REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lutego 2018, 14:48 komentarzy 26

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Mieszkańcy Natolina mają dość piratów drogowych i chcą wymusić na kierowcach przestrzeganie ograniczenia prędkości. Czy na ulicach staną kolejne tablice mierzące prędkość pojazdów? O tym zdecyduje Zarząd Dróg Miejskich.

  Problem nadmiernej prędkości samochodów poruszających się po ul. Stryjeńskich (pomiędzy ul. Płaskowickiej a ul. Przy Bażantarni) oraz na al. KEN (pomiędzy ul. Płaskowickiej i ul. Belgradzką) zgłosili okoliczni mieszkańcy.

  - Kierowcy jadą tu czasem jak szaleni! Trzeba uważać na przejściach dla pieszych, bo samochody potrafią przelecieć na czerwonym świetle – mówią mieszkańcy Natolina.

  Problemem zajął się radny Piotr Wajszczuk z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, który proponuje ustawienie tablic mierzących prędkość samochodów w trzech lokalizacjach:

  • przy ul. Stryjeńskich na wysokości przejścia dla pieszych prowadzącego od szkoły przy ul. Na Uboczu 9 na wprost budynku Kazury 2E
  • przy ul. Stryjeńskich w połowie odcinka między ul. Belgradzką a ul. Przy Bażantarni – pomiędzy budynkami Małej Łąki 3 a 11, na wprost budynku przy ul. Stryjeńskich 17
  • przy al. KEN na wprost budynków o adresach al. KEN 48 i Meander 22

  Podobne rozwiązanie pojawiło się już w kilkunastu punktach Ursynowa. Aktywne znaki z pomiarem prędkości kierowców notują przekroczenia prędkości. Kiedy pomiar jest pozytywny, na tablicy pojawia się wynik i zielona uśmiechnięta „buźka”, gdy jedziemy niezgodnie z przepisami – wyświetla się czerwona z napisem „zwolnij!”. Urządzenia mierzą prędkość m.in. na Belgradzkiej, Gandhi, Kiedacza czy Przy Bażantarni.

  O tym czy tablice zostaną zainstalowane zadecyduje Zarząd Dród Miejskich, bo proponowane lokalizacje dotyczą właśnie ulic pod jego zarządem. Może tym razem wszystkie lokalizacje zostaną dokładnie przeanalizowane, aby uniknąć sytuacji, o których pisaliśmy w styczniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~qwr 26 17 dni temuocena: 80% 

   Zamiast wydawać pieniądze na tablice, lepiej zrobić na podwyższeniu wszystkie przejścia dla pieszych i skrzyżowania, na których nie ma sygnalizacji świetlnej. Tylko wtedy kierowcy zaczną zwalniać przed przejściem.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kick 25 20 dni temuocena: 60% 

   Tak, niech zrobią na całym Ursynowie ograniczenie do 30 to nie trzeba będzie samochodu z garażu wyciągać bo zanim dojadę do pracy na Mokotów trzeba będzie już wracać. A swoją drogą to np. Przy Bażantarni to nie tablica a leżący policjanci działają skutecznie.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yarki 24 21 dni temuocena: 64% 

   Przestańcie, zazwyczaj jeżdżę ok 50 km/h a buźki na czerwono. Jak jadę 35 tez na czerwono. Może ustawicie na 15 km/h? to na pewno jest bezpieczna prędkość

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlk 23 21 dni temuocena: 100% 

   Sporobuj i daj znac jak bylo ;P

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlk 22 21 dni temu

   Sporobuj i daj znac jak bylo ;P

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skwarki 21 20 dni temuocena: 75% 

   Kłamczuszek. Jak ja jeżdżę poniżej 50 km/h ,to ZA KAŻDYM RAZEM pojawia się zielona buźka

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlk 20 21 dni temuocena: 60% 

   Buźki sa OK, bo zwracaja uwage normalnym kierowcom i wiekszosc ludzi (przyzwoitych) sie dostosuje. Na idiotow lekarstwa nie ma - beda zawsze :( Radar ustawiony za buźka to jesto to! Czesto tak robia na Zachodzie: lagodne przypomnienie, a kara tylko dla kretynow.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlk 19 21 dni temuocena: 94% 

   Czemu minusujecie? Wolicie od razu dostawac mandaty? A moze sprawia wam frajde, ze ktos dostanie mandat bez ostrzezenia?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 18 20 dni temuocena: 83% 

   W Polsce proste i dobre pomysły stają się trudne. Kręcimy się w kółko. Oczywiście, że radar za buźką czy normalną, nieanimowaną tablicą informującą o aktualnej prędkości, jest bardzo ok. Właśnie dlatego, tak bardzo dziwi, że Warszawa jeszcze nie stosuje, tego prostego i dokuczliwego dla piratów drogowych, wzmocnienia dla wyśmiewanych i ignorowanych buziek.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav 234 17 21 dni temuocena: 54% 

   Zamiast durnych tablic które juz przy 40kmh świeca na czerwono proponuje podwyzszenie przejść dla pieszych tak zeby przekraczający predkość urywali zawieszenie.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Damn 16 21 dni temuocena: 30% 

