REKLAMAA1-PAAR--21-08---20-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2020, 12:08 komentarzy 31

  (SK)

  Fala oburzenia po komentarzu ursynowskiego radnego w mediach społecznościowych. Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów zamieścił zdjęcie leżącego na ławce mężczyzny ze słowami odnoszącymi się do antyrasistowskich protestów w USA. - To obrzydliwe - komentują jego koledzy z rady dzielnicy.

  W USA trwają protesty związane po śmierci czarnoskórego Georga Floyda. Mężczyzna zmarł po tym, jak funkcjonariusz klęczał mu na szyi. Policja z Minneapolis oskarżana jest o brutalność i rasizm. W odpowiedzi ruszył społeczny ruch pod nazwą #blacklifematters. Ludzie z całego świata tym hasztagiem oznaczają swoje wpisy w mediach społecznościowych, aby dać wyraz sprzeciwu wobec zachowań rasistowskich.

  Społecznik do Antosiuka: "Jesteś po prostu dnem"

  W czwartek hasztaga na twitterze postanowił użyć na swoim profilu radny z Ursynowa Maciej Antosiuk, prowadzący stronę "Merytorycznie o Ursynowie". 

  - Ursynów też włącza się do akcji #blacklifematters - napisał radny Projektu Ursynów i wrzucił zdjęcie śpiącego mężczyzny na ławce przy ul. Dereniowej - prawdopodobnie bezdomnego, których w okolicy kościoła św. Tomasza Apostoła można spotkać niemal codziennie.

  Kontrowersyjny post oburzył innych radnych dzielnicowych, działaczy społecznych i władze Ursynowa. Po fali negatywnych komentarzy Antosiuk postanowił usunąć swój wpis. Ale choć zniknął on z profilu radnego to rozprzestrzenia się lotem błyskawicy po "ursynowskim" internecie, dzięki screenowi udostępnianemu przez działaczy "Otwartego Ursynowa".

  Zdecydowana większość komentujących wpis radnego w internecie jest nim zniesmaczona i krytykuje zachowanie Macieja Antosiuka.

  - Nie wiem, co siedzi w głowie tego młodego człowieka. Jest to poziom gimbazy, a przecież to radny wybrany w wyborach! Obawiam się, może on reprezentować skrajne prawicowe poglądy lub jest po prostu cynikiem i za wszelką cenę próbuje zaistnieć w internecie - komentuje Piotr Skubiszewski, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Ursynów z "Otwartego Ursynowa".

  Do sprawy odniósł się także były burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

  - Tym postem udowodniłeś, że jesteś po prostu dnem. Zapraszam, może przejdź się ze mną do ludzi, którzy są w takiej samej sytuacji jak ten człowiek z ławki. Pośmiejesz się im w twarz. Wstyd po prostu. Nie jesteś godzien być radnym - napisał Krzysztof Bendkowski, działacz społeczny.

  Antosiuk: Tweet wyrwany z kontekstu

  Radny Maciej Antosiuk usunął swój kontrowersyjny wpis z Twittera. W rozmowie z Haloursynow.pl stwierdził, że tweet był częścią dyskusji dotyczącej zasadności kładzenia się na protestach w Polsce przeciwko sytuacji w USA i został wyrwany z kontekstu.

  - Niemniej uważam, że jego wrzucenie było niewłaściwe i nieeleganckie z mojej strony, za co serdecznie wszystkich przepraszam, w szczególności osoby bezdomne. Absolutnie i kategorycznie odcinam się od poglądów rasistowskich, każdy człowiek powinien być równo traktowany - mówi Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów.

  Jako zadośćuczynienie radny wpłacił 200 złotych na organizację charytatywną Sant Egidio z Warszawy, która pomaga osobom bezdomnym. 

  Tymczasem do sprawy odniósł się już Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  31Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nokodem3 31 3 miesiące temuocena: 40% 

   Niby za dwie stówki mamy zapomnieć? Antosiuk i Projekt Ursynów obrazili nas wszytskich. Wstyd. Mam nadzieję, że on zrobił sobie tylko głupi żart, który wyszedł, jak wyszedł. A może Antosiuk to faszysta?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wsiurek 30 3 miesiące temuocena: 48% 

   Własnie dlatego PO ma takie niskie poparcie. Wypiera i stygmatyzuję nasz narodowy charakter. Nie umie rozmawiać z ludem. Oni przemawiają do ludu. Oni uczą co lud ma robić i co ma myśleć bo oni są elitą, kastą najwyższych. Niestety lud jest ciemny, ksenofobiczny, homofobiczny, katolicki, nacjonalistyczny i ludowi jest z tym dobrze. Cechy te lud nabył w trakcie swojej historii nie bez przyczyny i nie z własnej woli. Chcecie głosu ludu to go kupcie. Dajcie coś chłopu, niech ma. Jak będzie miał to może łaskie panom się odwdzięczy. A tak mając przeciwko sobie kościółek to się w Polsce nie wygra. Oj nie. Warszaw, Poznań, Gdań i Wrocław to jeszcze nie Polska.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jONY 29 3 miesiące temuocena: 73% 

