REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2020, 10:06 komentarzy 12

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Wojewoda porozumiał się z miastem. Szpital Południowy, wbrew wcześniejszym informacjom, zostanie uruchomiony wcześniej i w całości przeznaczony dla pacjentów z koronawirusem. 

  Jeszcze niedawno, odwołany już wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej odpowiedzialny za służbę zdrowia, wykluczał przyspieszenie budowy Szpitala Południowego z przeznaczeniem na tymczasowy szpital covidowy. - To jest jeszcze plac budowy - powtarzał.

  Dziś sytuacja się zmieniła. W czwartek na posiedzeniu komisji zdrowia w sejmiku samorządu województwa mazowieckiego przedstawiciel wojewody poinformował, że drugi szpital tymczasowy w hali Expo XXI na Woli nie powstanie ze względu na zbyt wysokie koszty przywrócenia hali do stanu pierwotnego. Służby wojewody zaczęły brać pod uwagę puste obiekty szpitali miejskich, m.in. Szpital Południowy u zbiegu ulic Pileckiego i Gandhi.

  Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, miasto już wcześniej proponowało rządowi ursynowską lokalizację. - Pierwsza propozycja ze strony miasta ws. szpitala na Ursynowie padła już we wrześniu, wówczas premier nie był zainteresowany. Zmieniło się to po fiasku z halą na Woli - mówi nam urzędnik miejski zaangażowany w sprawę. 

  400 łózek dla pacjentów z Covidem

  Szpital wciąż jest w budowie, choć z zewnątrz wygląda na ukończony, to w środku trwają prace wykończeniowe. Przyjeżdża też sprzęt medyczny. Planowany termin oddania obiektu do użytku - wg ostatnich zapowiedzi miasta - to koniec marca 2021 roku. Szpital miał zacząć przyjmować pacjentów od 1 lipca, od dnia, gdy obowiązywać będzie kontrakt z NFZ.

  Problemy rządu ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji dla drugiego szpitala tymczasowego dla Mazowsza spowodowały, że zawarto porozumienie z miastem. W skróce - wojewoda przeznaczy specjalne środki z funduszu covidowego na przyspieszenie prac wykończeniowych w ursynowskim szpitalu. 

  Może on zostać otwarty w lutym przyszłego roku, a więc miesiąc wcześniej niż planowano, pod warunkiem, że ekipy budowlane będą pracowały 24 godziny na dobę. 

  - Nie ukrywam, że wolelibyśmy skończyć Szpital Południowy we własnym tempie, wynikającym z harmonogramu robót, ale wchodzimy w to, bo obecna sytuacja tego wymaga - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, która przejęła także pieczę nad ochroną zdrowia po dymisji Pawła Rabieja.

  - Przeznaczenie go w całości na covidowy zakłóci urządzenie laboratorium, apteki i wstawienie reszty aparatury medycznej potrzebnej także pacjentom bez COVID-19. To oznacza, że po zakończeniu tymczasowej działalności szpitala de facto wrócimy na budowę. Do tego konieczna będzie podwójna księgowość - jedna dla szpitala tymczasowego, druga dla docelowego - dodała.

  Budowa Szpitala Południowego u zbiegu ul. Gandhi i Pileckiego ruszyła w 2017 roku. Na działce o powierzchni 1,72 ha powstał kompleks złożony z trzech pięciopiętrowych modułów. Szpital ma swoje lądowisko dla śmigłowców medycznych. Docelowo ma mieć ok. 400 łóżek na 11 oddziałach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawa sfinansuje 12 2 miesiące temuocena: 75% 

   szpital mieszkańcom Mazowsza czyli w ramach JANOSIKOWEGO Extra. Dziś mies, kańcy Mazowsza trafiają do warszawskich szpitali z udarami, zawał i przywożę i przez LPR. Mies, kańcy Warszawy godzinami czekają w karetce na przyjęcie na SOR a rczj jeżdżą od jednego drugiego, trzeciego szpitala.. Nowy szpital i narażony będzie na zakażenia... Czy to jakieś tajne porozumienie za awarię Czajki???? Przecież Rząd wystawił rachunek.. Niech Prezydent Trzaskowski wyjaśni to.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bezmyślność 11 2 miesiące temuocena: 75% 