   Przy 130km/h już nie pokazuje przekroczenia, sprawdzone ;)

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kapitan Żbik 15 20 dni temuocena: 60% 

   jeszcze cię złapiemy i dobierzemy się do ciebie...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej88 14 21 dni temuocena: 29% 

   Ja zawsze przyspieszam żeby bić rekordy prędkości na tablicy :-)

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 13 22 dni temuocena: 86% 

   Tablica na Belgradzkiej przedstawiona na zdjęciu jest felerna. Albo w ogóle nie mierzy prędkości samochodów, albo pokazuje na czerwono prędkości dozwolone w tym miejscu. Może ktoś w końcu by to naprawił albo wyregulował.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 12 21 dni temuocena: 46% 

   Tablica pokazuje na zielono prędkość tzw. bezpieczną (do 40 km/h), a nie dopuszczalną (do 50 km/h). Było o tym na haloursynow.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlk 11 21 dni temuocena: 71% 

   Do Qwr: w takim razie tablica traci sens i jest smieszna. Tablice powinny sie zajmowac tylko i wylacznie predkoscia dozwolona, a nie wymyslona i ustalona przez niewiadomo kogo, moze jeszcze dla kazdej oddzielnie. Wtedy tablice nie maja zadnego sensu,bo ludzie sie wsciekaja i caly pomysl stosowany z powodzeniem w Unii w "Polszy" lezy na lopatkach.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dg 10 20 dni temuocena: 100% 

   To samo jest na ul. Przy Bażantarnii. Osobom jadącym z dopuszczalną prędkością 40-50 km/h wyświetla się czerwona buźka. Jeśli ktoś nie przekracza dopuszczalnej prędkości to znaczy, że jedzie bezpiecznie wg obowiązujących limitów dla tego miejsca. Gdyby tak nie było to byłby tam ustawiony znak ograniczenia prędkości np. do 40 km/h.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szkoda pieniędzy 9 22 dni temuocena: 90% 

   Od kiedy to jakieś śmieszne buźki - czerwone i wykrzywione już dla prawidowej prędkości 40 km/h - są skuteczniejsze od fotoradarów?

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hanna Wróbel 8 22 dni temuocena: 34% 

   Na podstawie mini sondy w internecie, z której wynika, że mieszkańcom podobają się "buźki" pokazujące z jaką prędkością jedzie kierowca, chcieliby ich więcej w innych miejscach, np. na Stryjeńskich i KEN i że wolą je od fotoradarów, poprosiłam radnego Piotra Wajszczuka o interpelację w tej sprawie. Obecnie kierowcy jeżdżą na wymienionych w artykule ulicach za szybko, w dodatku często przejeżdżają na czerwonym świetle.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 7 21 dni temuocena: 89% 

   Pani Hanno, a ile to osób wzięło udział w tym badaniu? Jak bardzo jest to grupa reprezentatywna żeby wydawać publiczne pieniądze na coś co się „podoba”? Te znak w zamyśle powinny zmuszać kierowców do wolniejszej jazdy - czy uważa Pani że tak jest? Czy ma Pani jakieś wyniki potwierdzające zmniejszenie prędkości aut w tych miejscach?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kredens 6 22 dni temuocena: 69% 

   Radny Wajszczuk to jeden z niewielu radnych, którzy działają dla mieszkańców a nie dla własnego poklasku. BRAWO!!!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łucja 5 22 dni temuocena: 50% 

   jak zwykle pomysły tylko na Kabaty, Imielin a Ursynów Północny zapomniany, trzeba zmienić swoje głosy na inne ugrupowanie , może ktoś z mieszkańców będzie chciał działać na Ursynowie Północnym.... 1. Brak oświetlonych przejść dla pieszych 2. Stary chodnik z płyt wzdłuż al.KEN, kiedy w końcu będzie chodnik z kostki? 3. Na wielu drogach należących do urzędu ursynów nalezy wprowadzić zmianę organizacji tzn. z drogi wewnętrznej na strefe ruchu lub strefe zamieszkania, pojazdy blokują chodniki, wraki samochodów stoją na parkingach i nie mogą byc usuwane z parkingów, bo jest droga wewnętrzna itd. 4. Przejścia podziemne przy ul. Jastrzębowskiego i pod ul.Herbsta bez monitoringu, graffiti, butelki po alkoholu itd. 5. Na drogach gminy poprzekręcane znaki drogowe, reklamy w pasie drogi np.ul Surowieckiego, ul. Bartoka, ul..Jastrzębowskiego itd.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 4 21 dni temuocena: 88% 

   Łucja nie zobaczysz już kostki na chodnikach - według wytycznych Warszawy można tylko stosować płyty 50x50 które jak sama mówisz pękają i klawiszują. No ale przez dwa lata jest ok a potem wyda się pieniążki na jakiś remoncik

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlk 3 21 dni temuocena: 100% 

   Szwagier ma firme brukarska?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 2 20 dni temuocena: 100% 

   @mlk - chyba hanki bo to jej wytyczne. A kto doradzał? M.in pelnynocnik...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CCT 1 22 dni temuocena: 53% 

   To w końcu miasto a nie autostrada!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1357 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018