   Wiedziałem że Ursynów jest lewacki ale aż tak?? Dla mnie pan radny wyraził swoje zdanie o całej tej poprawności politycznej i pseudo solidarnności na świecie której teraz jesteśmy świadkami. Fakt mógł to zrobić nieco subtelniej ale bez przesady... Cała akcja black lives matters jest polityczna. Czemu nie mówią all lives matters?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SM 28 3 miesiące temuocena: 64% 

   Ja go pamiętam z Walnego na Imielinie. Tam też ludziom naobiecywał . Wsadził swoich do Rady Nadzorczej i teraz ta Rada likwiduje ogródku przydomowe

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Momo 27 3 miesiące temuocena: 69% 

   No to się szarpnął.... 200 zł. Jaka to część comiesięcznej diety radnego?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zeet75 26 3 miesiące temuocena: 73% 

   Facet przed 35lat to w zasadniczo dziecko wiec odczepcie się od dzieciaka ;-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karol_30 25 3 miesiące temuocena: 32% 

   Wiele komentarzy to pewmie komentarze kolesiostwa z Projektu Ursynowa/Brunatnego Ursynowa. Najwyrażniej przeprosiny to gra pod publiczkę. W rzeczywistości Maciej Antosiuk to człowiek o profilu psychologicznym podchcodzącym pod osoby, ktore popierały faszystów i narodowych socjalistów w IIWŚ. Przykre, że wracają takie czasy. Trzeba bardzo uważać na takie osoby.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blanca 24 3 miesiące temuocena: 55% 

   Czy taki radny poniesie chociaż za takie słowa jakąś karę? Czy jest jakaś komisja etyki, która oceni ten występek?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teres61 23 3 miesiące temuocena: 43% 

   Głosowałam na Pana Macieja. Nie powtórzę tego błędu. Widzę, że jest on pisowcem i ma bardzo radykalne poglądy. Wydawało się, że to taki miły człowiek. W moich oczach jest przekreślony,

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marzena+65 22 3 miesiące temuocena: 45% 

   Szok, że radny pisze takie rzeczy. Od dawna podejrzewałam, że Projekt Ursynów to organizacja typu narodowy socjalizm.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~John!2 21 3 miesiące temuocena: 48% 

   Najwidoczniej Antosiuk to RASISTA!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zawiedziony 20 3 miesiące temuocena: 83% 

   Ciekawe czy jak policja w Polsce zabije zatrzymanego na komisariacie podczas przesłuchania to w USA organizują marsze solidarności? Jak policja torturuje Polaków to czy pod polskimi ambasadami są protesty? Trochę to dziwne solidaryzować się z całym światem a nie zauważać coraz większej patologii w służbach mundurowych w Polsce.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 19 3 miesiące temuocena: 95% 

   Już odpowiadam. No nie. Igor Stachowiak zginął w ciszy i bez protestów. Nikt poza lokalną społecznością się nie przejął. Protesty również był lokalne (przed komisariatem). Nie spalono żadnego samochodu ani nie obrabowano żadnego sklepu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aniazk 18 3 miesiące temuocena: 48% 

   Antosik ma PREZYDENTA. W końcu polityk który mówi to co naród myśli.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 17 3 miesiące temuocena: 29% 

   Oho, widać po komentarzach, że brunatne bojówki "Projektu (Brunatnego) Ursynowa" już ruszyły.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 16 3 miesiące temuocena: 80% 

   G..no mnie obchodzi projekt ursynow. Mowie za siebie na podstawie obserwacji, co sie z tym swiatem dziwnego dzieje, na ktorym rasizm działa tylko w jedną strone. Masz z tym jakis problem?? Ps. a co do tego mema antosiuka, wszyscy sie nagle swietojebliwi zrobili, zwlaszcza miłośnicy soków z buraka. I tylko patrze teraz na te ich zakłamane, komentujace z oburzeniem gęby.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ChoryEmeryt 15 3 miesiące temuocena: 79% 

   Wrażanie poglądów zgodnych z przekonaniami 80% rodaków spotkało się z krytyką. Typowe w Polsce. Możecie chłopaka zajechać a i tak ludzie będą myśleć tak jak on. Chłopak był szczery i teraz pożałuje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WąsikM 14 3 miesiące temuocena: 79% 

   Trzeba przyznać, że Antosiuk umie w internety, 90% ludzi w tym kraju raczej mysli podobnie i maja bekę z obecnej sytuacji w USA. i słusznie bo czym iiinym jest walka o prawa a czym innym dzicz i wandalizm.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 13 3 miesiące temuocena: 76% 

