REKLAMAA1 TEFAL  03.02.2021 - 02.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lutego 2021, 09:14

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który cały czas zyskuje na popularności. Niejedna kobieta, która po raz pierwszy decyduje się na sztuczne rzęsy, zastanawia się, jak długo utrzymają się one na oczach. Prawda jest taka, że odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. W tym artykule wyjaśniono, co ma wpływ na długość utrzymywania się sztucznych rzęs j jak o nie dbać, a także wskazano, jakie są najpopularniejsze metody przedłużania rzęs.

  Jak długo trzymają się sztuczne rzęsy?

  Profesjonalnie zaaplikowane sztuczne rzęsy mogą utrzymywać się kilka tygodni, z reguły 3-4 tygodnie. Wiele zależy jednak od wybranej metody przedłużania. Metody objętościowe dają trwalszy efekt z tej prostej przyczyny, że podczas zabiegu aplikowana jest większa ilość rzęs. Naturalnie traci się jakieś 2-3 rzęsy dziennie, a na powiecie znajduje się około 150 rzęs. Łatwo więc obliczyć, ile czasu musi upłynąć, by wypadły wszystkie rzęsy przedłużane metodą 2:1, 3:1 czy jeszcze inną. Należy przy tym zaznaczyć, że czas, jaki sztuczne rzęsy utrzymują się na powiece, zależy także od jakości użytych kępek i kleju oraz umiejętności stylistki rzęs. Wybierając kępki rzęs, warto stawiać na te z półki premium, które odznaczają się precyzją wykonania i wysoką jakością. Właśnie takie rzęsy do przedłużania można znaleźć w sklepie Wonder Lashes. Dobre jakościowo rzęsy bez problemu utrzymają się kilka tygodni. Po upływie tego czasu wystarczy jedynie uzupełnić braki, by móc dalej cieszyć się pięknymi rzęsami!

  Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs

  Ja już wspomniano, istnieje wiele metod przedłużania rzęs, a od tego, która zostanie wybrana, w dużej mierze zależy trwałość stylizacji. Jeszcze do niedawna jedyną metodą przedłużania była metoda 1:1, która polega na tym, że na jedną naturalną rzęsą przypada jedna sztuczna. Ten sposób stylizacji polecany jest paniom, którym zależy na jak najbardziej naturalnym efekcie. Obecnie dużą popularność zyskały jednak metody objętościowe, które zapewniają bardziej spektakularny efekt, a także utrzymują się dłużej na rzęsach. W sklepach można znaleźć sztuczne rzęsy oznaczone 2D, 3D, a nawet 6D czy 8D. Co to oznacza? W metodzie 2D do każdej naturalnej rzęsy przyklejane są 2 sztuczne, w metodzie 3D - 3 sztuczne rzęsy i tak dalej. Najbardziej zagęszczone rzęsy zwane są Hollywood lub Russian Volume. Rzęsy przedłużone tą metodą mogą utrzymać się naprawdę długo, trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to efekt, który spodoba się każdemu.

  Jak dbać o sztuczne rzęsy, by utrzymywały się jak najdłużej?

  Dobrej jakości przedłużane rzęsy będą utrzymywać się 3-4 tygodnie pod warunkiem, że ich właścicielka należycie o nie dba. Jak zatem pielęgnować sztuczne rzęsy i co zrobić, by pozostawały na oczach jak najdłużej? Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, mając na oczach sztuczne rzęsy:

  1. Unikać sauny oraz parówek z użyciem gorącej wody.
  2. Nie używać zwykłej maskary ani zalotki do podkręcania rzęs.
  3. Zachowywać szczególną ostrożność podczas demakijażu.
  4. Nie używać tłustego płynu do demakijażu, olejków ani wazeliny.
  5. Nie pocierać, nie ciągnąć ani nie wyrywać rzęs. Gdy któraś z rzęs częściowo się odklei, można delikatnie ją odciąć.

  Warto zakupić specjalne preparaty dedykowane przedłużanym rzęsom. W dobrze zaopatrzonych sklepach kosmetycznych znajdują się produkty do makijażu rzęs przedłużanych oraz specjalne płyny do ich czyszczenia. W razie potrzeby można też delikatnie przeczesać rzęsy suchą szczoteczką. Dzięki stosowaniu się do tych kilku prostych zasad, sztuczne rzęsy mogą utrzymywać się naprawdę długo!

  Artykuł załadowany: 0.238 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021