REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 stycznia 2022, 12:11

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wykonanie gładzi gipsowych we własnym domu nie jest zadaniem trudnym i wielu z nas wykonuje je samodzielnie. Problemem może być natomiast ich szlifowanie - to praca, od której zależy efekt końcowy remontu, a często brakuje nam doświadczenia koniecznego do uzyskania idealnie równej powierzchni gładzi. Jednak z dobrej jakości żyrafą szlifowanie może stać się niezwykle proste i znacznie przyspieszyć postęp prac. Szlifierka żyrafa - jak kupić model, który będzie posiadał wszystkie przydatne w praktyce funkcje? Na jakie parametry sprzętu należy zwrócić uwagę? Czy taką samą szlifierkę należy kupić, robiąc remont w swoim domu i prowadząc firmę budowlano - wykończeniową?

  Szlifierki do gipsu - dlaczego warto wybierać spośród najlepszych produktów?

  Dobra szlifierka do gipsu pozwala przede wszystkim na sprawne i precyzyjne wykończenie gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. Dzięki mocnemu, niezawodnemu silnikowi sprawdzi się w nawet najtrudniejszych zadaniach, a możliwość dopasowania jej ustawień do oczekiwań pracownika sprawia, że szlifowanie ścian i sufitów przebiega bez niespodzianek.

  Jak działa szlifierka do gipsu?

  Szlifierki do gipsu możemy wybrać spośród dwóch kategorii - osoby wybierające narzędzie na potrzeby domowe zwykle celują w szlifierki oscylacyjne, które wykorzystywać można w wielu różnych pracach w domu i ogrodzie. I choć spełniają one swoje zadanie, to jednak praca nimi jest znacznie mniej komfortowa, a wydajność pracy - niższa.

  Natomiast profesjonaliści specjalizujący się w wykonywaniu usług wykończeniowych wybierają szlifierki typu żyrafa - specjalistyczny sprzęt osadzony na wysięgniku z możliwością regulacji jego długości. Taki sprzęt najlepiej sprawdza się w pracy na różnych wysokościach bez konieczności używania drabiny.

  Zasada działania każdej z nich jest taka sama i polega na usuwaniu naddatku gipsu ze ściany, niwelowaniu nierówności i idealnym wygładzeniu całej jej powierzchni. A jednak szlifierki używane i polecane przez profesjonalistów charakteryzują się większą niezawodnością i lepszymi parametrami pracy.

  Jak wybrać szlifierkę do gipsu?

  Jeśli planujesz remont i zakup szlifierki, wysokiej jakości modele żyraf znajdziesz tutaj. Proponowane produkty charakteryzują się wysoką mocą silnika, dużą prędkością szlifowania i niezawodnością, a także licznymi dodatkowymi akcesoriami i funkcjami podnoszącymi ich funkcjonalność. Zobacz, na jakie aspekty oferty warto zwrócić uwagę, wybierając szlifierkę.

  Najważniejsze parametry szlifierki do gipsu

  Jeśli dokonałeś choćby ogólnego porównania produktów dostępnych w sprzedaży, wiesz na pewno, że poszczególne szlifierki do gipsu znacząco się między sobą różnią. Które funkcje są niezbędne przy szlifowaniu? Jakie cechy elektronarzędzia decydują o jego wysokiej jakości i funkcjonalności? Oto one.

  Moc silnika

  To od mocy silnika uzależniona będzie prędkość i komfort pracy - im silnik jest silniejszy, tym więcej obrotów na minutę może osiągnąć i tym szybciej pomieszczenie będzie gotowe do realizacji kolejnych etapów prac remontowych. Silnik o wysokiej mocy lepiej też radzi sobie z długotrwałą i obciążającą pracą.

  Na rynku znajdziesz produkty o mocy silnika już od 300 W - i te świetnie sprawdzają się przy niewielkich remontach. Specjaliści używają natomiast szlifierek o mocy min. 500 W.

  Rodzaj zasilania - akumulatorowe czy sieciowe?

  Na rynku dostępne są szlifierki akumulatorowe oraz zasilane z sieci. Obydwa rodzaje mają zastosowanie zarówno hobbystyczne, jak i profesjonalne, a wybór konkretnego rozwiązania uzależniony będzie od oczekiwań osoby obsługującej urządzenie.

  Generalnie można jednak uznać, że w urządzeniach zasilanych z akumulatora możemy osiągnąć wysoką moc przez krótszy czas lub niższą przez dłuższy czas - akumulator ma bowiem określoną pojemność, a kiedy się wyczerpie, należy go naładować lub wymienić. To strata czasu. 

