REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Tablety oraz smartfony to urządzenia o bardzo podobnej konstrukcji. Posiadają tą samą pojemność wbudowanej pamięci, są obsługiwane przez identyczne systemy operacyjne, a niekiedy mają nawet identyczne procesory. Różni je natomiast wielkość – typowy tablet posiada ekran o rozmiarach między 7 a 10 cali, smartfon – od 4 do 5,5 cala.

  Dla kogo smartfon, dla kogo tablet?

  Smartfon to urządzenie, które służy przede wszystkim do komunikacji, ale nie tylko. Poza przeznaczonym do telefonowania modułem GSM możemy tu korzystać z szeregu aplikacji przeznaczonych do wysyłania poczty elektronicznej, prowadzenia rozmów z bliskimi czy korzystania z portali społecznościowych Przy pomocy smartfona możemy również słuchać muzyki, korzystać z mapy czy sprawdzać pogodę. Posiada on również funkcje rozrywkowe w postaci różnego rodzaju gier oraz serwisów wideo.

  Smartfon to urządzenie niezbędne dla każdego, kto korzysta na co dzień z komunikacji elektronicznej. W zależności od naszych indywidualnych preferencji, niezbędny będzie tu wybór stosownej konfiguracji.

  Jeżeli chodzi o tablet, to jest to urządzenie bardziej domowe. Większość modeli nie posiada modułu Internetu mobilnego, a co za tym idzie – by móc w pełni z niego korzystać, niezbędne będzie znajdowanie się w zasięgu sieci Wi-Fi. Przy pomocy tego urządzenia możemy zarówno oglądać filmy, surfować po Internecie, jak i tworzyć dokumenty tekstowe. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że możliwe jest również dzwonienie z tabletu. Jak? Dowiedz się jak dzwonić z tabletu na nasz.orange.pl

  Podsumowując, tablet doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci i osób, które preferują korzystanie z Sieci w domowym zaciszu. Używać można go również w trakcie spotkań – pozwala on bowiem na odtwarzanie prezentacji czy spisywanie notatek.

  Warto tu również wspomnieć o urządzeniu, jakim jest phablet, czyli sporych rozmiarów smartfon. Często w celu zagwarantowania w pełni komfortowej obsługi, producenci wyposażają go w rysik. Urządzenie to pozwala oglądanie filmów, surfowanie po Internecie czy pisanie maili. Niestety, jego większa obudowa sprawia, że nie jest on tak poręczny jak klasyczny smarton.

  Czym kierować się wybierając smartfon?

  Zanim zdecydujemy się na kupno smartfona, warto przejrzeć internetowe fora tematyczne i zajrzeć na jedną z porównywarek sprzętu. Za sprawą znajdujących się tam filtrów, w kilka chwil zawęzimy liczbę modeli spełniających w 100% nasze wymagania. Określić możemy tu zarówno przekątną ekranu, producenta, jak i ilość dostępnej pamięci.

  Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę wybierając smartfon jest system operacyjny. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które działają pod kontrolą systemów: Android (cieszy się największą popularnością; jako że posiada formę otwartą, producenci mają możliwość wprowadzania niezbędnych modyfikacji; dostępne są tu setki aplikacji, a użytkownik może dowolnie dostosowywać wygląd systemu i sposób jego obsługi do własnych preferencji), iOS (znajdziemy go wyłącznie w iPhone’ach; jest łatwy w obsłudze i estetyczny) oraz Windows Phone (korzystanie z niego jest jeszcze prostsze niż w przypadku iOS, lecz baza programów stworzonych z myślą o nim - najuboższa).

  Kolejnym, równie ważnym parametrem jest wielkość oraz typ ekranu. Wybierając go, pod uwagę należy wziąć względy użytkowe. Ekran powinien być na tyle duży, byśmy mogli swobodnie z niego korzystać, lecz jednocześnie jego wielkość nie powinna nam utrudniać poruszania się z nim czy korzystania przy pomocy jednej ręki. Najbardziej optymalne rozwiązanie to urządzenie o wielkości między 4,5 a 5 cali.

  Wybierając smartfon, uwagę zwrócić należy także na jego rozdzielczość, od której uzależniona jest ostrość wyświetlanego na ekranie obrazu. Optymalna to 1920x1080. W przypadku większej liczyć musimy się z koniecznością posiadania wydajniejszych podzespołów i zużywaniem większej ilości energii. W przypadku ekranu ważna jest również technologia wykonania decydująca o jakości odwzorowania kolorów, kątach widzenia i czytelności obrazu. Na uwagę zasługuje między innymi technologia AMOLED, która sprawia, że wyświetlane są bardzo dobrze czytelne nawet w słoneczny dzień. Unikać należy natomiast smartfonów z matrycami TN – nie są one w stanie dobrze wyświetlać kolorów, a nawet nieznaczna zmiana kąta patrzenia na ekran powoduje ich przekłamania.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1245 sekundy
  REKLAMA