REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2021, 16:08 komentarzy 20
  Jedna z topoli przeznaczonych do wycinki

  Jedna z topoli przeznaczonych do wycinki (ZZW)

  Władze stolicy chcą wyciąć prawie 20 okazałych drzew wzdłuż ul. Stryjeńskich, a zarząd dzielnicy na to przystaje. W zamian do marca przyszłego roku w prawie tych samych miejscach pojawią się nowe. Pytanie, czy tak samo okazałe?

  W styczniu Zarząd Zieleni wystąpił do ursynowskiego urzędu dzielnicy o pozwolenie na wycięcie 18 drzew w pasie drogowym ul. Stryjeńskich - pomiędzy ul. Belgradzką a ul. Płaskowickiej. Pod topór mają trafić rosnące tam od lat dorodne topole czarne. Drzewa znikną, bo mają zagrażać życiu i mieniu przechodniów. Są w złym stanie zdrowotnym.

  - Pień pochylony w kierunku ciągu pieszo-jezdnego. Widoczne liczne rany po cięciach z wyciekami. Drzewo zamarłe w 80% - tak brzmi opis stanu tylko jednego z drzew przeznaczonych do wycinki, który powtarza się w innych przypadkach.

  Znakami zapytania oznaczone są drzewa przeznaczone do wycinki - źródło: mapa wycinek m.st. Warszawy

  Po audycie przeprowadzonym przez ursynowski Wydział Ochrony Środowiska, włodarze dzielnicy wyrazili zgodę na wycinkę. Drzewa znikną do końca tego roku. Według wiceburmistrza Bartosza Dominiaka powodem złego stanu topoli jest ich wiek.

  - Poprosiłem urzędników Wydziału Ochrony Środowiska, by sprawdzili te drzewa bardzo dokładnie. To wcale nie jest tak, że podoba mi się ich wycinanie i sadzenie nowych. Gdyby dało się je uratować, to bym nie podpisał zgody – dodaje.

  Powtórka za 40-50 lat

  Wycinka nie oznacza, że drzew na Stryjeńskich nie będzie wcale. W zamian, do końca marca 2022 roku, pojawić się ma 18 nowych. Według planu mają zostać posadzone tylko w północnej części ulicy Stryjeńskich, w pobliżu skrzyżowania z ul. Na Uboczu, prawie w tych samych miejscach co ich poprzednicy. Będą to między innymi graby, klony, dęby, ale także i topole. Czy jest sens sadzenia tego samego gatunku, który za ok. 40-50 lat trzeba będzie znowu wycinać? Wiceburmistrz Dominiak twierdzi, że tak.

  - Nie chodzi o to, by wyeliminować topole. Jeślibyśmy chcieli wszędzie długotrwałych drzew, to sadzilibyśmy tylko dęby. Musi być jednak zróżnicowanie. To, że będziemy musieli je wymienić za kilkadziesiąt lat, to naturalna kolej rzeczy – podsumowuje.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 20
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Drwal 20 wczoraj 20:49

   Pomijając fakt, że nikt już nie ścina drzew siekierą, to właśnie siekiera jest narzędziem. Topór to broń. Ta sama rzecz może być siekierą lub toporem (w dawnych czasach zazwyczaj tak było), w zależności do czego akurat była używana.

   Edytowany: wczoraj 21:28

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Regina 19 27 dni temu

   Biedne drzewa :-( Nie wierzę w te ekspertyzy. Topole, to drzewa, które rosną do góry, nie są rozłożyste, więc co ma się tam odłamać? Zostawcie te biedne drzewa w spokoju.

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 18 miesiąc temuocena: 0% 

   Ktoś tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem uzasadnień wycinki... A wystarczyło wejść w dokument. Chyba redaktorowi zależy jedynie na chwytliwym temaciku. Nie ładnie kłamczuszki robić taką gównoburzę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 17 miesiąc temuocena: 67% 

   Melioracja to ważne zadanie, tomograf już jest, nie będzie przeszkód, przy okazji zlikwidują część parkingów, dorurkują okolice. Mają doświadczenie w meliorowaniu całego kraju - mamy deficyt wody bo osuszyli sadzawki, bajorka inne rezerwuary wody. Znają się na robocie, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mono 16 miesiąc temuocena: 75% 

   Kolejny, który nie ma pojęcia ile lat rosną drzewa... Skoro "Według planu mają zostać posadzone *tylko w północnej części ulicy Stryjeńskich*, w pobliżu skrzyżowania z ul. Na Uboczu", to może przyznajcie się od razu co chcecie wybudować na pozostałym pasie? Kolejne wąskie, nowe bloki, by domknąć (wyimaginowaną) PIERZEJĘ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatu 15 miesiąc temuocena: 75% 

   DDR?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mono 14 miesiąc temuocena: 100% 

   ~Tatu - na DDR jest dużo miejsca po zachodniej stronie ul. Stryjeńskich - byłoby połączenie między istniejącym kawałkiem ścieżki przy rondzie przy Płaskowickiej/Dereniowa a planowanym kawałkiem przy skrzyżowaniu Belgradzka/Stryjeńskich (przed kościołem). Poza tym DDR po wschodniej stronie wypadałby wzdłuż tamtejszej szkoły i przedszkola, więc obawiam się, że często dochodziło by do wypadków pieszy/rowerzysta.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatu 13 miesiąc temuocena: 0% 

