nie można wyjechać z osiedla przy Wasilkowskiego. Dodatkowo pozbawiono kierowców autobusów stojących w zatoczce za skrzyżowaniem możliwości korzystania z toalety, bo na pętli w weekendy jest bazarek. Czy wreszcie ktoś w Ratuszu otrzeźwieje i przeniesie go w inne miejsce (np. róg Gandhi i Pileckiego np vis a vis szpitala lub róg Gandhi i Rosoła, za Megasam lub w inne miejsce z dostępnym parkingiem)????

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MieszkamNaPolaka 29 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Ulica Polaka jest m.in uliczką dojazdową do "tymczasowego" bazarku na pętli... Jak wygląda sytuacja drogowa w klasyczną sobotę na tej uliczce, przyglądał się ktoś temu z boku? Ja owszem, mam przyjemność oglądania całej sytuacji z okna co tydzień. w godzinach pracy bazarku w wąską osiedlową uliczkę wjeżdża ok 200-300 dodatkowych aut. Widzę, na wysokości piekarni KORKI po 15-20 aut, klaksony, kłótnie kierowców na skrzyżowaniu usilnie tłumaczących kto w jakiej kolejności ma jechać, widziałem zarysowane auta. Będąc mieszkańcem ul. Polaka musze tylko, poczekać 15-20 min na rozładowanie się korka na uliczce i czasem dodatkowo cierpliwie poczekać, aż odjedzie auto blokujące wyjazd mojego auta, bo parkujący na dziko "nie miał jak zaparkować bo miejsc nie ma" i "wyskoczył na bazarek na 5 min po ziemniaki, tylko kolejka była". Mój rekord wyjazdu spod mojego bloku to 35 minut! Halo ! coś jest nie tak ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolo 28 7 miesięcy temuocena: 47% 

   Ciekawe czy droga jest spółdzielni czy publiczna,jeśli publiczna to spółdzielnia może liczyć na procesy za utrudnianie przejazdu a po za tym czynsz to się płaci za mieszkanie a nie za miejsce parkingowe warszawskie wieśniaczki

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ado 27 7 miesięcy temuocena: 74% 

   Widac zakompleksiony Bolo musi sie dowartosciowac wyzywajac kogos od wiesniakow

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 26 7 miesięcy temuocena: 74% 

   Jestem zwolennikiem "groszenia" Mieszkalem na wielu osiedlach przez ostatnie 15 lat czyli od czasow studenckich. Kazde bylo standardowe czyli mniejse i wieksze bloki, raz spokojniej raz srednio. 2 lata temu przeprowadzilem sie na male (2 bloki) zamkniete osiedle i juz nigdy nie chce wrocic do otwartego. W poprzednim mieszkaniu (500 metrow od komisariatu) w ciagu 2 lat ktos wybil szybe w drzwiach wejsciowych do bloku, ktos wybil szybe w moim aucie pod blokiem, ludzie generalnie ok, ale i zule zbieraly sie pod klatka. Teraz osiedle zamkniete i monitorowane - czysto, kazdy sprzata po sobie i po swoim psie! Tego nie ma na zadnym otwartym, ze kazdy sprzata kupy po psach! Klatka nie pomazana, czysta. Auta na parkingu, a dla gosci specjalne miejsca, zero pijanej patoli. Ja nigdy juz nie wroce na otwarte osiedle.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fioli 25 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Ja podobnie! Lata mieszkałem na otwartym osiedlu, od 6 lat mieszkam na zamkniętym i poziom kultury i bezpieczeństwa jest większy. Nie wiem czy to inni ludzi czy strach przed kamerą, ale i u mnie mogę z dzieckiem przed blokiem po trawce chodzić, a nie tylko po chodniku bo wdepnie w psią kupę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MajkaS 24 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Mi życie w drugą stronę się ułożyło, czyli mieszkałam na zamkniętym osiedlu, ale wyprowadziłam się po ślubie do męża na Bielany. Po roku czasu szukamy już nowego miejsca, ale tylko na zamkniętym osiedlu z ochroną i monitoringiem. Ale to wybór każdego

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skaj 23 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Z moich obserwacji wynika , że na swoim osiedlu może i sprzątają ale po przekroczeniu bramy to już nie ich tereny i piesek załatwia swoje potrzeby gdzie chce.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 22 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Miejsca parkingowe dla gości w zagrodzonym osiedlu na Ursynowie to raczej rzadkość. U dwojga znajomych można co najwyżej wjechać i wyjechać jeśli otworzą bramę. O parkowaniu, nawet na 15 min, nie ma mowy. Od razu przychodzi ochrona: "Tu parkować nie wolno". Więc z tą kulturą i otwartością nie przesadzałbym.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autos 21 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Najlepiej będzie wogóle tych ludzi nie wypuszczać z osiedla ,niech sobie tam żyją i nie wyjeżdzaja swoimi samochodami w inne miejsca.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert931 20 7 miesięcy temuocena: 51% 

