REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Getty Images/Gallo Images)

  Tym razem gościem Ursynoteki będzie osoba, którą wszyscy znamy z przewidywania pogody. Jarosław Kret w piątek opowie o swoich wyprawach do Ziemi Świętej.

  Ostatnim gościem impresariatu był Łukasz Modelski, który opowiedział o swojej najnowszej książce „Droga przez mąkę”. Tym razem w sentymentalną podróż po Izraelu widzów zabierze znany wszystkim dziennikarz, prezenter prognozy pogody oraz podróżnik Jarosław Kret.

  W swojej najnowszej książce pt. „W Ziemi Świętej” ukazuje państwo Izrael z każdej możliwej perspektywy. Zarówno tej religijnej – miejsce to skupia trzy największe monoteistyczne wyznania – jak i całkowicie świeckiej. Przy okazji autor obala wiele mitów i stereotypów o dzisiejszych Izraelczykach.

  - Książka ta jest owocem wielu wizyt w Izraelu i Palestynie, lat poznawania tego niezwykłego zakątka planety. Autor odwiedzał Ziemię Świętą zarówno w czasie pokoju, kiedy rojno w niej było od turystów i pielgrzymów, jak i podczas wojny, kiedy snuł się po pustych uliczkach Jerozolimy i samotnie siedział w Kaplicy Anioła w... pustej Bazylice Grobu Świętego – czytamy w opisie wydawcy.

  Jarosław Kret doświadczenie podróżnicze zbiera co najmniej od połowy lat 90. Autor takich pozycji jak "Moje Indie", "Mój Egipt" czy "Mój Madagaskar" przez lata prowadził wiele programów o tematyce podróżniczej, m.in. „Klub Podróżników”, „Planeta według Kreta”, czy „Podróże z barometrem”. Był również jednym z pierwszych redaktorów polskiego wydania „National Geographic”.

  Spotkanie w Ursynotece rozpocznie się już jutro, w piątek 19 marca o godzinie 19:00. Poprowadzi je Marcin Michrowski. Z uwagi na stan epidemii wieczór autorski odbędzie się w formie online. Udział w nim mogą wziąć wszyscy zainteresowani. Transmisja dostępna będzie na Facebooku Ursynoteki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4233 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021