   @mono po zachodniej i po wschodniej. 2 DDR-y jak się należy. Po stronie wycinki jest płot, także na znacznym odcinku nie ma ruchu poprzecznego. Do tego na boisko, dzieciaki chętnie podjadą rowerem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mono 12 miesiąc temu

   ~ Tatu - Jeden DDR wystarczy aż nadto. Po drugie, jakie "po stronie wycinki jest płot"? Bywa Pan/Pani tam w ogóle osobiście? Jest płot szkoły oraz tuż przy ulicy kilka ciągów barierek, reszta to słupki połączone łańcuchami. Parking nie jest ogrodzony płotem (nb kiedyś był), tylko niskimi słupkami połączonymi belkami. A wejście główne do szkoły jest z drugiej strony, tak jak i wejścia na boiska (koszykówki). Stojaki rowerowe są również przy wejściu do szkoły. To na co Pan/Pani wskazuje to wejście boczne przeznaczone dla wjazdu potencjalnych samochodów. Ponadto, ad "poprzecznego ruchu", to poprzecznych do Stryjeńskich na tym fragmencie uliczek jest tyle samo (3) po obu stronach. Ruch będzie zatem podobny, a nie mniejszy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatu 11 miesiąc temu

   @mono chodzi o płot szkoły. Napisał Pan/i: "Poza tym DDR po wschodniej stronie wypadałby wzdłuż tamtejszej szkoły i przedszkola, więc obawiam się, że często dochodziło by do wypadków pieszy/rowerzysta." DDR zamiast części parkingów przecież. Miejsca postojowe równolegle do ulicy, jak na Dereniowej. Jak przy płocie który blokuje ruch poprzeczny (poruszamy się wyłącznie wzdłuż płotu) może dochodzić do kolizji? DDR-y są potrzebne 2, nie ma co utrzymywać fikcji. Ulica ma być przebudowana, czeka stray projekt z BP. Wytną drzewa, które blokowały wschodnią stronę Stryjeńskich i już jest jasne, że będzie poszerzenie i 2xDDR-y.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mono 10 miesiąc temu

   ~ Tatu. Po pierwsze, dużo ludzi przemieszcza się zarówno wzdłuż płotu szkoły, jak i niejako poprzecznie, dołączając np. z przejść dla pieszych leżących prostopadle do ww płotu szkoły, i przechodzących dalej, przez boczną bramę do szkoły [tej, obok wjazdu dla samochodów] - Po drugiej stronie ulicy są jedynie częściowe przedepty. Po drugie, nawet wzdłuż al. KEN nie ma DDR po obu stronach ulicy, a znając praktykę w wyznaczaniu ścieżek/pasów rowerowych na Ursynowie, prędzej zwężą Stryjeńskich i namalują na niej ścieżki tak jak na Cynamonowej czy Dereniowej. Nie będzie więc żadnego "poszerzenia". Po trzecie, fikcją jest utrzymywanie, że ludziom nie są potrzebne miejsca parkingowe i należy je ograniczać np. poprzez likwidację istniejącego parkingu i ew. zamianę sposobu parkowania na równoległy do ulicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatu 9 miesiąc temu

   @mono na takiej zasadzie wszędzie gdzie przecinają się kierunki ruchu pieszych i pojazdów, nie ma sensu wyznaczać DDR-ów. Przy KEN zostanie wytyczony drugi DDR, to kwestia pieniędzy. Widać, że jest potrzebny. Problem stanowią kolizje z wyjściami metra. Oczywiście, że parkingi są potrzebne. Zwyczajnie robi się ciasno, aby pogodzić wszystkich. Nie wyrażam zadowolenia na myśl o likwidacji tylu bardzo potrzebnych miejsc postojowych.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wdzięczni kierowcy 8 miesiąc temuocena: 60% 

   Ze zdjęcia wynika, że Belgradzka została już przedłużona w stronę Pileckiego. Dziękujemy!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 7 miesiąc temuocena: 22% 

   Wyciąć to w pień i parking dla Kazurianów zrobić :-), albo ddr o!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P. 6 miesiąc temuocena: 43% 

   Jest jeszcze jedna topola do wycięcia na ul. Dembego, z której kolejne gałęzie odpadają na ulicę i stojące samochody (przy górce saneczkarskiej). Czy Zarząd Zieleni nie mógłby jej wyciąć przy okazji, a w jej miejsce posadzić klon tak jak wszystkie inne drzewa po tej stronie ulicy?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PP 5 miesiąc temuocena: 50% 

   Wycinać drzewo z powodu parkowania pod nim grata? Parkuj gdzie indziej, jak sie tak boisz o to swoje smrodliwe cudo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 4 miesiąc temuocena: 60% 

   To drzewo jest w złym stanie i usycha, zapraszam żeby obejrzeć PP a do gratów czasami wsiadają ludzie, w tym dzieci przywożone do szkoły

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alopot 3 miesiąc temuocena: 58% 

   "Rzeź topoli“. Dżizas. Nie zadna rzeź, tylko planowa wycinka, zanim sie to komuś na łeb spdoli. I bardzo dobrze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zic 2 miesiąc temuocena: 53% 

   Znowu ktoś zarobił i jeszcze zarobi. Będą kilkukrotne nasadzenia, nie będą się przyjmować, trzeba będzie zlecać dodatkowe ekspertyzy itd. Później pewnie podlewać.....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 1 miesiąc temuocena: 50% 

   Są to standardowe bartoszowe "procedury"... Albo nasadzenia na prywatnych terenach bez zapewnienia późniejszej pielęgnacji. Byle by kasa opłaciła ratuszowe konta.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.419 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021