REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ursynowskie Dyktando powraca! Tym razem ursynowianie i wszyscy chętni będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę stacjonarnie. Zapisy już ruszyły i warto się pospieszyć - liczba miejsc jest ograniczona. Dla najlepszych przewidziano wartościowe nagrody oraz tytuł Mistrza Ortografii.

  To będzie już 16. edycja Ursynowskiego Dyktanda im. Andrzeja "Ibisa" Wróblewskiego - dziennikarza, językoznawcy i popularyzatora wiedzy o języku polskim. Zeszłoroczne Dyktando ze względu na pandemię musiało odbyć się w formule online. Ale to już przeszłość i w tym roku uczestnicy ponownie spotkają się w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Zasady Dyktanda pozostają niezmiennie proste - uczestnicy będą mieli za zadanie dwukrotnie wysłuchać przygotowanego przez niezastąpionych prof. Jerzego Bralczyka oraz doc. Grażynę Majkowską tekstu. W trakcie słuchania należy zapisywać dyktowany tekst na specjalnie przygotowanej kartce. Chociaż wydaje się to proste, to trzeba uważać - eksperci nieraz zaskakiwali zastawionymi na uczestników językowymi pułapkami.

  W Dyktandzie mogą wziąć udział wszyscy powyżej 12. roku życia. Ze względu na pandemiczne ograniczenia organizatorzy zrezygnowali z kategorii Młodzików. To oznacza, że w tym roku uczestnicy zmierzą się tylko w trzech kategoriach - Open, Juniorzy i Ekspert. W Juniorach wystartują uczestnicy z rocznika 2003-2009. Natomiast Ekspert jest dla osób zajmujących się zawodowo ortografią języka polskiego, absolwentów filologii polskiej, pracowników naukowych w tym zakresie oraz laureatów wszelkiego rodzaju Dyktand z wyłączeniem Ursynowskiego w kategoriach Juniorzy i Młodziki.

  Stacjonarnie i online

  Zapisy na XVI Ursynowskie Dyktando już ruszyły i potrwają do 18 listopada. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres dyktando@ursynow.pl lub złożyć osobiście w ursynowskim ratuszu od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Nie później niż w dniu Dyktanda należy dostarczyć organizatorom oryginał. Chociaż zapisy potrwają jeszcze ponad dwa tygodnie, to warto się spieszyć. Ze względu na pandemię maksymalna liczba uczestników wynosi tylko 152 osoby.

  Wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do zakrycia ust i nosa oraz przestrzegania innych zasad sanitarnych. Ponadto przed wejściem na salę, w której odbędzie się Dyktando, muszą wypełnić formularz covidowy. Osoby, które nie dostosują się do wytycznych oraz będą miały objawy infekcji, zostaną wyproszone z terenu imprezy.

  Jeśli ktoś nie zdąży zapisać się na Dyktando, to jeszcze nic straconego. Organizatorzy przewidzieli transmisję online, podczas której internauci również będą mogli zadawać pytania prof. Bralczykowi i doc. Majkowskiej. W oczekiwaniu na wyniki eksperci jak zawsze chętnie opowiedzą o słówkach użytych w Dyktandzie oraz co nieco o języku polskim i zachodzących w nim zmianach.

  Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego odbędzie się w niedzielę, 21 listopada o godz. 10 w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4584 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022