REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MAL)

  Mikołajki tuż, tuż... a prezentów ciągle brak? Drobiazgi dla bliskich oraz różne inne bibeloty, ubrania i perełki z szaf naszych sąsiadów będziemy mogli nabyć w tę niedzielę aż w dwóch miejscach. Przed nami ostatnia w tym roku garażówka pod ratuszem i świąteczny kiermasz przy DOK na Kajakowej.

  Świąteczne kolejki w sklepach już się zaczynają, a szał grudniowych zakupów już za pasem. W ten weekend będziemy mieli okazję bez kolejek do kas kupić dekoracje bożonarodzeniowe, ciepłe zimowe kurtki, czapki, szaliki i różne słodkości od naszych sąsiadów.

  Kup od sąsiada!

  Wyprzedaże garażowe zawsze cieszyły się na Ursynowie ogromną popularnością. W tym roku dopiero pod koniec sierpnia udało się zorganizować pierwszą wymianę międzysąsiedzką. Ratusz postanowił, że zorganizuje jedynie trzy garażówki. Druga odbyła się w październiku, teraz na początku grudnia czas na kolejną.

  Ostatnia w tym roku odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia od godz. 12 do 16 na parkingu za urzędem dzielnicy. Będzie można zaopatrzyć się na niej w zabawki dla dzieci, pluszaki, ciepłe ubrania, gry, planszówki, dekoracje świąteczne i inne bibeloty zalegające w szafach sąsiadów.

  Podczas wydarzenia będzie także można wesprzeć Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Wolontariusze pojawią się z puszkami, do których chętni będą mogli wrzucać datki. Dochody z jednego ze stoisk również zostaną skierowane do podopiecznych hospicjum. Biblioteka Publiczna "Ursynoteka" postanowiła sprzedawać książki, które będą jednocześnie cegiełką na rzecz fundacji.

  Jak zapowiada ratusz, mimo iż to ostatnia garażówka w tym roku, to możemy się już szykować na kolejne. Inicjatywa tak spodobała się mieszkańcom, że dzielnica postanowiła kontynuować tradycję sąsiedzkich wyprzedaży w 2022 r.

  Kiermasz Świąteczny

  Również w niedzielę, tyle że przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury odbędzie się natomiast lokalny kiermasz świąteczny. Poza zakupami, instytucja co roku zaprasza mieszkańców na przedstawienia dla dzieci Bajki-Zapominajki oraz Warsztaty Mikołajkowe. Tym razem zainteresowanie było ogromne i wejściówki rozeszły się w ciągu kilku godzin. Będzie można za to spędzić czas z sąsiadami i poznać lokalnych twórców.

  - Naszą główną ideą jest to, aby skupić lokalnych twórców. Chcemy, aby mieszkańcy mogli kupić coś naprawdę wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju wykonanego przez sąsiada - mówi Marzena Zientara z Miejsca Aktywności Lokalnej na Kajakowej.

  Na Świątecznym Kiermaszu będzie sprzedawać 24 wystawców. Artyści zaprezentują swoje unikalne rękodzieła - kupimy od nich obrazy, mydlane oraz drewniane ozdoby, grafiki i kartki świąteczne, świece sojowe, szale, rękawiczki, grube skarpety, biżuterię, ozdoby świąteczne dla dzieci, ceramikę, zabawki zrobione na drutach i szydełku oraz wieńce i stroiki bożonarodzeniowe.

  Kiermasz odbędzie się w niedzielę w godz. 10-14. Znajdziemy na nim również stoisko charytatywne, gdzie będzie można wspomóc poprzez drobne zakupy 4-letniego Jacka chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu.

  ZOBACZ: A tak wyglądał Świąteczny Kiermasz w 2019 roku

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5134 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022