REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2021, 16:12 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  W Szpitalu Południowym na Ursynowie ruszył oddział rehabilitacji dla pacjentów po Covid-19. Na ten cel przeznaczono 100 łóżek w tej placówce. - Pierwsi pacjenci są już przyjmowani - poinformował wojewoda mazowiecki.

  Na rehabilitację po przebyciu choroby Covid-19 skierowanie może wystawić każdy lekarz, po zakończeniu leczenia,

  - Dzięki możliwości takiej rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, mogą znacznie poprawić swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną - poinformowało biuro wojewody w komunikacie prasowym. 

  Rehabilitacja pocovidowa trwa od 2 do 6 tygodni. W Szpitalu Południowym, który jako pierwszy na Mazowszu, realizuje taki program zdrowotny, pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.

  W przejętym przez rządowego pełnomocnika w marcu Szpitalu Południowym u zbiegu ul. Pileckiego i Gandhi nadal będą utrzymywane w gotowości łóżka covidowe. To na wypadek, gdyby wzrosła liczba zachorowań.

  - Szpital Południowy został wyznaczony jako placówka wiodąca do leczenia pacjentów z Covid-19 w Warszawie – tak, aby w innych miejskich placówkach nie wyznaczać łóżek „coviodwych” i aby służyły one w jak największym zakresie pacjentom z innymi schorzeniami. Pacjenci  z Covid-19 z Warszawy oraz okolic są kierowani obecnie do Szpitala Południowego, dlatego nadal musi on dysponować odpowiednim potencjałem. W innych miejskich placówkach nie ma już wyznaczonych miejsc dla pacjentów z potwierdzonym Covid-19 - informuje Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego.

  Wojewoda: To manipulacja

  Wojewoda odniósł się do ostatnich zabiegów miasta, by odzyskać szpital z rąk rządowego pełnomocnika. Przypomnijmy, minister zdrowia przejął szpital ursynowski, bo rzekomo ze strony władz samorządowych nie było woli współpracy, a łóżka covidowe były uruchamiane zbyt wolno.

  - Tezy władz miasta stołecznego o tym, że Szpital Południowy został „ukradziony” to manipulacja. Przede wszystkim bez wsparcia rządowego placówka ta nie byłaby oddana do użytku pacjentów na początku tego roku, gdyż w momencie wydawania polecenia prezydentowi m.st. Warszawy o utworzeniu szpitala tymczasowegona jesieni 2020 roku wciąż trwała tam budowa. Miasto planowało oddanie obiektu najwcześniej na jesień 2021 r. Rząd udzielił ogromnego wsparcia w celu szybszego oddania do użytkowania Szpitala Południowego i uruchomienia w nim szpitala tymczasowego, aby służył warszawiakom chorym na Covid-19 - mówi Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki.

  Zdaniem wojewody wyznaczona na rządowego pełnomocnika była prezes szpitala Ewa Więckowska, bardzo dobrze poradziła sobie z postawionym zadaniem

  - Przykładowo, po 3 tygodniach pracy na stanowisku pełnomocnika do placówki zostało przyjętych ponad 260 pacjentów – co daje średni wynik blisko 90 pacjentów na tydzień. Dla porównania, przez 5 tygodni pracy poprzedniego zarządu zostało przyjętych zaledwie 126 pacjentów – co dawało średnią 25 pacjentów na tydzień - wylicza biuro prasowe wojewody.

  Z kolei Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy w ubiegłym tygodniu zarzucała Więckowskiej, że w żadnym momencie działalności Szpitala Południowego nie zdołała ona uruchomić 300 łóżek covidowych, co zarzucano wcześniej miastu. Ponadto w ostatnich dniach w szpitalu leczy się mniej niż 30 pacjentów. Jednocześnie miasto nie ma możliwości rozpoczęcia wyposażania szpitala, bo obowiązująca decyzja miniustra blokuje te działania.

