REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK/UM)

  W Szpitalu Południowym trwa budowa nowej niezależnej instalacji tlenowej. Od 12 listopada ursynowska placówka covidowa chce wznowić przyjęcia pacjentów.

  Pod koniec października Szpital Południowy wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Powód? Problemy z wydajnością instalacji tlenowej, która jest kluczowa w leczeniu chorych z koronawirusem. W środę, 27 października strażacy dowieźli 285 rezerwowych butli z tlenem medycznym. 

  - Podjęliśmy natychmiast decyzje i działania zmierzające do rozbudowy instalacji tlenowej, tak aby szpital był w stanie wypełnić decyzję ministra zdrowia i aby jak najszybciej wznowić przyjęcia pacjentów. Bez wybudowania całej nowej, niezależnej instalacji tlenowej, powrót do pełnego obłożenia nie jest możliwy - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

  W placówce przy Pileckiego trwają prace budowlane. Powstaje niezależna nowa instalacja. Zamontowano już uchwyty do podłączenia nowej instalacji tlenowej, otwarto przestrzenie w sufitach. W przyszłym tygodniu na Ursynów ma przyjechać dodatkowy zbiornik z tlenem medycznym. 

  - Niezbędne odbiory planowane są zgodnie z harmonogramem w przyszłym tygodniu. Przyjęcia pacjentów szpital planuje rozpocząć w przyszły piątek, 12 listopada. Jeśli uda nam się skończyć choć jeden dzień wcześniej, będziemy bardzo zadowoleni - dodaje wiceprezydent Kaznowska.

  Przypomnijm - w niedzielę 24 października, w placówce padł rekord liczby przyjętych pacjentów – w szpitalu hospitalizowano wówczas 270 osób. Wszyscy leczeni wymagali tlenoterapii na różnych poziomach, w tym również podłączenia do urządzeń typu hi-flow (aparat do wysoko-przepływowej terapii tlenem) oraz respiratorów. Z powodu jednoczesnego ogromnego poboru tlenu dostarczanego pacjentom, doszło do ponaddwukrotnego obciążenia sieci tlenowej i uszkodzenia elementów instalacji.

  27 października w szpitalu zwołano sztab kryzysowy z udziałem wojewody mazowieckiego, który podjął decyzję, aby pacjenci pozostali w placówce.

  Następnego dnia rano uszkodzone reduktory zostały wymienione. Nie było potrzeby przemieszczenia pacjentów.

  - Jednakże z powodu olbrzymiego przekroczenia poboru tlenu niezbędne było wstrzymanie przyjęć pacjentów i zejście do jednoczesnego poboru tlenu na poziomie ok. 100 metrów sześc. na godzinę - informuje ratusz.

  Władze stolicy przypomniały, że Szpital Południowy był projektowany jako wieloprofilowa placówka medyczna, a nie szpital covidowy, gdzie zachodzi konieczność jednoczesnego podłączenia do tlenu niemal 300 pacjentów - wydolność istniejącej instalacji to ok. 100 metrów sześciennych tlenu na godzinę, a zapotrzebowanie na pobór tlenu wyniosło ponad 220 metrów sześciennych  na godzinę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.4377 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022