REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Na budowie Szpitala Południowego widać ogromne postępy. W ostatnich dniach na ścianach budynków zaczęto kłaść elewację, a to wróży niedaleki koniec robót. Według miasta prace powinny zakończyć się w lipcu.

  Mieszkańcy obserwujący budowę Szpitala Południowego ze zdziwieniem piszą do nas o tym, że na ścianach budynku pojawiła się już elewacja. – Kiedy otwarcie? – dopytuje pani Małgorzata. - Jestem w ciąży czy zdążę już tam urodzić? - chce wiedzieć mieszkanka Natolina. Także lekarze, zainteresowani pracą w nowo powstającej instytucji, chcą już poznać terminy rekrutacji.

  Budowa Szpitala Południowego ruszyła dwa lata temu. Na terenie przy zbiegu ulic Pileckiego i Gandhi powstaje placówka składająca się z trzech budynków i lotniska dla helikoptera. W środku będzie 7 oddziałów na ponad 300 łóżek. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Ursynowa inwestycji.

  Zgodnie z planem

  Z analiz miasta wynika, że szpital będzie obsługiwał około 250 tys. osób z naszej dzielnicy. Natomiast włączając Wilanów, powiat piaseczyński oraz tereny skomunikowane z Warszawą powstającą obwodnicą oraz istniejącą autostradą A2, pacjentami szpitala może być nawet 300-350 tys. ludzi.

  Znajdziemy tu m.in. oddziały szpitalne takie jak: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny oraz blok porodowy, a także oddziały kardiologii, ortopedii, neurologii z łóżkami udarowymi i rehabilitacją oraz chirurgii ogólnej. Wciąż nie wiadomo czy będzie pediatria, o którą walczyli rodzice z Ursynowa i Wilanowa. NFZ nie chce jej finansować.

  W szpitalu zaplanowane są również: przychodnia z poradniami adekwatnymi do oddziałów, a także laboratorium analityczne oraz dział rehabilitacji. W szpitalu będzie funkcjonował SOR, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a także diagnostyka obrazowa i endoskopia.

  W projekcie uwzględniono wszelkie udogodnienia i standardy dla osób niepełnosprawnych. Zaprojektowanych zostało 400 miejsc postojowych: 38 stanowisk na parkingu nadziemnym, 362 stanowiska na parkingu podziemnym.

  Kiedy otwarcie?

  Szpital rośnie w oczach, a budynek z zewnątrz wydaje się być skończony. Jak informuje urząd miasta, rzeczywiście zakończono już wszystkie prace związane z konstrukcją budynku, w tym lądowisko dla helikopterów.

  W pomieszczeniach, w których zakończono montaż instalacji, wykonywane są obecnie posadzki ceramiczne, sufity podwieszane i kładzione są tapety. Trwa także montaż okien i drzwi. W budynkach jest już podstawowa instalacja elektryczna.

  Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z przyłączami wody, kanalizacji i gazu, a na zewnątrz trwają prace elewacyjne, przygotowawcze pod montaż kolektorów słonecznych oraz związane z montażem wind. Zagospodarowywany jest także teren wokół budynków.  

  Zgodnie z umową zakończenie prac ma nastąpić do 31 lipca 2019 r. Miasto już ogłasza przetargi na sprzęt i wyposażenie, a rekrutacja personelu ruszy dopiero po odbiorach. Wyposażenie szpitala może zająć do kilku miesięcy, wariant optymistyczny zakłada otwarcie szpitala z końcem tego lub z początkiem przyszłego roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 169

  • 119
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fela 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Czy już przyjmują zapisy do tego szpitala i gdzie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konik 7 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Dlaczego tylko to takie brzydkie? Projekt pamięta chyba lata 90 i do tego ta elewacja :(

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zobaczycie 6 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Miesiąc po otwarciu szpitala zacznie się protest okolicznych mieszkańców dot. przelotów helikopterów na to lądowisko na dachu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mag 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Szybciej spodziewam się problemów dotyczących parkowania.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gość 4 5 miesięcy temuocena: 67% 

   A po otwarciu szpitala ,bankructwo i sprzedaż w prywatne ręce .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czy burmistrz dba o seniorów? 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ursynów się starzeje - czy będzie oddział geriatryczny?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tetryk 2 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Nie będzie. Będzie prosektorium.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Krwi tu też nie oddasz

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3016 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO