REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Do końca roku Szpital Południowy będzie gotowy w stanie surowym - zapowiada wykonawca. To szybciej niż planowano. Dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wmurowała kamień węgielny pod trwającą inwestycję.

  309 łóżek, 9 oddziałów, bank krwi, przychodnie specjalistyczne oraz najnowocześniejszy w Polsce sprzęt diagnostyczny. Tak ma wyglądać budowany na Ursynowie Szpital Południowy - u zbiegu Pileckiego i Gandhi. Dziś władze miasta i dzielnicy oraz przedstawiciele wykonawcy wmurowali kamień węgielny z aktem erekcyjnym w środku.

  - Najstarsi ursynowianie pamiętają, że szpital planowano wybudować już 30 lat. W grudniu w dość nieprzyjemny zimowy dzień było wbicie pierwszej łopaty a dziś już kolejny etap - cieszyła się  Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

  - To absolutny priorytet, niech te mury szybko rosną! - dodawała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady M. St. Warszawy.

  Budowa jest już zaawansowana. W tej chwili powstaje pierwsza i druga kondygnacja podziemna. Powstanie jeszcze pięć pięter naziemnych.

  - Termin kontraktowy to sierpień 2019, ale jest możliwość, że mieszkańcy Ursynowa otrzymają ten obiekt wcześniej niż planowaliśmy. W tym roku chcemy zamknąć konstrukcję z dachem, 70% murów oraz część instalacji. W przyszłym roku będą roboty wykończeniowe - mówi Józef Zybelewicz, prezes ERBUD S.A., lider konsorcjum Erbud-Strabag, które buduje szpital.

  Ursynowski szpital będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Będzie miał najnowsze certyfikaty energooszczędności oraz takie ciekawostki jak poczta pneumatyczna czy automatyczna apteka. 

  - Przymierzamy się w tej chwili do technologicznego wyposażenia szpitala. Sprzęt jest coraz nowszy i lepszy, więc pracujemy, aby ten szpital wyróżniał się. Idziemy pomieszczenie po pomieszczeniu - wyposażenie i aranżacja, tak by szpital był przyjazny dla pacjentów - mówi dyrektorka ursynowskiego ZOZ Grażyna Napierska, która odpowiada za organizację szpitala.

  W placówce znajdą się oddziały: ratunkowy, wewnętrzny, kardiologiczny, położniczo-ginekologiczny z neonatologią, geriatryczny, ortopedyczny, chirurgii ogólnej, psychiatrii, oddział intensywnej terapii, poradnie specjalistyczne oraz zaplecze diagnostyczno-rehabilitacyjne z bankiem krwi.

  Nie przewidziano oddziału pediatrycznego, uznając, że w Warszawie jest wystarczająco dużo łóżek szpitalnych dla dzieci. Mieszkańcy dzielnicy utworzyli petycję elektroniczną w sprawie zmiany tej decyzji. Więcej na ten temat w kolejnych dniach na Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 7 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Z brakiem oddziału pediatrycznego to jest akurat bardzo słabe. Uważam, że powinien być. Jak sama nazwa wskazuje to jest Szpital Południowy- dokąd zatem mają się udawać dzieci z tej części warszawy?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyt. 6 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Za przeproszeniem: czy decydenci są pier...ci ?! Nie dość, że za mało miejsca i ważne oddziały nie mieszczą się, to położenie dokładnie na przedłużeniu pasa startowego Okęcia i niedaleko wylotu spalin z autostrady (dokładnie na płn. od niego). Gratuluję skretynienia!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka wawy 5 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Widać że Pani poniżej, która twierdzi że szpital powstaje w związku z rozpoczeta kampania nie zna się na inwestycjach , a w szczególności na poszczególnych jej etapach. Droga Pani proszę zapoznać się z następującymi pojęciami dokumentacja projektowa, pozwolenie na budowę i zamówienia publiczne oraz roboty budowlane. Nic nie powstaje w tydzień czy miesiąc. Proszę nie obrażać osób, które działają na rzecz społeczności lokalnej i budują lepsze jutro.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec Ursynowa 4 9 miesięcy temuocena: 20% 

   Tak, tak a świstak siedzi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowiain 3 9 miesięcy temuocena: 69% 

   przegońcie z budowy tą kobietę ! Czego się ona nie dotknie to sp... spartoli ! dobrze, że budowa ruszyła, ale szkoda, że tak późno. Gdyby Gierek rządził jeszcze parę lat, to Ursynowie byłby szpital...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jola 2 9 miesięcy temuocena: 58% 

   do trzech razy sztuka... HGW obiecywała ten szpital w poprzednich wyborach i w jeszcze wcześniejszych... Widać PO w Warszawie pali się grunt pod nogami w związku z reprywatyzacja. Rozpoczeli już kampanię, bo wiedzą, że jak nie utrzymają władzy to będą siedzieć w kiciu. Szkoda, że kosztem mieszkańców. To zła lokalizacja dla tak potrzebnej placówki. Widać to po składzie oddziałów. Najważniejsze się nie mieszczą.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasia 1 9 miesięcy temuocena: 40% 

   dobry czas dla Ursynowa !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1317 sekundy
  REKLAMA