   Postawcie jeszcze mur zasieki pod prądem i fose wykopcie. Do fosy można wpuścić piranie. Poza tym wieżyczki strzelnicze , patrole itd. Itp. A na koniec chcialem dodać że buraki w mieście mieszkacie i tu były są i będą samochody . Jeśli wam przeszkadzają to z powrotem na swoją wiochę można się przeprowadzić.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 19 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Przecież ci ludzie, w myśl nowej ustawy o użytkowaniu wieczystym stają się właścicielami ziemi. To jest ich, mogą tym rozporządzać tak, jak chcą. Po co ich więc wyzywać i za co? Za to, że chcą rozporządzać swoją własnością? Przykre jest to, że stawiane są szlabany - nie popieram tego, ale bardzo też proszę o uszanowanie tych ludzi i ich praw oraz potrzeb.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waszawiak 18 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Ludzie! To jest MIASTO a nie wiejska posiadłość. Chcecie mieć szlabany to wypad na wieś, tam możecie sobie grodzić własny kawałek pola do woli. P.S. też jestem zmotoryzowany, też mieszkam na osiedlu (nie ogrodzonym!), też miewam problem z zaparkowaniem. Szczególnie gdy przyjeżdżam do znajomych mieszkających w takich osiedlach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawie Jan Miodek 17 7 miesięcy temuocena: 46% 

   Szolc - Rogozińskiego jeśli już. Analfabetyzm wtórny to się nazywa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 16 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Proponuję się douczyć zanim innych zaczniesz pouczać "Prawie Janie Miodku". Żal.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawie Jan Miodek 15 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Napisałem prawidłowo. Stefan Szolc - Rogoziński, ulica Stafana Szolc - Rogozińskiego. Ty @Zniesmak, tylko umiesz skrytykować, ale jak powinno być prawidłowo już nie napiszesz. Bądź krytykujący i merytoryczny, a nie tylko krytykujący. Pozdrawiam.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 14 7 miesięcy temuocena: 86% 

   Jak widać "prawie jak" robi znaczącą różnicę... gdzie ci do profesora Miodka miernoto! Zasadą w języku polskim jest odmiana obu członów nazwisk. Można jej nie stosować dla pierwszego członu, jeśli jest on nazwą dawnego herbu lub dawnym zawołaniem bojowym. W związku z tym, prawidłowa nazwa ulicy powinna brzmieć: ulica Stefana Szolca-Rogozińskiego

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kimir 13 7 miesięcy temuocena: 48% 

   Tak, specjalnie ktoś przyjechał z Tarnobrzega (300 km?), żeby zaparkować na Usranowie, żeby jakiś lokals miał dalej z siatami.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wieloryb 12 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Jezeli teren jest spoldzielni to jak najbardziej szlaban jest wskazany. Jezeli teren jest miasta to kara tak by poczuli ja wszyscy dotkliwie. Najlepiej finansowa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tra 11 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Przecież jest napisane, że to parking spółdzielni.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przyjaciel zwierząt 10 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Miasto ze szlabanami, słabo to wyglada ale jak najbardziej rozumiem. Mieszkańcy (współwłaściciele lub współużytkownicy) płacą niemały podatek od nieruchomości lub sporą opłatę za użytkowanie wieczyste tych terenów. Choć terenu jest masa okazuję się, że nie mają gdzie zaparkować bo miejsca są zajęte przez osoby zzewnątrz. Dopóki nie zostanie uregulowana kwestia wjazdu do W-wy samochodów (np. opłaty), pozostają tylko ogrodzenia i szlabany.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szolcak 9 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Proponuję najpierw SM Na Skraju zająć się organizacją dojazdów pod Manhattany. Ostatnio straż pożarna potrzebowała ponad 10 minut na przejechanie niecałych 100 m ponieważ bezmózgi zastawiają drogi na terenie IV enklawy. Prezesostwo Spółdzielni wie o problemie, ale nic w tym temacie nie robi. Czyżby czekali aż komuś spłonie mieszkanie i ktoś zginie? Żeby było ciekawiej, najprostsza droga dojazdowa do zaplecza Manhattanów została w zeszłym roku zablokowana słupkami przez radnego Lenarczyka...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ian 8 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Może zamiast grodzenia trzeba stworzyć więcej miejsc parkingowych, a nie budować kolejne bloki? Ludzie mają po dwa samochody, ktoś wynajmuje mieszkanie 3 studentom, i każdy z nich ma samochód.... Proponuję więcej parkingów, ale przecież lepiej dać zarobić deweloperowi....

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ada 7 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Hmm zastanawiam się tylko po czy Pani Halina i reszta mieszkańców, zamknietych osiedli nigdy nie parkuje samochódu poza ogólnodostępnymi parkingami?! Zagrodzimy swoje, ale komuś pod blokiem zosatwimy na kilka godzin bo przecież mamy coś do załatwienia i nam wolno. Jest problem na większości osiedli, ale czy grodzenie jest dobrym i jedynym rozwiązaniem? Pewnie zaraz dowiem się, że mam spadać na swoją wieś

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rrr 6 7 miesięcy temuocena: 42% 

   Sąsiad Pani Haliny posiada na osiedlu 3 mieszkania, dwa z nich wynajmuje pracownikom i studentom. To dodatkowe 6 aut. Może spółdzielnia podejmie uchwale o zakazie wynajmu mieszkań..? ;))- hipokryci...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polinezyjska 2 5 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Chcemy też takie na Polinezyjskiej 2

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~R 4 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Szlabaning kwitnie.......potem kamering......

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomek 3 7 miesięcy temuocena: 60% 

   To, że ktoś ma rejestrację spoza Warszawy to nie jest ani metryka urodzenia a i dowód osobisty. W epoce leasingów rejestracje nie oznaczają kto jest skąd i czy parkuje legalnie czy nie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 2 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Racja, tylko dlaczego najwięcej firm leasingowych ma swoje siedziby na terenie o rejestracjach WPI? Zmówili się czy zwolnienia podatkowe tam mają?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~waa 1 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Ale gdzie ma tańsze OC to widać :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2864 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019