  - Ewa Więckowska skutecznie zachęciła do pracy w tej placówce personel, który pozwalał na uruchomienie 250 łóżek (w zależności od obłożenia) podczas tzw. trzeciej fali pandemii. Uruchomienie kolejnych łóżek, przede wszystkim respiratorowych dla pacjentów z Covid-19 wymagało zbudowania zespołu anestezjologicznego i internistycznego – dzięki systematycznym działaniom Pani Pełnomocnik udało się to osiągnąć - przekonuje rzecznik wojewody Ewa Filipowicz.

  Rząd szybko nie odda szpitala miastu

  Miasto może raczej zapomnieć o rychłym oddaniu szpitala przez rząd. W komunikacie prasowym wojewody podkreślono, że sieć szpitali tymczasowych powstała w celu zabezpieczenia świadczeń medycznych dla mieszkańców zakażonych koronawirusem i odciążenia pozostałych placówek, w przypadku zwiększonej liczby zachorowań na Covid-19 oraz koniecznością hospitalizacji pacjentów.

  - Przygotowane łóżka w placówkach stanowią rezerwę dla bazy łóżkowej w województwie, która obecnie w związku z zaobserwowanym spadkiem liczby hospitalizowanych pacjentów z Covid-19  została pomniejszona i przywracana do leczenia pacjentów z pozostałymi schorzeniami - czytamy w komunikacie.

  Burmistrz Robert Kempa na ostatniej sesji rady dzielnicy przekonywał, że jeśli miasto szybko nie odzyska szpitala to ursynowianie będą mogli się w nim leczyć najwcześniej w 2023 roku. Tyle potrwają procedury, wyposażanie w sprzęt i kompletowanie zespołu. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Klara123 8 ponad rok temuocena: 0% 

   Gdzieś te łóżka covidowe muszą być. Padło na Ursynów. Gdyby padło na Radom to co, byłoby lepiej?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 7 ponad rok temuocena: 78% 

   A wszystko tylko po to, by "dowalić" samorządowi Warszawy. Mieszkańców, którzy w większości nie głosują na PiS, trzeba ukarać. Najłatwiej zająć czyjeś mienie, ustanowić swojego pełnomocnika, co na niczym się nie zna, opowiadać i prezentować dyrdymały w power point, siać niezgodę i gębę mieć wypchaną frazesami o Polsce, Polakach, wstawaniu z kolan itp, itd. W tym są kompetentni, niestety.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paróweczka 6 ponad rok temuocena: 33% 

   Tylko PIS nas zbawi od wszystkiego co złe! Brawo!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryba 5 ponad rok temuocena: 67% 

   Wojewoda Radziwiłł nazwisko zobowiązuje - do spierdzielania wszystkiego co może wspomóc ludzi

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 4 ponad rok temuocena: 77% 

   Ciekawe tłumaczenie wojewody : ponieważ dołożyłem się / wsparłem finansowo , żeby wcześniej było gotowe, to mogę potem zabrać w całości . W dokładnie taki sposób działa chyba mafia przejmująca nieruchomości.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 3 ponad rok temuocena: 80% 

   Jak widzę ten szpital i myślę, że jest w nim ok 30 pacjentów covidowych i 100 ma rehabilitację to naprawdę nie wiem czemu moje podatki są tak marnotrawione. Tak duży obiekt, a wykorzystany nawet nie wiem w ilu procentach myślę że góra 10%. W Polsce to pełnomocnik rządu za taką niegospodarność powinien polecieć, a nie miasto musi się dopominać o coś, co mu się należy jak psu buda, bo to mieszkańcy miasta wydali z 400 mpln na ten szpital.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój 2 ponad rok temuocena: 14% 

   Przez wiele dni w kwietniu nie było ani jednego miejsca w Warszawie dla chorych na Covid. Pomyśl zanim napiszesz. Piaskarki też chciałbyś zlikwidować bo śnieg jest parę dni w roku ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tert 1 ponad rok temuocena: 100% 

   @swoj a od początku pandemii nie mają się gdzie leczyć tysiące osób chorujących na inne choroby niż JEDNA JEDYNA. Zabiegi wstrzymane, operacje poprzesuwane. To jest tragedia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4528 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022