REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 grudnia 2020, 12:11

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. praowe)

  Zakłady sportowe są w Polsce wiele lat. Kiedy pojawiły się pierwszy raz? Gdzie można szukać ich źródeł? Te informacje mogą zaskoczyć wiele osób. O historii hazardu sportowego przeczytasz w tym artykule. Dowiesz się z niego wielu ciekawych rzeczy, o których bardzo możliwe, że nie miałeś pojęcia. 

  Początki hazardu sportowego

  Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze zakłady sportowe były zawierane już ponad 2000 lat temu. To właśnie w starożytnej Grecji, w czasie igrzysk olimpijskich, swoje początki miał hazard sportowy. Popularne w Grecji zakłady sportowe trafiły później do starożytnego Rzymu i tam również stały się popularne. Co ciekawe, zostały one zalegalizowane. Rzymianie na początku stawiali zakłady przede wszystkim na walki gladiatorów. 

  W okresie średniowiecza pojawiały się osoby, głównie związane z religią, które za cel postawiły sobie zakazywanie gier. W końcu zakłady sportowe przeszły do podziemia, ale nawet w takich warunkach stale się rozwijały. Miało to też związek z tym, że wprowadzane były na świecie nowe wydarzenia sportowe. 

  Ważną rolę, jeśli mowa o rozwoju hazardu sportowego, odegrała Anglia. Już podczas rewolucji przemysłowej rozwinęły się zakłady bukmacherskie. W XVI i XVII w. ta forma rozrywki była zarezerwowana tylko dla arystokracji i ziemiaństwa. W rzeczywistości wyglądało to w ten sposób, że możliwość obstawiania wyników mieli właściciele koni na prywatnych wyścigach. Z czasem na wyścigach zaczęło pojawiać się więcej ludzi, a osobami, które najbardziej je promowały byli karczmarze i właściciele pubów.

  Rozwój zakładów sportowych

  Wyścigi konne, tak popularne w Anglii, budziły duże zainteresowanie także w USA. Najwięcej osób obstawiało takie zakłady w latach 20. XIX w. Po tym czasie można było zaobserwować, że zapał Amerykanów znacznie zmalał. Z uwagi na to, że zakłady bukmacherskie stały się popularne także w Stanach Zjednoczonych, pojawiła się tam pierwsza firma oferująca takie usługi. Powstała ona w 1866 roku w Filadelfii. Najbardziej popularnym sportem wśród osób obstawiających zakłady był oczywiście baseball. Został on uznany za najważniejszą, budzącą największe emocje dyscyplinę. Obecnie również to baseball cieszy się największym zainteresowaniem. Innymi chętnie obstawianymi dyscyplinami jest futbol amerykański i koszykówka. W latach 50. w Las Vegas zostały zalegalizowane zakłady sportowe w kasynach. Przynoszą one rocznie miliardy dolarów zysku. Wielu osobom to właśnie Las Vegas kojarzy się jako stolica hazardu. Co ciekawe jednak, dochód z kasyn w tym mieście stanowi stosunkowo mały procent całości. Znacznie większe kwoty generowane są przez nielegalnie działających bukmacherów lokalnych. Ogólnie w USA hazard jest legalny, ale poszczególne stany mogą go ograniczać i wprowadzać własne regulacje. Całkowity zakaz hazardu obowiązuje np. na Hawajach.

  Mówiąc o rozwoju zakładów sportowych współcześnie, nie można nie wspomnieć o powstaniu największej giełdy sportowej Betfair. Została ona założona w 2000 roku i można powiedzieć, że zrewolucjonizowała rynek. Siedziba firmy mieści się w Hammersmith w Anglii. Główną usługą oferowaną przez Betfair jest możliwość brania udziału w zakładach związanych z wyścigami konnymi. W 2002 roku zostały wprowadzone pierwsze zakłady na żywo, które pozwalały obstawiać wyniki w trakcie trwania wydarzeń sportowych.

  Zakłady sportowe online

  Ogromny wpływ na rozwój zakładów bukmacherskich miał oczywiście Internet. To dzięki niemu możliwe stało się sprawne rozprzestrzenianie informacji na ich temat. Z czasem też wśród miłośników tej formy rozrywki pojawiała się możliwość obstawiania zakładów online. Był to przełom na rynku bukmacherskim, bo osoby zainteresowane różnymi dyscyplinami sportowymi i potencjalną wygraną, nie musiały wychodzić z domu, aby zawrzeć zakład. Udział w grze stał się zdecydowanie łatwiejszy i bardziej przystępny. Zakłady bukmacherskie online dają dużo możliwości i zdaniem graczy dostarczają więcej emocji. Ogromnym plusem jest też to, że w Internecie można znaleźć wiele artykułów o tematyce bukmacherskiej i dowiedzieć się z nich, jak obstawiać, żeby wygrać. Na stronie https://wetten.com/pl/ dostępne są m.in. recenzje popularnych w Polsce bukmacherów wraz z analizą ich oferty i wskazaniem plusów i minusów danych rozwiązań. Zakłady bukmacherskie online sprawiły, że graczy właściwie przestało cokolwiek ograniczać. Obecnie mogą oni obstawiać niemal każde wydarzenia sportowe na świecie. Ponadto mogą oni stawiać na wydarzenia polityczne czy społeczne, więc niezależnie od zainteresowań, każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

  Hazard sportowy pojawił się już dawno, dawno temu, ale nadal się rozwija i zyskuje na popularności. Obecnie zakłady bukmacherskie generują dużo zysku, a spore znaczenie dla popularności tej formy rozrywki miało oczywiście pojawienie się Internetu. Rozgrywka online jest dostępna dla większej liczby osób. Coraz więcej operatorów decyduje się na rozwój swojej działalności online. Firmy konkurują ze sobą, stale poszerzając ofertę i przygotowując ciekawe promocje. 

  Artykuł załadowany: 0.2283 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021