REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 marca 2021, 13:47 komentarzy 18

  (SK)

  Skandal w Szpitalu Południowym. Chora na Covid-19 pacjentka musiała spać w... toalecie, bo od wielu dni nikt nie chce naprawić zepsutego kaloryfera w sali dla pacjentów. Pytana o problem szefowa placówki rzuca słuchawką. Interwencję obiecało biuro wojewody.

  Szpital Południowy na Ursynowie to nowy budynek. Najwyraźniej nie wszystko w nim działa, jak należy, a pośpiech, z jakim kończono budowę, by szybko uruchomić tymczasową lecznicę dla chorych na Covid-19, przełożył się na awarie i usterki. Świadczy o tym przypadek naszej czytelniczki.

  Pani Barbara w ostatnią środę została przyjęta do szpitala z objawami Covid-19. Trafiła do dwuosobowej sali, gdzie leżała ze starszą kobietą. Współlokatorka była w dużo gorszym stanie zdrowia niż nasza rozmówczyni.

  - Trzy dni temu w sali było tak strasznie zimno, że wzięłam materac i poszłam do łazienki, gdzie kaloryfer grzał. Rozłożyłam materac i położyłam się, mając obok toaletę, a nad głową umywalkę - opowiada pani Barbara.

  Pacjentka próbowała zasnąć, rano ok. 5 w toalecie znalazła ją zaskoczona pielęgniarka.

  "Chcę zawalczyć o tych, którzy nie są w stanie o siebie zadbać"

  Wcześniej już kilka razy pani Barbara zwracała uwagę personelowi na zepsuty kaloryfer i zbyt niską temperaturę w sali. Podobna temperatura panuje zresztą - wg relacji pacjentki - także w innych pomieszczeniach. Wrażenie zimna potęguje każde otwarcie drzwi do sali z pacjentami, bo chłód przedostaje się z wyziębionego korytarza.

  - Nie jestem żadną aferzystką, nie jestem też wrażliwa na zimno. Chcę zawalczyć o tych, którzy leżeli w ciężkim stanie, bo oni o siebie nie zadbają. Obok mnie pani przez cały czas leżała odkryta w cienkiej koszulce. Jej stan się później pogorszył - mówi nasza rozmówczyni.

  Pielęgniarki i lekarze informowani o tym, że w szpitalu jest za zimno, mieli tylko wzruszać ramionami. Mówili, że "oni nie są od problemów technicznych, tylko od leczenia i opieki".

  - Personel chodzi ubrany w wiele warstw i ma do tego kombinezony i okulary, więc oni na pewno inaczej odczuwają temperaturę w tym wszystkim. Może dlatego nie reagują? - zastanawia się czytelniczka.

  - Najbardziej uderza w tym wszystkim znieczulica. Rozumiem, że są jak na wojnie, jest ich za mało, ale przecież nikogo nie wyleczą, gdy ten ktoś marznie - mówi mąż pani Barbary. - Co się dzieje w tym szpitalu? Przecież to nowy szpital. Sam bym przyjechał naprawić z żabką ten kaloryfer, gdybym nie był na kwarantannie! - dodaje oburzony mężczyzna.

  Szefowa szpitala odkłada słuchawkę

  Z informacjami o problemie zadzwoniliśmy do Ewy Więckowskiej, pełnomocnika rządu ds. Szpitala Południowego. W ostatni piątek ogłoszono, że rząd przejmuje placówkę od stołecznego samorządu. Była prezes Szpitala Solec, która odpowiadała za przygotowanie ursynowskiej placówki do otwarcia, od dziś odpowiada również za jego bieżące funkcjonowanie.

  - Nie będę tego komentowała - odpowiada krótko po wysłuchaniu przekazanej przez nas opowieści pacjentki.

  Mimo kilkukrotnych naszych próśb o choćby zapewnienie, że sprawdzi, czy problem występuje i czy zostanie on rozwiązany, Ewa Więckowska przerywa połączenie. Nie odpowiada też na smsa od naszej redakcji z pytaniem, czy kaloryfery zostaną naprawione.

  Skargę przyjmuje za to rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

  - Traktujemy to jako sygnał do sprawdzenia - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl. Obiecuje sprawdzić, co się dzieje z ogrzewaniem w Szpitalu Południowym. Czekamy na szerszy komentarz urzędu wojewódzkiego. Jak tylko uzyskamy odpowiedzi na nasze pytania, powrócimy do tematu.

  Masz dla nas temat? Coś Cię irytuje, drażni na Ursynowie albo chcesz coś pochwalić? Daj znać! Napisz do nas: redakcja@haloursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 109

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 52
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stara Wiara 18 19 dni temuocena: 47% 

   Towarzyszu Kińczyk dobrą robotę robicie!!! Przekaz ma być prosty PIS przejął szpital i kaloryfer jest zimy przez Radziwiłła. Jesteśmy z was dumni!!!

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimozi 17 19 dni temuocena: 53% 

   Gdybys towarzyszko orientowała się w kalendarzu i datach podanych w artykule, to bys wiedziala, ze bredzisz. Ale rubelek od pisich wpadl, co nie?

