REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Bloki spółdzielni

  Bloki spółdzielni "Imielin" (Google Maps)

  Są wyniki ankiety dotyczącej zainstalowania szlabanów w enklawach Hirszfelda i Miklaszewskiego. Większość mieszkańców zadecydowała, że jedno osiedle powinno zostać zablokowane przegrodami, a drugie nie. Ostateczną decyzję i tak podejmie zarząd SMB "Imielin".

  Jako pierwsza szlabany wokół starych blokowisk postawiła spółdzielnia "Jary" - od strony Ciszewskiego i Pileckiego. Trzy lata temu w jej ślady poszła spółdzielnia "Na Skraju", która na życzenie mieszkańców zagrodziła wjazd do enklawy przy ul. Benedykta Polaka. Ostatnim przykładem są zapory postawione na wjeździe na osiedle Kazury.

  Pomysł na wygrodzenie osiedli pojawił się również w spółdzielni "Imielin". W drugiej połowie października w skrzynkach mieszkańców pojawiła się ankieta dotycząca postawienia 15 szlabanów przy Miklaszewskiego i Hirszfelda.

  Zdarza się, że na terenie naszych podwórek parkują pacjenci Onkologii lub samochody dostawcze i zabierają miejsca mieszkańcom. Szlabany podniosłyby bezpieczeństwo poprzez ograniczenie tranzytu i przebywanie na osiedlu osób trzecich - przekonuje Antoni Pomianowski z rady nadzorczej SMB "Imielin".

  Spór wciąż trwa

  A jak nastroje mieszkańców? Zwolennicy uważają, że wygrodzenie osiedla pozwoli unowocześnić okolicę i zbliżyć się do młodszych osiedli z drugiej strony Pileckiego. Szlabany mają również zmniejszyć ilość obcych samochodów.

  - Jestem całym sercem za szlabanami od wielu lat z racji bezpieczeństwa i wygody. Nowe budownictwo się grodzi z założenia, choć mają parkingi podziemne, a my na naszych osiedlach pozwalamy na totalną samowolkę pojazdów z innych dzielnic i miast - mówi pani Agnieszka.

  Negatywnych opinii również nie brakuje. Zdaniem części mieszkańców SMB "Imielin" powinna zająć się najpierw rewitalizacją osiedli, a nie "zbędnymi luksusami". Przeciwnicy uważają, że szlabany zaingerują w ich wolność i znacznie obciążą ich portfel. Niektórzy domagają się od spółdzielni wizji lokalnej parkujących w okolicy samochodów.

  Będzie tak jak z opłatą na działalność kulturalną - płaca wszyscy, korzystają nieliczni. Dlaczego mają płacić ci, co nie mają samochodów? - pyta oburzona pani Elżbieta.

  Wyniki ankiety

  Po kilku tygodniach dyskusji pojawiły się wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców. Spółdzielnia przyznaje, że jest zaskoczona tak dużym zainteresowaniem mieszkańców. Swój głos oddało blisko tysiąc mieszkańców.

  Niewielką przewagą głosów mieszkańcy enklawy Hirszfelda zadecydowali, że szlabanów nie chcą (206 do 185). W przypadku enklawy Miklaszewskiego zdecydowana większość (396 osób) zagłosowała za, sprzeciw wyraziło o połowę mniej mieszkańców (158). Oznacza to, że być może w tym miejscu szlabany się pojawią. Spółdzielnia przekonuje jednak, że sprawa nie jest przesądzona.

  Sytuacja rozwija się dynamicznie. Zarząd wraz z radą nadzorczą procedują nad decyzją mieszkańców. Sądzę, że potrwa to jeszcze trochę czasu - mówi Tomasz Roślik, zastępca prezesa ds. eksploatacyjno-technicznych.

  Spółdzielnia ma już wstępne pozwolenie na postawienie szlabanów. W planie zagospodarowania przestrzennego osiedli Hirszfelda i Miklaszewskiego nie ma przeciwwskazań do ich montażu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~d.piarz 21 3 miesiące temu

   skandal, to jest jak poszerzenie strefy platnego parkowania

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Kapsel 20 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Cała Polska w szlabanach. I Wilanów i Ursynów. Jeden drugiemu grodzi. Dziwnie się czuję.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Warszawa 19 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Cała Polska to nie Wilanów i Ursynów.jakby zostali skąd przybyli to nie trzeba byłoby się grodzic.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~SzeryfUltra 18 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Może wreszcie głupole się oduczą parkować pod oknami przy Miklaszewskiego i Amundsena za znakiem "parking koniec" podobnie jak klienci Fryzjera. Tydzień temu postawiłem kamerkę na parapecie i wysłałem kilkunastu egoistów trzaskających drzwiami swoich furmanek po 12 w nocy i uruchamiających silniki pod samymi oknami o 5 rano na skrzynkę ksp i sm...moja walka dopiero się rozkręca, wezmę się za was.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby
  • ~Warszawa 17 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Dobrze...ja popieram

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby
  • ~ats 16 10 miesięcy temuocena: 69% 