  Jeśli więc potrzebujesz, aby szlifierka do gipsu odznaczała się wysoką mocą przez naprawdę długi czas i nie chcesz być uzależniony od możliwości akumulatora - zdecydowanie lepiej zrobisz, jeśli zdecydujesz się na model ładowany z sieci.

  idealnie wyszlifowane ściany na poddaszu

  Ilość obrotów 

  Ilość obrotów na minutę również ma duże znaczenie dla prędkości postępów w pracy. Im ilość ta jest wyższa, tym szybciej materiał jest ścierany. Warto wybrać więc model mogący osiągnąć wysoką prędkość obrotową tarczy, wyposażony równocześnie w pokrętło do jej regulacji. W praktyce szlifierka może osiągać prędkość obrotów tarczy od 600 do nawet 8000 na minutę.

  Waga urządzenia 

  Trudno jest określić optymalna wagę szlifierki do gipsu. Należy pamiętać, że specyfika pracy żyrafą różni się od specyfiki pracy zwykłą szlifierką oscylacyjną - żyrafa bowiem wyposażona jest w długi wysięgnik, a więc osoba słabsza fizycznie może mieć problem z utrzymaniem jej we właściwej pozycji przez dłuższy czas. Niedoświadczonym majsterkowiczom polecamy więc wybór najlżejszego dostępnego urządzenia.

  Praktyczne opcje dodatkowe i przydatne akcesoria

  Wśród wielu różnorodnych produktów dostępne są również takie, które wyposażone są w dodatkowe możliwości, funkcjonalności i akcesoria. Jakie są szczególnie godne polecenia? Które ułatwią Ci szlifowanie ścian i sufitów, czyniąc pracę jeszcze efektywniejszą i łatwiejszą?

  System odprowadzania pyłu 

  To jedna z najważniejszych funkcji, w które powinna być wyposażona szlifierka. W trakcie szlifowania ścian i sufitów z gipsu powstają duże ilości drobnego pyłu, który osiada na wszystkich powierzchniach w pomieszczeniu i jest wyjątkowo uciążliwy w sprzątaniu. Firmy wykończeniowe nie mogą sobie pozwolić na pozostawienie po sobie bałaganu, a i czyszczenie pyłu zajmuje wiele godzin - te same wątpliwości dotyczą zresztą majsterkowiczów samodzielnie robiących domowy remont. 

  Rozwiązaniem tego problemu jest system odprowadzania pyłu, w który zaopatrzona powinna być żyrafa. Urządzenie to posiada przyłącze do odsysania pyłu przeznaczone do podłączenia do niego odkurzacza. Dodatkowo filtry zapobiegają wydostawaniu się choćby niewielkich ilości pyłu z wylotu odkurzacza. Warto pamiętać, aby wraz z żyrafą używać odkurzaczy przemysłowych, a nie domowych - montowane w nich filtry nie radzą sobie z drobnym pyłem, a więc ich zastosowanie może grozić spaleniem odkurzacza.

  Oświetlenie LED 

  W asortymencie producentów żyraf z łatwością znaleźć można także modele z oświetleniem LED w formie pierścienia żarówek otaczającego tarczę. Czy takie oświetlenie rzeczywiście się przydaje? Tak, i to bardzo, pozwala bowiem na bieżąco śledzić efekty i od razu poprawiać ewentualne niedociągnięcia.

  Zmienna długość wysięgnika

  Łatwa zmiana długości roboczej wysięgnika jest kolejnym udogodnieniem, bez którego szlifowanie nie jest tak proste, jakby mogło być. Dlatego też teleskopowy wysięgnik jest wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia żyrafy. Dzięki niemu możesz w jednej chwili szlifować ścianę tuż nad podłogą, a w kolejnej sięgać nią aż pod sufit i to bez konieczności ustawiania drabiny - to ogromna oszczędność czasu i wysiłku.

  Podsumowanie

  Szlifierki do gipsu to niezwykle rozległa kategoria urządzeń o zróżnicowanej mocy, wadze i prędkości obrotowej. To dzięki temu urządzeniu usunięcie nierówności na warstwie gipsu może być zadaniem prostym i niezbyt czasochłonnym. Aby jednak tak się stało, musisz dopasować jego cechy i  funkcjonalności do swoich potrzeb i wymagań - teraz już dobrze wiesz jak to zrobić.

  Artykuł załadowany: 0.4047 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022