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MłodaGwardia 16 17 dni temuocena: 67% 

   Pisowskie trolle to przecież wyjątkowo puste dzbany - nawet dat pokojarzyć dobrze nie mogą. Rozpiszcie sobie może na kartce, w parach, to Wam łatwiej będzie może...

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pola21 15 21 dni temuocena: 81% 

   Często w szpitalach covidowych konieczny jest duży nawiew powietrza i duża jego wymiana. W WB np. w szkołach mimo chłodu otwarte są okna.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Wladek 14 21 dni temuocena: 61% 

   Ale ze lekarze i pielegniarki nie zareagowali? Ech, przeciez maja takie golebie serca, wrecz szczerozlote, nieba by przychylili rodakom, a tu takie cos... Moze za malo ich chwalimy, za malo naszej wdziecznosci czuja, a te kilkanascie tysiecy miesiecznie nie wynagradza im tego? Zatanczmy im przed szpitalem, wyslijmy kosz delikatesowy, bodaj bombonierke, przysliwowa butelke koniaku! Niech wiedza, ze o nich pamietamy, cieplo myslimy i zyczymy wszystkiego naj naj naj!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierownik 13 21 dni temuocena: 73% 

   Niewiarygodne?!?!: "... Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem… Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury!..."

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czasowy 12 21 dni temuocena: 73% 

   Ten szpital zostal przekazany do nadzoru rządowi w piątek. Czyli takie warunki zapewnila stolica.. Na pytanie czy było to potrzebne każdy z nas niech sam sobie odpowie

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 11 21 dni temuocena: 53% 

   do Czasowy i TLeming. Niepotrzebnie ideologizujecie. I nie czytacie uważnie. Przyczyny mogły być prozaiczne, ale przecież zawsze można poprzerzucać się odpowiedzialnością. "Była prezes Szpitala Solec, która odpowiadała za przygotowanie ursynowskiej placówki do otwarcia, od dziś odpowiada również za jego bieżące funkcjonowanie. - Nie będę tego komentowała - odpowiada krótko po wysłuchaniu przekazanej przez nas opowieści pacjentki."

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chorzy z nienawiści atakują 10 21 dni temuocena: 47% 

   Od dziś Szpital ma nadzór komisaryczny. W piątek został ogłoszony nadzór komisaryczny. Histeryczny atak pani wiceprezydent Kaznowskiej na Wojewodę Mazowieckiego zapowiadał , że „będzie się działo” . I dzieje się od pierwszej nocy. Pacjenta śpi w toalecie. ???? Pacjentka do 5-tej rano zajmowała innym pacjentom toaletę ??? Jakaś paranoja u pacjentki ! Wymyśliła , że w toalecie można spać.Pacjentka tak dbała o swoje zdrowie, że wybrała toaletę w tym szczególnym reżimie sanitarnym chorując na chorobę zakaźną - rozumiem ! BRAK SŁÓW !

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursy45 9 21 dni temuocena: 80% 

   Być może była w sali jedyna i nikomu innemu toalety nie zajmowała. I co teraz? Jestem w stanie uwierzyć ze jeśli w sali było zimno a w łazience działał grzejnik, po jakimś czasie się tam przeniosła z tego zimna

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~takie tam 8 20 dni temuocena: 45% 

   do ~Ursy45 : W tytule czytamy : "Chora na Covid spała w toalecie, bo w salach nie działa ogrzewanie” . Duża wytłuszczona czcionka krzyczy : - "w TOALECIE" , a nie w łazience. Może chora miała prócz Covida chorobę współistniejącą ?, ogromną nienawiść do wojewody/komisarza/PiS-u ?

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TURBO LEMING 7 21 dni temuocena: 60% 

   teraz wiadomo dlaczego trzeba było przejąć zarządzanie tym szpitalem od nieudaczników i ignorantów z ratusza

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TakiMamyKlimat 6 21 dni temuocena: 74% 

   W sedno, dramat!

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 23 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arturo 5 21 dni temuocena: 69% 

   To jest właśnie pani Więckowska. Komisarz rządowy nie musi rozmawiać z mediami chyba że z TVP

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TakiMamyKlimat 4 21 dni temuocena: 53% 

   Dam sobie ręke uciąć iż pan ówczesny prezydent Warszawy miał natomiast przygotowaną ekstra luksusową salę covidową z ogrzewaniem i innymi bananowymi ekscesami. Jak żyć w takim mieście jak normalni ludzie są tak traktowani?? jak ku#wa mać worki w piwnicy.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursy45 3 21 dni temuocena: 56% 

   Hm, No i przegrałeś. Trzymam w takim razie za słowo. Czy jestem okrutny??

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 2 20 dni temuocena: 33% 

   Dla zwykłego osła wyłączyli by cały oddział. Łóżka z plebsem na ulicę by wystawili aby żoliborska pokraka miał extra obsługę.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MłodaGwardia 1 17 dni temuocena: 100% 

   @TakiMamyKlimat - a co z rączką zrobiłeś? Zakopałeś?

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3942 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021