   400 osób... Czyli jeden-dwa bloki mogą sobie zaszlabanować całe osiedle. Właśnie dlatego nie lubię aktywistów - ci co najgłośniej ujadają, potrafią uprzykrzyć życie wszystkim wokoło, bo się zbiorą w grupkę, a jak dobrze wiemy- w demokracji grupka głupków ma większą siłę, niż kilku mądrzejszych.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 15 10 miesięcy temuocena: 17% 

   zalezy jaka droga pojda, jesli oszczedna to beda miec problemy bo ato kurier, a to dostawca i trzbeba ganiac do szlabanu - bo z pilota nie otworzysz jesli jest wiecej niz iles tam metrow. Jesli pojda na grubo z jakims rozwiazaniem ala intercom do komunikacji z lokalem, badz jakas budka gdzie bedzie czlowiek odpowiedzialny za to - to jak najbardziej Tak

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby
  • ~Obserwator 14 10 miesięcy temuocena: 8% 

   Zamiast rozjezdzac osiedle samochodami, kurierzy i dostawcy powinni zaparkować na parkingu przy głównej ulicy i przejść kawałek pieszo. Rozwiązaniem mogą być też rowery cargo dla dostawców.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby
  • ~Rumburak 13 10 miesięcy temuocena: 68% 

   Znowu Pomianowski? Od lat nie słyszałem o jakiejkolwiek pozytywnej inicjatywie tego pana. Najlepiej ogrodzić wszystkie osiedla i problem korków zniknie. Każdy będzie poruszał się wyłącznie w obrębie własnego podwórka.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby
  • ~Stefek77 12 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Oho trolle Otwartego Ursynowa się zleciały. Może opowiedzcie o jakiejkolwiek pozytywnej inicjatywie waszego kumpla Lenarczyka? Bo póki co to znam go tylko z forsowania szkodliwej demolki na Psiej Górce.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Jan 11 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Pomianowski troszczy się o własny interes. Na jego osiedlu obce samochody są sola w oku. Nie przeszkadza mu to jednak rozsyłać wnioski o odebranie praw do dzierżawy gruntów miasta które inne spółdzielnie użytkują jako parkingi. Po co miastu ten grunt wiadomo, sprzedać developerowi, ten po bandycku zagęści i wtedy szlabany...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~Kuba 10 10 miesięcy temuocena: 65% 

   Po co te szlabany na osiedlach ludzie zamawiają jedzenia a potem dzwoni dostawca czy mogą otworzyć szlaban żeby wjechał na osiedle

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby
  • ~Obserwator 9 10 miesięcy temuocena: 22% 

   Zaparkuje na parkingu zewnętrznym przy ulicy i się przejdzie. Czasami to prawie do klatki wjeżdżają.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby
  • ~ats 8 10 miesięcy temuocena: 92% 

   a mogliby parkować na Mokotowie i iść z buta dostarczyć @Obserwatorowi pizzę xD

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby
  • ~Vandalex 7 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Pani Elzbieto. A dlaczego ja musze placic na place zabaw, skoro mam alergię na bombelki? A czemu moje podatki ida na 500+? A czemu na komunikacje miejską w miescie, skoro ja jezdze rowerem? A czemu na drogi rowerowe, skoro ja jezdze komunikacja albo autem. Na pewno chcemy sie przerzucac "takimi" argumentami?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby
  • ~Arn 6 10 miesięcy temuocena: 75% 

   A dlaczego nie? Pani Elżbieta płaci na to samo co ty i ma prawo nie chcieć dodatkowych opłat. Ma takie samo prawo głosu jak ty w tej sprawie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby
  • ~Jan 5 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Odpowiedź jest prosta: spłacasz dług zaciągnięty w dzieciństwie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~Vandalex 4 10 miesięcy temuocena: 72% 

   Goscie szpitala onkologicznego parkuja w godzinach pracy mieszkancow, po co wam wtedy miejsca parkingowe. Zanim wrocicie z pracy, oni juz odjadą i zwolnią te wasze święte miejsca. Tak z ciekawosci, jak goscie do mieszkancow tych enklaw beda przyjezdzac autem, to rozumiem panie Antoni, ze to juz nie przeszkadza gdy beda parkować u waszych sąsiadów. Alez trzeba być hipokrytą.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby
  • ~Mariuszuuu 3 10 miesięcy temuocena: 91% 

   A kasiorka leci aż miło, nikomu niepotrzebny system powiadamiania mieszkańców, ankiety, gazetki, a teraz szlabany na siłę. Obawiam się że zacznie się zaciąganie kredytów by przypadkiem nie było nadwyżek do podziałów wśród członków spółdzielni.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby
  • ~sprzedamopla 2 10 miesięcy temuocena: 67% 

   kiedy glosowanie nad drutem kolczastym wokół bloku?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby
  • ~Kotka 1 10 miesięcy temuocena: 63% 

   A dlaczego rada nadzorcza SMB Imielin jest zaangażowana w działania operacyjne? "- Sytuacja rozwija się dynamicznie. Zarząd wraz z radą nadzorczą procedują nad decyzją mieszkańców. Sądzę, że potrwa to jeszcze trochę czasu - mówi Tomasz Roślik, zastępca prezesa ds. eksploatacyjno-technicznych." A co to znaczy, że teraz procedują nad decyzją? To przeprowadzono ankietę nie wiedząc jak postąpić z wynikami?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4544 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022