   Kawał chama i buca, ale jak widzę takich społecznikow jak ten ośrodek anrtyrasistowski to zastanawiam się dwa razy, czy się przyłączyć do krytyki. Bezsprzecznie radny powinien przeprosić i zmyć się z przestrzeni publicznej, ale bardziej z powodu pogardy dla bezdomnych niż kpin z amerykańskiej paranoi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 12 3 miesiące temuocena: 74% 

   "Obawiam się, może on reprezentować skrajne prawicowe poglądy lub jest po prostu cynikiem i za wszelką cenę próbuje zaistnieć w internecie - komentuje Piotr Skubiszewski,..." Skandal!! Gdyby reprezentował skrajnie lewicowe poglądy - wtedy byłby swojakiem. Dla p. Skubiszewskiego oczywiście, któremu cynizm jest całkowicie obcy.....

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 11 3 miesiące temuocena: 83% 

   Jakos Skubiszewskiemu nie przeszkadza, gdy sam wył miedzynarodówkę na zlotach SLD jako ich młody junak.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anty Nacjonalista 10 3 miesiące temuocena: 38% 

   To już wiem, na kogo nie głosować. Antosiuk to skrajny nacjonalista, Pisowiec.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POtem 9 3 miesiące temuocena: 62% 

   Akurat to PO. Idzie nowe lepsze.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kaczorTROCKISTA 8 3 miesiące temuocena: 58% 

   Prawda jest taka, że ten pan reprezentuję poglądy i przekonania tysięcy swoich wyborców. Mieszkańcy Ursynowa to w dużej mierze neonaziści, homofobiczne katolickie fanatyczne jednostki, ludzie ci muszą mieć prawo do wyrażania swoich poglądów i idei, na tym polega wolność słowa i demokracja. Ja z całego serca popieram towarzysza Stalina i muszę kryć się ze swoimi poglądami co mi bardzo przeszkadza w życiu osobistym i zawodowym.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Stein 7 3 miesiące temuocena: 75% 

   @kaczorze... Ja wiem, że to ironia, ale wiele osób weźmie to na serio. Nawet nie zauważy sprzeczności w tym, że trockista wielbi Stalina. Ale one myślą że jak mają doktorat humanistyczny fo się znają na wszystkim...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 6 3 miesiące temuocena: 14% 

   Głupota to nie pogląd.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Momo 5 3 miesiące temuocena: 67% 

   ~ Stein nick trockista jeszcze nie świadczy że ktoś rzeczywiście jest trockistą. To w komentarzach coraz częstszą praktyką.że np. prawicowiec pisze jako np. "lewak". A poza tym aż tak wiele ich nie różniło. Ale dobrze że ktoś zauważa takie niespójności. A np. w Polsce wszyscy obecnie wielbią socjalistę Piłsudskiego nawet spadkobiercy endecji i narodowcy. To nie dziwne? I to właśnie oni najbardziej świętują 11 listopada, czyli dzień przejęcia władzy przez naczelnika

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 4 3 miesiące temuocena: 100% 

   @Momo, panowie Dmowski i Piłsudski szczerze się nie znosili, podobno poszło o kobietę, ale teraz ci którzy odwołują się do jednej albo drugiej tradycji uznają raczej zasługi przeciwnika. Wypaliła się ta chora nienawiść, która wszystkim zaszkodziła...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Momo 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   @Stein Rywalizacja o kobietę, wygrana przez Piłsudskiego to fakt. Ale to tylko drobny element tego co ich różniło. A "nienawiść" dobrze, że się wypaliła. Ale wynika to głównie z porażającej niewiedzy historycznej społeczeństwa, także polityków. Oni po prostu myślą że gloryfikują swoją opcję a nie przeciwnika politycznego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   @Momo, no tak - właściwie to nienawiść wypaliła się razem z krajem, a teraz widać, że przed wojną chyba nikt nie miał dobrego pomysłu na Polskę. Ta nienawiść, którą teraz widzimy zdaje się wynikać z jakiejś niedojrzałości, czy wręcz zaburzeń psychicznych polityków, bo przecież te dwie partie tworzyły swego czasu koalicję POPiS, a ich działacze to solidarnościowcy, a potem zgodnie dokoptowali byłych postkomunistów, niemalże się podzielili po równo (tu Piotrowicz, a tam Borowski itd.). Trudno to ogarnąć, no chyba tylko założenie, że tak jak w XVII w. jesteśmy rozgrywani przez inne mocarstwa nadaje temu wszystkiemu trochę racjonalności. Zresztą o tym mówił Gudzowaty w rozmowie z Oleksym. Niestety większość ludzi pamięta z tej rozmowy tylko wątek Joli i lekcję jedzenia bezy :(

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 1 3 miesiące temuocena: 43% 

   szczyl i pustostan. Nie pierwszy raz jakieś brednie głosi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2159 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020