   Decyzja błędna podjęta bez sensu przez Prezydenta Trzaskowskigo. Uwzględnia INTERS wojewody, który będzie przywoził chorych z covidem ubezpieczonych w KRUS. A mieszkańcy Ursynowa i Warszawy będą umierać na zawały, udary, ranni w wypadkach bo nie będzie dla nich miejsca. Szpital choć nowy zaraz będzie zainfekowany..

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 10 2 miesiące temuocena: 89% 

   A kiedy w końcu będą leczeni ludzie z zawałami, udarami i inni wymagający nagłej pomocy?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 9 2 miesiące temuocena: 100% 

   Polecam artykuł ze przetargi na wyposażenie i oddanie szpitala południowego odłożone poprzez Covid i cała inwestycja mocno opóźniona była i tak.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 8 2 miesiące temuocena: 69% 

   Brak Tlenu. Brakuje informacji o kluczowym elemencie. W szpitalach tymczasowych brak tlenu w przenośnych butlach. W Południowym jest instalacja stała tlenowa dzięki której przeżyje znacznie więcej ludzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 7 2 miesiące temuocena: 94% 

   A czy oprócz sal i sprzętu będą w tym szpitalu lekarze, pielęgniarki, technicy medyczni i pozostałe osoby z obsługi? Czy są już zorganizowani? Bo już teraz ich brakuje, w tych szpitalach, które działają.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~4321 6 2 miesiące temuocena: 85% 

   Szkoda, że miasto i wojewoda podjęli taką decyzję. Szpital na Ursynowie powinien być budowany jako zwykły szpital, a ten dodatkowy covidowy, jak planowano dotychczas w pawilonie Expo na Woli. Koszty przygotowania do covida i przywrócenia szpitala ursynowskiego do normalnej działalności będą pewnie porównywalne, jak przygotowania tego w Expo. I to p. Paweł Rabiej ma rację wykluczając przyspieszenie budowy Szpitala Południowego z przeznaczeniem na tymczasowy szpital covidowy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 5 2 miesiące temuocena: 43% 

   Ludzie umierają a ty o jakieś przetargowej prywacie która komuś przejdzie koło nosa dywagujesz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jak zwykle 4 2 miesiące temuocena: 33% 

   Owszem , powinien być już oddany jako szpital Południowy ogólny. Rabieja do tego nie mieszaj , bo to Kempa decyduje i tak postanowił. Covidowy za kasę dodatkową tak, a jako szpital dla wszystkich nie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 3 2 miesiące temuocena: 55% 

   A ja się na to nie zgadam i żądam dymisji Trzaskowskiego pseudo Prezydenta m.st. Warszawy. Nowoczesne mają mieć przywileje ?..... na zachowania Lempart, Wielgus i innych podskakiwaczy i piewców 8**** !!! Toć to granda w biały dzień. Na ten szpital seniorzy i matki z dziećmi czekają już od 30 lat. Przecież wg. wielu "nowoczesnych" wirus to ściema i zamordyzm narodu oraz łamanie konstytucji. Więc jak to jest ? Znowu "nowoczesne" maja mieć udogodnienia ? No tak .... seniorzy i dzieci niech umierają ! Przecież to jest zgodne z poglądami "nowoczesnych". Jeszcze jak zawiesicie na szpitalu symbole LGBT i czerwonej błyskawicy, to wszystko będzie jasne.... komu ma on służyć w pierwszej kolejności. Hura hura hura ..... rozlega się z ust lewicowych działaczy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 2 2 miesiące temuocena: 38% 

   Jaki słowotok ;-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 1 2 miesiące temuocena: 52% 

   Rekin za chwilę sam padniesz od tego jadu, którym plujesz!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3465 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021